Изображение_Антрацит_3477
23.12.2019

Антрацит

Антрацит – найбільш давній вид вугілля з усіх нині корисних копалин такого типу. Характеризується найвищим ступенем вуглефікації.

Антрацит за своїми властивостями та характеристиками є найкращим сортом кам’яного вугілля. У нього високий показник теплоутворення. Має характерний чорний колір, з помітними відблисками. Антрацит утворився з рослинних залишків після активізації природних процесів гуміфікації та послідуючої після неї вуглефікації. Процес вуглефікації (якщо є відповідні для цього умови) передбачає перехід торфу через три стадії:

  • буре вугілля;
  • кам’яне вугілля;
  • антрацит.

Найбільші родовища цього виду вугілля часто знаходяться в тих регіонах планети, де багато тисяч років тому спостерігалися суттєві зрушення земної кори.

Антрацит і його властивості

Антрацит помітно відрізняється від інших сортів вугілля за кількома показниками і параметрами:

  • вмістом зв’язаного вуглецю (більше 90%);
  • підвищеною теплотворністю;
  • низьким вмістом сірки та інших летких речовин;
  • низьким рівнем вмісту вологи;
  • високою щільністю (до 1700 кілограм на метр кубічний);
  • підвищеною електропровідністю.

Класифікація антрациту

Антрацит прийнято розділяти на три групи. При поділі враховуються рівень вмісту вуглецю і технологічне призначення. Кожна група має свій літерний індекс.

  1. SG – стандартна якість.
  2. HG – висока якість.
  3. UHG – висока якість.

Антрацит і поділ на сорти

При поділі враховується розмір фракції. Сорти вугілля антрацит також позначаються літерним індексом, де літера А – антрацит, тому в розшифровці її вказувати не будемо.

  1. АКО – великий горіх, розмір фракції від 25 до 100 міліметрів.
  2. АК – кулак, розмір від 50 до 100 міліметрів;
  3. АТ – горіх, від 25 до 50 міліметрів;
  4. АМ – невеликий, розмір фракції від 13 до 25 міліметрів;
  5. АС – насіння, від 6 до 13 міліметрів.
  6. Ашлама – шлам, призначений для використання при вуглезбагаченні.
  7. АШ – штиб, його розмір менше 6 міліметрів.

Світові запаси антрациту

Останні перевірені дані планетарних запасів даного виду вугілля датовані 2009 роком. На той момент вони оцінювалися у 24 мільярди тонн. Це з урахуванням Канади, на території якої є родовища цієї корисної копалини, але на той момент не велася розробка.

Четвірка країн-лідерів за запасами антрациту: в порядку спадання

  1. Російська Федерація.
  2. Китай.
  3. Україна.
  4. В’єтнам.

Якщо говорити про динаміку видобутку, то слід навести цифру 1980 року – на той момент світові запаси цього виду вугілля становили понад 28 мільярдів тонн.

При цьому загальні розвідані запаси антрациту – це всього лише 1% від всього вугілля на планеті. Така інформація була опублікована у 2006 року.

Як використовують і застосовують антрацит

Спочатку його використовували як паливо, але починаючи з 80-х років минулого століття, він став активно використовуватися в різних технологічних цілях, при виробництві:

  • чорних металів;
  • кольорових металів;
  • електродів;
  • адсорбентів;
  • та ін.

Антрацит найвищої якості (UHG) сьогодні активно використовується, в якості ефективного замінника коксу. Тому він знайшов застосування в доменних печах при пиловугільному вдуванні, а також при виробництві електродів і т.д.

При промисловому застосуванні антрациту пред’являються більш високі вимоги до його якості. Оскільки навіть невелике відхилення від норм, погіршення показників, призведе до значного негативного впливу на показники якості продукції, що випускається.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK