Изображение_Зберігання твердого біопалива_3290
09.10.2019

Зберігання твердого біопалива

Паливні гранули, брикети стають все більш популярними. Важливо правильно забезпечити зберігання твердого біопалива. Це стане гарантією збереження його властивостей і ефективності. Завдяки чому можна буде помітно знизити витрати на опалення будівель у холодну пору року, підігрів води.

Тверде біопаливо поширене у багатьох цивілізованих країнах. Європу воно почало підкорювати завдяки Скандинавії, поступово поширившись на інші держави – Австрію, Німеччину, Польщу, Італію тощо. В Україні тверде паливо популярним стало відносно недавно, хоча на профільному ринку з’явилося багато років назад.

Поштовхом до поширення паливних брикетів і гранул стали проблеми з поставками вугілля, постійно зростаюча ціна природного газу. Все більше домоволодінь встановлюють твердопаливні котли. Благо, вони мають ряд додаткових переваг. Серед таких:

  • довговічність;
  • простота установки;
  • ефективність і високий рівень ККД.

Зверніть увагу! Твердопаливні котли на гранулах мають функцію автоматизації. Їх суть полягає в автоматичній подачі палива. Власнику не потрібно постійно стежити за обладнанням.

Також тверде біопаливо поширене на великих котельнях – комунальних, виробничих. Все більше організацій переходить на подібний вид отримання енергії. Оскільки це вигідно, дозволяє забезпечити енергетичну незалежність.

Переваги твердого біопалива: 8 причин на користь брикетів і пелет

Перш, ніж описати, як забезпечити правильне зберігання твердого біопалива, розповімо про його переваги. Їх досить багато. Зупинимося на восьми основних позитивних характеристиках і відмінностях.

1. Теплотворність

Висока теплотворна здатність – ось основний фактор, який дозволив євродровам і гранулам завоювати популярність. Зокрема, теплотворність деревних брикетів становить приблизно 4500 кілокалорій на кілограм. Сухі звичайні дрова (якщо вони ще й справді якісно просушені) дають майже вдвічі менше тепла.

За теплотворністю тверде натуральне паливо, виготовлене за сучасними стандартами, може змагатися і з природними копалинами, тим же вугіллям.

До речі! Такі вироби гарантують постійну температуру протягом усього процесу горіння. Навіть тліючі жарини виділяють великі обсяги тепла та енергії.

Крім теплоутворення, якщо вже ми говоримо про горіння, слід виділити і такі позитивні моменти, як відсутність:

  • іскор;
  • «пострілів»;
  • диму (його дуже мало, практично немає).

2. Економічність

З огляду на вищесказане, стає зрозумілим, що опалення подібною продукцією набагато вигідніше, ніж традиційними джерелами енергії.

3. Підвищена щільність

Висока теплотворність, довговічність забезпечуються підвищеною щільністю – сировина спресовується на спеціальних верстатах. Наприклад, якщо щільність дров коливається в межах 300 кілограм на кубічний метр (або близько того), то у брикетів вона може досягати 1200 кілограмів на метр кубічний.

Підвищена щільність позначається і на особливостях транспортування продукції. Тобто, 15 кубів твердого палива – це:

  • 4,5 тонни традиційних дров;
  • або 15 тонн євродров.

4. Низький рівень вологості

Якщо взяти для прикладу порівняння звичайні дрова, то їх вологість складає близько 20% або трохи вище. У брикетів – всього близько 10%, а часто навіть менше. Завдяки чому і досягається високий рівень теплоутворення.

5. Простота застосування

Вона виражається відразу в декількох факторах. Наприклад, не виникає складнощів зі складуванням. Брикети поставляються у спеціальних мішках, крім того, їх просто скласти в невелику купу. Після них не залишається сміття.

З дровами все набагато складніше – вони займають більше місця, їх необхідно нарубати, після них залишається тирса, залишки кори та інше сміття.

6. Тривалість горіння

Процес горіння розтягується на кілька годин. Якщо порівняти з дровами, брикети горять у 3-4 рази довше. Тому їх потрібно менше, та й в піч/котел закладати їх потрібно не так часто. Особливо яскраво цей фактор проявляється в котлах, у яких є режим тління.

7. Низький рівень зольності

Від брикетів після згоряння залишається тільки близько 1% золи від початкової ваги. Тобто, вони згорають практично повністю, що доводить їх ефективність. Крім того, зола що залишилася багата мікроелементами, тому ідеально підходить для добрива городів, присадибних ділянок.

Мала зольність позитивно позначається і на особливостях обслуговування котлів. Їх потрібно набагато рідше чистити. Відповідно, і сажі виділяється менше. Тому не так часто слід проводити чистку димоходу.

8. Висока екологічність

Якщо процес виробництва організований правильно, повністю відповідає встановленим вимогам і нормам, кінцева продукція характеризується високою екологічністю. Адже при пресуванні в сировину не додаються синтетичні хімічні речовини.

Склеювання частинок здійснюється завдяки лігніну, присутнього в рослинах. Він виділяється при високій температурі, необхідної для якісного пресування.

З огляду на це, не дивно, що при горінні брикетів і гранул не виділяються небезпечні речовини, здатні отруювати або викликати алергічні реакції.

Тверде біопаливо: яка сировина використовується

Изображение_3270

Коротко про те, з чого виготовляють брикети та гранули. Сировина – сама різна, але обов’язково рослинного походження. Найчастіше – це деревина та відходи, що утворюються при її переробці: тирса, стружка і т.д. Також використовуються гілки, що залишилися після обрізання зелених насаджень у межах міста.

При виробництві прийнято використовувати деревину різних порід. Найчастіше вона не змішується, що гарантує однорідність продукції. Хоча можливо і міксування різних сортів дерев. Однак важливо, щоб не було кори, інших побічних продуктів. Вони знижують щільність, негативно позначаються на теплоутворенні.

Все частіше останнім часом використовується сировина, яку отримують від сільськогосподарських культур. Зокрема, це:

  • лушпиння соняшника;
  • лушпиння пшениці та інших зернових;
  • солома;
  • кукурудза і т.д.

Виробництво з відходів сільгосппродукції ідентично виготовленню палива з деревини. Сировина проходить підготовку, сушку, подрібнюється та пресується при високій температурі.

Де купити якісне сучасне паливо

Якщо вам потрібні дійсно якісні брикети або гранули, купувати їх слід у компаніях, що спеціалізуються на виробництві. Для яких такий вид діяльності є основним. Тільки у такому випадку можна бути впевненими в належній якості.

Зверніть увагу! Обов’язково рекомендується попросити сертифікат якості. В ідеалі – міжнародного зразка. Подібні документи видають спеціалізовані іноземні організації. Вони перевіряють вироби та виносять своє рішення, докладно описуючи основні параметри палива.

Серед українських виробників особливо варто виділити ТОВ «Крона Імпульс». Це відома компанія, що пропонує споживачам різні види палива, у тому числі – сучасні різновиди.

«Крона Імпульс» відома і за кордоном. Уже сьогодні виробник здійснює регулярні поставки твердого біологічного якісного палива у понад 100 великих котелень не тільки України. Не кажучи про безліч приватних споживачів. Продукція оцінена у державах ближнього зарубіжжя.

Для поставок використовуються різні види транспорту – автомобілі, поїзди, кораблі. Власна мережа складських і перевалочних пунктів гарантує оперативність доставки та виключає будь-які форс-мажори. Які б не були погодні умови, ви отримаєте своє замовлення точно в строк.

Співпраця передбачає обов’язкове укладення договору. У ньому чітко прописуються умови поставок, терміни і обсяги. На всі види брикетів і гранул є сертифікати відповідності – вони надаються кожному клієнту за запитом.

Щомісяця компанія здатна забезпечити поставки на один об’єкт до 20 тисяч тонн палива, що добре ілюструє її виробничі потужності – сучасні верстати, встановлені в спеціально підготовлених для організації ефективного виробництва приміщеннях.

Зберігання твердого біопалива: все, що потрібно знати про особливості складування та забезпечення збереження

Изображение_3267

Тепер розповімо про те, як правильно виконувати зберігання твердого біопалива. Даний розділ передбачає три додаткових підрозділи. Інформація в них може перегукуватися або навіть дублюватися. Однак ми прийняли рішення подати її саме в такому ключі, щоб потім не виникало додаткових питань. Впевнені, після прочитання статті ви вже будете точно знати, як забезпечити надійне зберігання твердого біопалива:

  • в залежності від його особливостей;
  • в залежності від пори року і т.д.

Загальні правила зберігання: що слід пам’ятати і враховувати

Особливих умов створювати не потрібно. Однак про деякі моменти потрібно обов’язково пам’ятати. Тільки у такому випадку вдасться забезпечити цілісність продукції, зберегти її властивості.

Найголовніше – виключити потрапляння води в будь-якому вигляді. Оскільки брикети виготовляються без застосування клеючих речовин, волога для них згубна. Вони практично миттю вбирають воду та руйнуються від її негативного впливу:

  • набухають;
  • деформуються;
  • тріскаються.

Тому навіть якщо зберігати продукцію в мішках, у яких вона поставляється, цього буде недостатньо. Необхідно передбачити додаткове накриття.

Рекомендується виключити і прямий вплив сонячних променів. Оскільки брикети під їх впливом будуть розсихатися і тріскатися.

Як зберігати гранули

Продовжуємо розповідати, як забезпечити правильне зберігання твердого біопалива. Спочатку докладніше зупинимося на створенні складського приміщення для гранул. Або пелет. Оптимальний варіант – в мішках або спеціалізованому бункері твердопаливного котла.

Якщо говорити безпосередньо про склад, то він повинен:

  • захищати від опадів;
  • провітрюватися;
  • мати гідроізоляцію.

Зверніть увагу! Якщо зберігання передбачає складування мішків, їх слід захистити від прямого контакту з землею або іншим покриттям. Для цього рекомендується застосовувати звичайні дерев’яні піддони. Тоді гранули не будуть втягувати вологу з землі.

Відмінний варіант зберігання та автоматизації опалення – встановити спеціалізовану пластикову ємність. Це може бути навіть звичайна бочка, яка використовується для зберігання води. Її встановлюють або закопують безпосередньо з будинком, підключають пневматичну систему подачі та під’єднують до котла. В результаті – забезпечується зберігання гранул і спрощується сам процес опалення. Котел працює автоматично і не потребує втручання.

Основний позитивний момент – пластикова ємність не вимагає додаткової гідроізоляції. До того ж, можна знайти дійсно величезні судини, обсяг яких перевищує 10 кубометрів.

Як зберігати брикети

Продовжуємо розповідати, як правильно організувати зберігання твердого біопалива. Тепер зупинимося трохи докладніше на брикетах. Ось основні моменти:

  • хоч вони і не схильні до самозаймання, їх не можна складати у безпосередній близькості до джерела вогню;
  • вони повинні зберігатися під навісом, в сухому, провітрюваному приміщенні, що гарантує захист від опадів, вологи і конденсату;
  • для захисту від вологи із землі, полу для зберігання необхідно передбачити піддони, також можливе використання різноманітних гідроізоляційних покриттів – руберойду і т.д.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви забезпечити цілісність продукції, збереження її характеристик, показників.

Зберігання твердого біопалива влітку

У теплу пору року, влітку також необхідно дотримуватись певних умов. Як вже говорилося вище – основну небезпеку для брикетів і гранул представляє висока вологість. Вона здатна привести до втрати горючих властивостей, паливо буде горіти на так інтенсивно, виділяти багато диму, його теплотворність помітно знизиться.

Влітку зберігання твердого біопалива можна організувати навіть на вулиці, але обов’язково потрібно вкрити його гідроізоляційним покриттям. Щоб виключити під ним утворення конденсату, слід забезпечити регулярне провітрювання.

Зберігання на вулиці передбачає використання піддонів. Їх необхідно покривати руберойдом або іншими матеріалами.

Зберігання в холодну пору року

Взимку оптимальним варіантом в якості складу стане облаштування спеціального приміщення, в якому буде досить сухо.

Зверніть увагу! Можливо складування і на вулиці, але за умови, що встановилася постійна температура нижче нуля. Також знадобиться накриття шаром з гідроізоляційного матеріалу.

Приміщення повинно бути провітрюваним, щоб виключити накопичення вологи. Також необхідно передбачити піддони для захисту від вологи з підлоги/землі.

Зберігання твердого біопалива: підведення підсумків

Ми докладно розповіли вам, як забезпечити правильне зберігання твердого біопалива. Як ви могли зробити висновок зі статті, воно не вимагає спеціальних умов. Досить захистити від вологи.

Якщо вас цікавить високоякісне тверде біопаливо з рослинної сировини, звертайтеся до компанії ТОВ «Крона Імпульс». Тут вам запропонують продукцію різного типу. На всі її види є сертифікати якості, в тому числі – міжнародного зразка. У них вказані всі особливості і характеристики палива. Ви залишитеся задоволені показниками палива, рівнем теплоутворення. Вони дозволить вам суттєво заощадити на опаленні в зимовий період.

Якщо вам потрібно більше корисної інформації, зверніться до консультантів компанії:

  • вони дадуть відповідь на всі ваші питання;
  • розкажуть, як буде організовано співробітництво;
  • що необхідно для укладення договору і т.д.

Поставки ведуться цілий рік. У договорі розписується обсяг поставок в певний момент часу. Щомісяця компанія здатна забезпечити доставку до 20 тисяч тонн брикетів/гранул.

Власна розвинена мережа складських і перевалочних пунктів позитивно позначається на строках поставок. Зокрема, представництва компанії знаходяться у багатьох містах України:

  • Вінниці;
  • Львові;
  • Харкові;
  • Дніпрі;
  • Ізмаїлі;
  • Одесі;
  • Слов’янську;
  • Ізюмі;
  • і багатьох інших.

Поставки здійснюються з найближчого до замовника пункту. Транспорт може бути найрізноманітнішим – і вантажні автомобілі, і залізничні вагони, і кораблі. Ви гарантовано залишитеся задоволені якістю палива та рівнем обслуговування. Для отримання додаткової інформації зв’яжіться з консультантами за будь-якими зручними для вас контактами, вказаними на сторінках сайту.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK