Изображение_Твердопаливна піч та її характеристики_3018
20.08.2019

Твердопаливна піч та її характеристики

Сучасний ринок опалювального обладнання пропонує великий вибір пристроїв і систем. Незважаючи на широкий асортимент, твердопаливна піч продовжує складати гідну конкуренцію новітнім розробкам. Навіть з огляду на той факт, що все популярнішим стає тверде біопаливо, для якого і розробляються нові котли тривалого горіння.

Популярність печі обумовлена ​​і тим, що при правильній конструкції вона здатна не тільки давати необхідне тепло, а й створювати в будинку особливу атмосферу затишку і комфорту. До того ж, деякі моделі підходять для приготування їжі. Якщо ж в конструкцію доданий теплообмінник, вона здатна забезпечити житло гарячою водою.

Варто відзначити і зовнішній вигляд. Гарна піч стане справжньою родзинкою будинку або заміського котеджу. Тому не варто дивуватися, що сьогодні багато власників приватного будинку при його будівництві вимагають внести до проекту саме звичайну піч.

У цій статті ми розповімо, що представляє собою твердопаливна піч, які види існують, які характеристики їй притаманні.

Твердопаливна піч та біопаливо

Изображение_2960

Сучасне біопаливо виготовляється з поновлюваної сировини. Такою є:

  • сіно і солома;
  • лушпиння злакових;
  • деревна тріска;
  • лушпиння соняшника;
  • та інші біологічні матеріали.

Сировина пресується на спеціалізованому обладнанні. З нього виготовляються гранули та брикети. Гранули – більш дрібний вид твердого біологічного палива. Брикети – крупніші. Вони навіть чимось нагадують дрова, тільки правильної форми.

Саме брикети – ідеальне біопаливо не тільки для сучасних котлів, але й для звичайних, класичних печей. Вони характеризуються:

  • високою теплотворністю;
  • тривалим горінням;
  • простотою використання.

До речі! У них щільна, гладка поверхня. Тому брикети можна брати голими руками, не побоюючись скалок.

Брикети довго горять, виділяючи великі обсяги тепла. За своєю теплотворністю вони перевершують дрова, та навіть деякі види вугілля. Тепло виділяється не тільки в процесі інтенсивного горіння, але й при тлінні. Тому все частіше власники приватних будинків вважають за краще використовувати саме брикети. Тим більше що їх не потрібно підкладати так часто, як традиційні дрова.

Брикети горять приємним рівним полум’ям. Вони не тріщать, не іскрять, тому вважаються безпечними. Якщо продукція виготовлена ​​з деревної тріски, вона виділяє приємний аромат. Тому її рекомендується використовувати навіть у камінах.

Твердопаливна піч: що потрібно враховувати при її виборі

Від правильної конструкції залежить багато чого:

  • зручність експлуатації;
  • безпека;
  • комфорт;
  • ККД;
  • і навіть витрата палива.

Тому довіряти проектування слід тільки досвідченим фахівцям, які мають необхідні навички та вміння.

Зверніть увагу! Передбачити піч необхідно ще на етапі закладання фундаменту будинку. Вбудувати у вже існуючий будинок – складніше. Особливо, якщо це не просто невеликий камін, а повноцінна конструкція великих габаритів.

При проектуванні враховується безліч чинників. Серед яких:

  • площа приміщення;
  • особливості ґрунту під передбачуваним опалювальним «приладом»;
  • тип перекриттів;
  • відстань між кроквами;
  • матеріали покрівлі;
  • і багато іншого.

Класична твердопаливна піч – кілька різноманітних моделей. Їх назва відповідає країні-походженню. Серед найбільш поширених варто виділити:

  • шведку;
  • голландку;
  • російську.

Головні поради, як вибрати піч для будинку

При виборі певного типу «пристрою» обов’язково необхідно враховувати, які саме цілі ви переслідуєте, як конкретно плануєте експлуатувати. Конструкція повинна не тільки стати прикрасою житла. В ній повинні гармонійно поєднуватися:

  • привабливий зовнішній вигляд;
  • зручність використання;
  • ефективність;
  • особливості експлуатації.

Наприклад, якщо твердопаливна піч обладнується на дачі, куди власники будинку приїжджають рідко, важливі такі параметри, як:

  • швидкий розігрів;
  • максимально можлива тепловіддача вже у першу годину роботи.

Для дачних будівель немає необхідності створювати велику, масштабну конструкцію з високою теплоємністю.

Якщо ж мова йде про постійне житло, то тут і характеристики, вимоги будуть іншими. Серед найбільш важливих параметрів слід виділити:

  • здатність акумулювати тепло (залежить від розмірів і ваги);
  • коефіцієнт корисної дії.

Зверніть увагу! ККД позначається на економічності. Тобто, скільки саме палива потрібно для обігріву будинку, як часто його доведеться закладати і т.д.

Щоб досягти максимально можливої ​​ефективності, слід правильно розрахувати розміри. При їх прорахунку необхідно обов’язково врахувати можливі тепловтрати будівлі.

Твердопаливна піч та димар: що потрібно знати

Приділяється підвищена увага і створенню димоходу. Раніше було прийнято споруджувати його з цегли. Однак у цегляних варіантів є ряд негативних характеристик. Зокрема, вони не здатні повноцінно протистояти волозі, іншим негативним впливам. Через що відносно швидко руйнуються.

Сьогодні, коли будується всередині будинку твердопаливна піч, прийнято встановлювати сталеві або керамічні димоходи. Вони характеризуються:

  • довговічністю;
  • надійністю;
  • зручністю монтажу;
  • простотою експлуатації.

До речі! Якщо дотримуватися всіх існуючих правил експлуатації, керамічний димар служитиме практично вічно.

При монтажі сталевих і керамічних димоходів слід дотримуватися певних рекомендацій і норм. Зокрема, керамічна модель встановлюється не на піч, а на спеціальні опори. Обумовлено це її великою вагою.

Щоб не помилитися з вибором трубопроводів, слід враховувати ряд загальноприйнятих параметрів.

  1. Газощільність. Димохід повинен бути досить щільним, надійним, щоб виключити проникнення в приміщення чадного газу та диму. Крім того, не повинно виникати падіння тиску всередині каналу.
  2. Стійкість. Підвищена стійкість до високої температури, перепадів температур, появі корозії, конденсату та різноманітним кислотам.
  3. Термічний опір. Йдеться про підвищені теплоізоляційні характеристики.
  4. Вогнестійкість. Димохід обов’язково проходить через елементи перекриття, даху. Тому він повинен бути надійним, щоб виключити можливий перегрів конструкцій, що здатне призвести до пожежі.

Не забуваємо про зовнішню привабливість

Коли конструюється твердопаливна піч, власники будинку також звертають увагу на її зовнішню привабливість. Адже вона повинна відповідати інтер’єру, гармонійно вписуватися до нього і поєднуватися з ним. Тут вже за роботу береться дизайнер, який врахує переваги господарів.

Печі для приготування їжі

Твердопаливна піч може стати не тільки джерелом тепла, але й допомагати у приготуванні їжі. Однак такі «споруди» мають свої особливості. Просто вбудувати варильну поверхню у звичайну піч, в якій функція не була запланована спочатку, не вийде. Це загрожує різними проблемами:

  • знизиться ККД;
  • знизиться зручність експлуатації;
  • їжа буде готуватися довго.

До того ж, тепло буде поширюватися нерівномірно, неефективно. Тому варильну функцію слід передбачати на етапі проектування.

Для цього в конструкції потрібно використовувати спеціальну чавунну плиту. Її товщина зазвичай становить від 6 до 8 міліметрів. У плиті – конфорки: отвори з вкладишами, що дозволяють регулювати розмір відкритої конфорки. При приготуванні їжі необхідно просто зняти частину вкладиша, щоб створити отвір відповідний розміру каструлі.

Зверніть увагу! Вкладиші дозволяють регулювати площу контакту посуду з вогнем.

Правильно спроектована варильна піч дозволить не тільки раціонально опалювати будинок, а й готувати їжу.

Проміжний підсумок: що потрібно враховувати при конструюванні опалювальної печі

1. ККД. Залежить від прямого призначення – опалювальна, опалювально-варильна або декоративна – і коливається від 40 до 80%.

2. Безпека і зручність. Правильна конструкція не дозволить поширюватися чадному газу, в якому б положенні не знаходилися засувки на димоході. Ідеально, якщо тепловіддача становить 12 годин при одній закладці біопалива.

3. Матеріал. Він повинен відповідати типу створюваного об’єкта, характеризуватися довговічністю та надійністю. Захищати від можливих опіків при випадковому дотику, недовготривалому контакті.

4. Якість використовуваних матеріалів. Потрібно вибирати тільки довговічні матеріали, що здатні зберегти цілісність печі протягом тривалого часу, навіть якщо вона буде експлуатуватися практично щодня багато років поспіль.

5. Зовнішня привабливість. Гармонійно вписуватися у створений інтер’єр будинку.

Пам’ятайте! Гарна твердопаливна піч, в якій буде спалюватися біопаливо, коштує досить дорого. Враховуйте свої фінансові можливості, співвідносячи їх з бажаннями.

Тільки у такому випадку вдасться створити конструкцію, яка буде ефективно працювати, обігріваючи будинок. Особливо, якщо для цих цілей використовується тверде біопаливо.

Якщо вам потрібне якісне біопаливо з високими показниками теплоутворення, звертайтеся до компанії ТОВ «Крона Імпульс». Це відомий український виробник, що спеціалізується на випуску брикетів. Компанія поставляє тверде біопаливо понад у 100 котелень, а також тисячам приватних споживачів. Власна розвинена мережа складів і перевалочних пунктів гарантує оперативні поставки у будь-яку пору року – без форс-мажорів. Консультанти компанії допоможуть вам розрахувати необхідні обсяги палива, нададуть всю супутню інформацію, сертифікати якості і т.д.

Різні види печей і їх основні характеристики

Изображение_2969

 

Вище ми відзначали, що існує три найпоширеніші види печей – голландка, шведка та російська. Тепер розповімо про їхні характеристики більш докладно.

1. Російська

Зручна, ефективна, приваблива зовні. Коефіцієнт корисної дії коливається від 60 до 80%.

Зверніть увагу! Основною позитивною характеристикою є підвищений показник акумуляції тепла. Правильно створена конструкція здатна віддавати зібране від палива тепло протягом доби та навіть трохи більше.

Головною відмінною рисою є унікальна топка, яка дозволяє зберігати переважну частину одержуваного тепла, виключаючи його відхід у димохід. Відзначається і висока пожежна безпека, оскільки горіння здійснюється глибоко всередині, неможливе випадкове потрапляння іскор назовні.

Однак її спорудження потребує не тільки спеціальних навичок. Оскільки у конструкції є ряд негативних характеристик:

  • велика вага;
  • величезні розміри;
  • потреба у великій кількості будівельних матеріалів;
  • підвищені навантаження на перекриття.

Російська твердопаливна піч – прерогатива тільки досвідчених кваліфікованих майстрів.

Пам’ятайте! Окремо варто сказати про те, що дана модель довго прогрівається. Тому вона не підходить для дачних будиночків, які потрібно швидко нагріти після приїзду в холодну пору року.

Встановлюється вона зазвичай у середині кімнати, що краде простір. Тому не рекомендується для невеликих будинків.

2. Голландка

Ще одна твердопаливна піч, в якій можна спалювати біопаливо. Основна особливість цієї конструкції полягає в тому, що її можна скласти фактично своїми руками.

Принцип роботи полягає у наступному:

  • в ній є особливі канали;
  • їх наявність збільшує шлях диму і газів, що виділяються в процесі горіння;
  • завдяки такому підходу зберігається велика кількість тепла в будинку, воно не йде на вулицю через димохід.

Привабливість і в невеликих габаритах. Вона швидко розігрівається, дозволяючи оперативно прогріти приміщення навіть при невеликому обсязі палива, що закладається. Хоча є й негативний момент:

  • низька теплоємність;
  • швидке охолодження;
  • низький рівень ККД – близько 40% або всього-навсього трохи більше;
  • необхідність частого закладання дров.

Порада! Якщо використовувати тверде біопаливо, то основні проблеми можна вирішити. Воно буде горіти, тліти тривалий час, даруючи будинку та його мешканцям тепло протягом декількох годин.

Така конструкція – оптимальний варіант для дачного будинку або котеджу:

  • легка;
  • не займає багато місця;
  • можливість вмонтувати варильну поверхню.

Якщо підібрати креслення, голландку реально скласти своїми руками, використовуючи спеціальну вогнетривку цеглу.

3. Шведка

І остання у нашому списку твердопаливна піч. Її ККД перевищує 60%. Вона не дуже важка, а тому для її створення не потрібно багато матеріалів. Шведка підходить не тільки для дач, а й для будинків, в яких постійно живуть люди. Піч не тільки буде давати тепло, але й дозволяє готувати їжу.

До речі! Відмінною особливістю моделі є те, що в неї є чавунна духовка і варильна панель. Деякі конструкції мають ще й додаткову нішу для сушки одягу.

Шведка економічна, однак не призначена для тривалого простою. Якщо таке трапилося, то попередньо доведеться зробити так звану розгінну протопку. Вона необхідна для розігріву та просушування каналів.

Однак не можна не відзначити ряд позитивних характеристик:

  • підвищений рівень ККД;
  • економічність;
  • швидкий розігрів;
  • можливість готувати їжу;
  • високий рівень тепловіддачі;
  • компактні розміри;
  • різноманітність конструкцій.

Однак самостійно скласти її не вийде. До того ж, необхідно ретельно підбирати матеріали.

На завершення

Будь-яка твердопаливна піч здатна стати не лише джерелом тепла, але і місцем, що формує у будинку приємну, духовну атмосферу. За умови, що вона складена правильно, відповідає типу будівлі і повністю безпечна, гармонійно вписується в інтер’єр.

Якщо ви не готові перебудовувати свій будинок або ж при спорудженні нового житла віддавати частину корисної площі під грубку, розгляньте варіант установки твердопаливного котла. Зокрема, моделей тривалого горіння. Сучасні пристрої зручні в експлуатації, дарують багато тепла і характеризуються довговічністю.

До того ж, як і для печі, для них можна використовувати тверде біопаливо, яким є брикети та гранули. Для їх виробництва використовується рослинна сировина. У біологічного твердого палива безліч позитивних характеристик. Зокрема, високий рівень теплоутворення.

Якщо вам необхідне надійне, перевірене та якісне біопаливо, що відповідає міжнародним вимогам, звертайтеся до компанії «Крона Імпульс». Тут виготовляють гранули та брикети з рослинної сировини. Виробник забезпечує більше 100 великих котелень. Поставки ведуться не тільки українським споживачам, а й у довколишні держави.

Власна розвинена мережа перевалочних пунктів, складів, наявність транспорту різного типу дозволяє «Крона Імпульс» безперебійно постачати біопаливо навіть у великих обсягах. Для поставок використовуються вантажні автомобілі, вантажні поїзди та морські судна – певний вид транспорту вибирається залежно від місця розташування клієнта.

Бажаєте уточнити питання співпраці? Звертайтеся до консультантів компанії за представленими на цьому сайті контактними даними. Менеджери дадуть відповідь на всі ваші запитання, нададуть сертифікати якості та розкажуть, що необхідно для оформлення договору.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK