Изображение_Тверде біопаливо в Україні_986
26.10.2018

Тверде біопаливо в Україні

Нетрадиційні джерела енергії стають більш популярними. Серед них виділяється тверде біопаливо – в Україні його виробляють все більше компаній. Обумовлено це зростанням цін на природний газ, а також прагненням країни отримати енергетичну незалежність.

Попит на тверді джерела біологічного палива збільшується щороку. Наприклад, якщо копнути в недалеку історію, виявиться, що ще в 2012 році зростання виробництва пелет з деревних відходів склав майже 100%. Кількість підприємств, що займалися випуском такого палива, перевищило 100 одиниць.

Практично таке ж зростання спостерігалося і серед підприємств, що випускають тверде паливо з відходів сільськогосподарської промисловості:

  • лушпиння соняшника
  • соломы;
  • інших відходів.

Так, дані 2012 році показують, що всі українські виробники виготовили майже 1,5 мільйона тон різних типів біопалива. Експорт такої продукції з України покрив майже 10% загальної потреби країн Європейського Союзу. При цьому – деякі компанії працювали строго на замовлення. А вартість українських товарів дозволяє їм впевнено конкурувати з продукцією європейських компаній.

При цьому, як показують статистичні дані за 2012 і 2013 роки, майже 90% всієї української продукції відправляється на експорт. У ті роки тверде біопаливо в Україні було не настільки затребуваним, тому воно в основному йшло до Польщі. Ціна пелет, вироблених в нашій країні, дозволяла полякам використовувати їх на ТЕС.

Тверде біопаливо в Україні

Зверніть увагу! Польські споживачі пелет купують їх трохи дешевше, ніж італійські або бельгійські компанії. Однак протягом кількох років саме Польща є основним споживачем біологічного палива з України. Це обумовлено сусідством країн і розвиненою логістикою.

Брикети, вироблені із залишків і відходів деревини, лушпиння, соломи використовуються в різних сферах:

  • в приватних домогосподарствах;
  • в електростанціях;
  • в котельнях.

Наприклад, ще кілька років тому в Німеччині кілька десятків тисяч приватних домоволодінь вже перейшли на твердопаливні котли. В Україні така тенденція спостерігається лише в останні три роки, коли ціни на газ став рости, а наша країна почала боротися за енергетичну незалежність. Саме з цієї причини внутрішній ринок активно розвивається.

Тенденції розвитку ринку біопалива

Тверде біопаливо в Україні стає дедалі популярнішим – нині у нас працює близько 200 компаній, які займаються виготовленням продукції даного типу. Однак до недавнього часу більшість з них були орієнтовані на експорт своїх товарів.

Зверніть увагу! Істотну частку ринку займають олійно-жирові комбінати – виробляючи рослинне масло, вони також зайняли нішу пелетів з соняшникового лушпиння, що дозволило їм оптимізувати своє виробництво.

Як вже говорилося вище, внутрішній ринок активізувався через необхідність отримання енергетичної незалежності. Загострилися відносини з Росією призвели до того, що всередині України альтернативними джерелами твердого палива стали цікавитися не тільки промислові підприємства, але і приватні господарства.

Зростання вартості газу став причиною того, що в Києві, Дніпрі, інших містах регіональні влади прагнуть використовувати альтернативні джерела енергії, що дозволяють обігрівати приватні будинки, соціальні установи, промислові цехи.

Однак варто відзначити і той факт, що будівництво ТЕС, що працюють на твердому сировину або змішаних джерелах, почалося ще в 2012 році. Наприклад, слід виділити ТЕЦ, зведену в Київській області, потужність якої становить 18 мегават. Також будівництво подібних ТЕЦ було здійснено в інших регіонах України -в основному, західних.

Звичайно, виконати масове переведення котелень країни на тверде паливо поки не вдається. Вся справа – в необхідності величезних фінансових вливань. Однак потрібно розуміти, що при діючих цінах на традиційний газ, тверде біопаливо, вартість якого нижче, дозволяє істотно заощадити. Зокрема, дослідники даної теми відзначають, що ціна теплової енергії при використанні твердих джерел майже в два рази нижче, ніж при використанні газу.

Тому можна сміливо стверджувати – масове переведення котелень на твердопаливні котли дозволить в майбутньому знизити тарифи. А також зменшити розмір субсидування населення, нездатного, в даний момент, самостійно оплачувати комунальні платежі. Тобто, в бюджеті буде залишатися більше грошей для реалізації інших соціально важливих проектів.

Конкуренція за сировину

Розвиток внутрішнього ринку, поява нових виробників спровокувало зростання конкуренції за отримання сировини. До того ж, деякі організації, раніше просто утилізувати сировину, стали самостійно освоювати виробництво брикетів і пелетів. Серед таких – згадувані вище олійно-жирові комбінати, які спеціалізуються на виробництві соняшникової олії.

З одного боку – такі виробники підвищили власну ефективність. Однак необхідно розуміти, що ті підприємства, які не мають власної сировини, зіткнулися з реальною проблемою – їм стало трохи складніше шукати відходи.

Але є і ще один позитивний момент – виробники відходів вийшли на новий рівень діяльності. Їхня продукція стала користуватися великим попитом, економічна ефективність роботи таких підприємств зросла.

Виробництво біопалива в Україні – перспективний напрямок

З усього вищесказаного випливає простий висновок – даний напрямок є досить перспективним. Обсяги виготовлення твердого палива зростають з кожним роком. Потреба в такій продукції зростає. Тому компанії-виробники завжди зуміють збувати свій товар, як на внутрішньому ринку, так і експортуючи його в країни Європейського Союзу.

Збільшення попиту спостерігається, в тому числі, і серед господарів приватних домоволодінь. Вони вже зрозуміли ефективність і раціональність твердопаливних котлів.

Переваги переходу на тверде біопаливо

Далеко не всі розуміють, в чому саме полягає ефективність твердого біопалива. У цьому розділі ми розглянемо, які вигоди отримають при переході на альтернативні джерела промислові підприємства і населення.

Відзначимо загальні переваги пелет, брикетів, гранул з біологічної сировини перед вугіллям і дровами:

  • простота транспортування (паливо фасується в зручну тару) і зберігання;
  • простота завантаження / засипки в твердопаливні котли будь-яких марок і розмірів;
  • одна завантаження забезпечує тривале горіння – значно довше, ніж перегорає вугілля або дрова;
  • високий рівень теплотворення, що забезпечує підвищення ККД котла, більше виділення тепла і менші витрати на опалення;
  • високий рівень безпеки – сучасні твердопаливні котли обладнані спеціальними протипожежними системами;
  • екологічність – рівень виділення негативних речовин в повітря набагато менший, ніж при використанні традиційного газу.Тверде біопаливо в Україні

Обов’язково слід зазначити і загальну доступність такого виду продукції. По-перше, це ціна. По-друге, швидка доставка в усі регіони України, а не тільки до великих міст, як-то Київ чи Дніпро. Доставка здійснюється на замовлення, а наявність складів і перевалочних пунктів дозволяє підвезти продукцію навіть в невеликі, відносно віддалені села.

Як бачите, головна перевага переходу на тверде біопаливо полягає у високій теплотворення подібної продукції. Що дозволяє істотно заощадити, а також виключити енергетичну залежність від газових поставок і не переживати кожен рік про можливе підвищення вартості газу.

Зверніть увагу! Перераховані переваги в цілому однакові, як для промисловості, так і для населення. 

Не варто забувати і про те, що такий вид продукції – фактично невичерпне, оскільки він проводиться з відновлюваної сировини. Яке, до того ж, багато років просто утилізувалося, але зараз дозволяє вирішити енергетичні проблеми.

Якщо вас зацікавило тверде біопаливо, ви бажаєте заручитися підтримкою відповідального партнера і постачальника, звертайтеся в компанію «Крона Імпульс». Багаторічний досвід роботи дозволяє нам давати експертні консультації щодо підбору оптимального виду палива для конкретних котелень і котлів.

Крім того, ми здатні забезпечити безперебійну поставку продукції в будь-який регіон України – власна «мережу» складів і перевалочних пунктів гарантує оперативну доставку.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK