Изображение_Україна як країна-експортер твердого біопалива_3751
11.12.2019

Україна як країна-експортер твердого біопалива

У наш час ціни на такі джерела енергії, як електрика, газ, нафта та їм подібні стрімко ростуть і не тільки в Україні. Саме тому, завдяки розвитку сучасних технологій в якості більш вигідної альтернативи активно розвивається біоенергетичний комплекс і проводиться якісне тверде біопаливо. Використання екологічно чистого біологічного палива це вже давно не новина в розвинених європейських країнах. Україна також не відстає від даного процесу і пропонує зарубіжним споживачам високоякісний продукт власного виробництва, який повністю відповідає всім міжнародним нормам якості.

Щоб виготовляти екологічно чисте біопаливо необхідна значна сировинна база і у нас вона є. Завдяки родючим землям і сталому розвитку сільського господарства, впровадженню сучасних технологій. У нашій країні біопаливо виготовляється на сучасних виробничих комплексах з високо-технологічним іноземним обладнанням, яке має суттєву продуктивність і забезпечує виробництво якісного продукту.

Дане тверде паливо виготовляється у вигляді гранул або пеллет. В основному в якості сировини використовується шрот лушпиння соняшника. Соняшник зростає стрімко і в досить великих кількостях. У нас є великі площі насаджень даної польової культури, але головне те, що представлена сировина має такі корисні характеристики, як високий рівень тепловіддачі, економічність і доступність.

Значна частина високоякісного біопалива йде на експорт. Нам залишається приблизно двадцять або тридцять відсотків від загального обсягу. Цього вистачає, щоб українські споживачі – власники приватних будинків і приватні підприємці не мали потреби в подібному виду продукції. Оскільки пелети та гранули на основі натуральних компонентів користуються величезним попитом у Європі, експорт біопалива приносить країні значний доход, відповідно і самим бізнесменам, виробникам паливних ресурсів.

Виробництво та реалізація вище представленого біологічного твердого палива обчислюється мільйонами тонн. Для виготовлення паливної сировини для твердопаливних котлів використовують не тільки лушпиння соняшника, а й деревні відходи, солому, торф. Завдяки високій врожайності такої рослинної культури, як соняшник і високих якісних характеристик самої сировини, паливо на основі лушпиння більш затребуване на нашому та зарубіжному споживчому ринку.

Сучасний експорт біопалива – основні оператори українського ринку

В нашій країні виробництвом біопалива, яке відповідає міжнародним стандартам якості, займаються кілька сотень спеціалізованих компаній. Але основна їх частина експортує тверде біопаливов інші країни. Одним з провідних українських експортерів є компанія «Крона Імпульс», яка здійснює оперативні поставки високоякісного біопалива в більшість країн СНД і має величезний досвід в цій сфері діяльності. Більш детальну інформацію можна отримати на офіційному інтернет ресурсі компанії – kronaimpuls.com.ua або безпосередньо звернутися до офісу.

Велика частка виробництва належить олійно-переробним підприємствам. Вони виготовляють екологічно чисте тверде паливо на основі шроту з лушпиння соняшника.

Лідируючу позицію в плані виробництва твердопаливних ресурсів з природних компонентів займає компанія «Каргілл». Даний комбінат вже більше двадцяти років виготовляє таку продукцію, як добрива для рослин, соняшникову олію та біопаливо з відходів соняшника.

Друге місце займає «Запорізький олійно-жиркомбінат». Цей виробник займається випуском такої продукції, як:

  • маргаринові та жирові вироби;
  • соняшникова олія;
  • мило;
  • соняшниковий шрот і гранульоване лушпиння.

Компанія «Українська Чорноморська Індустрія» знаходиться на третьому місці в рейтингу великих українських виробників біопалива і також спеціалізується на виробництві рослинної олії.

Крім вище згаданих компаній тверде біопаливо також виготовляється такими відомими підприємствами, як:

  • «Полтавський завод Кернел Груп»;
  • «Катеринопільський елеватор»;
  • «Барлінек Інвест»;
  • «Біо Агро;
  • «Екогран» та іншими.

Для перерахування всіх знадобиться витратити чимало часу. Як було зазначено раніше, більшість з них орієнтується на експорт біопалива власного виробництва.

Зовнішня економічна діяльність підприємств з виробництва якісного твердого біопалива

Україна є досить серйозним експортером біопалива в країни Європи. Якщо в минулому спочатку була необхідність в імпорті, то зараз такої необхідності практично немає. У нас є всі ресурси необхідні для виробництва паливної сировини з високими якісними характеристиками.

Основними споживачами виступають такі розвинені країни, як: Польща, Німеччина, Чехія та Італія. Інші країни також не виняток. Тільки обсяги паливних ресурсів призначені для реалізації дещо менші.

Хочеться відзначити, що ціни на тверде біопаливо залежать від різних факторів. Наприклад, від коливань тарифів на газ, валютного курсу і змін кліматичних умов. Вирішальним фактором у розвитку ринку біоенергетики нашої країни є прояв інтересу до екологічно чистих паливних ресурсів країнами в які експорт поки не здійснюється, а також безпосередньо розвиток самого експорту.

Розширення ринку збуту

Сучасні опалювальні системи працюють на твердому паливі в більшості випадків є універсальними. Тобто можуть працювати на різних видах паливних ресурсів. Користь від якісного біопалива набагато більше ніж від звичайних дров. Краще тепловіддача. Тепло виділяється навіть при тлінні залишків палива після його згоряння. Це дозволяє значно економити без нанесення шкоди продуктивності опалювальної системи. Дані перспективи споживачі обов’язково оцінять не тільки в нашій країні, а й далеко за її межами.

Багатьом зарубіжним споживачам все вище представлені аргументи вже відомі. У світі досить жорстка конкуренція між існуючими гігантами з виробництва біопалива.

З розвитком нашої цивілізації та поліпшенням якості життя зростає і потреба в енергетичних ресурсах. Наприклад за півтора століття дана потреба збільшилася в двадцять п’ять разів. До того ж у багатьох країнах Євросоюзу показники енергоспоживання населення перевищують у кілька разів показники вироблення енергетичних ресурсів. Серед таких країн є Франція, Німеччина, Польща, Росія, Білорусія. У Білорусії показники енергоспоживання перевищують показники виробництва майже в дванадцять разів. Якщо провести більш глибокий аналіз, можна побачити, що це далеко не весь перелік держав, які потребують експорті якісного біопалива на основі натуральних, природних компонентів без синтетичних добавок.

Якщо Франція і Німеччина з 2016 року почала активно займатися розвитком виробництва біопаливних ресурсів, то в Російській Федерації ситуація досить нестабільна в плані вирішення даного питання. Це ж саме стосується і такої країни, як Болівія. Експорт біопалива в подібні країни є гарним варіантом для регулярного отримання прибутку. В даний час виробництво біопаливних ресурсів майже не розвивається в Білорусі. Білорусь є імпортозалежною країною в даному розумінні питання. Значна частина паливних ресурсів потрапляє в Білорусь з Російської Федерації. Але мова йде не про тверде біопаливо. Тому у нас є всі шанси розвивати взаємини та розширювати ринок збуту.

Оскільки інші види палива – це досить дороге задоволення, є всі шанси використовувати гарну альтернативу. Таку, як тверде біопаливо власного виробництва з метою особистого використання і для експорту в світові країни, які потребують подібних видів продукції. Використання інновацій у виробничих процесах і значних інвестицій робить Україну дуже перспективним постачальником якісного біопалива в ближні та дальні країни Євросоюзу.

Якщо, наприклад, порівнювати ціну за барель нафти у 1960 році, (трохи менше двох доларів) з нинішньою ціною, відразу стає явним той факт, що зараз, як ніколи раніше світ потребує альтернативних видів палива, які мають цілу низку переваг. Наприклад таких, як більш лояльна цінова політика, висока тепловіддача, в складі виключно натуральні компоненти, які не забруднюють навколишнє середовище і є доступними.

Експорт біопалива стає затребуваним якщо ціна на біологічне тверде паливо є конкурентоспроможною. Конкурентоспроможність проявляється за умови, що вартість біопалива набагато нижче вартості традиційних видів палива, (газ, дизель і т.д.). Завдяки родючості українських земель можливість вирощувати цілі плантації соняшнику та використовувати лушпиння в якості сировини для виробництва цілком висока. Як вже вище було зазначено, потрібні інвестиції. При чому не тільки на обробку грунту і засів полів, а й на впровадження сучасних технологій в кожен окремий етап виробничого процесу.

Україні варто поступово побудувати відносини в плані вигідних економічних і політичних інтересів, вести правильні дипломатичні відносини і намагатися всіма силами розвивати потужну енергетичну базу з використанням екологічно чистих витратних матеріалів у виробництві високоякісного біопалива. Розвиток міжнародних відносин сприятиме у вирівнюванні біо-енергетичного потенціалу країни. В результаті прийде час, коли ми зможемо впевнено назвати себе лідерами на міжнародному споживчому ринку.

Завдяки таким компаніям, як «Крона Імпульс», що займається масовими поставками за кордон чистого твердого біопалива, досягти позитивних результатів можна досить швидко. Чітко налагоджена логістика та величезний досвід поставок дозволяє організувати оперативний експорт біопалива в значних об’ємах на високому рівні у будь-яку точку Європи і не тільки. Ми виконуємо поставлені завдання якісно. У цьому має можливість особисто переконатися кожен наш клієнт.

Українська земля багата різними видами рослинних культур, які успішно використовуються для виробництва твердого біопалива високої якості. Тому розширення ринку збуту та поповнення власних енергетичних запасів є необхідністю.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK