Изображение_Альтернативне паливо_3768
23.12.2019

Альтернативне паливо

Альтернативне паливо – джерела енергії, що приходять на зміну звичним нафти, газу, вугіллю і т.д. Розробка та широке впровадження альтернативного палива обумовлено прагненням знизити залежність від традиційних джерел енергії, забезпечити захист навколишнього середовища і зробити паливний ринок більш варіативним.

Існує безліч видів альтернативного палива, що виготовляється з різної сировини. В останні роки основний упор при виробництві робиться на органічні, рослинні продукти.

Рідке альтернативне паливо

Поштовхом до його розробки, появі на профільному ринку стало прагнення отримувати більш дешеве паливо, що виготовляється не з нафти, а також бажання знизити шкоду, нанесену довкіллю автомобільним транспортом.

Під автомобільним біологічним паливом мається на увазі біодизель, що продукується з сої, ріпаку. Певну популярність завоював біоетанол, який отримують із цукрової тростини.

Сюди ж відносяться метанол і етанол. Перший – це метиловий деревний спирт, який призначений для автомобілів з універсальною паливною системою. Така система працює на спеціальній суміші, в складі якої лише 15% бензину, а інша частина – метанол. Однак зараз автомобілі, що здатні працювати на метанолі, не випускаються.

Етанол – це хлібний спирт, який також змішують з бензином, що дозволяє отримувати паливо для автомобілів. Для виробництва етанолу використовують зерна:

  • ячменю;
  • пшениці;
  • кукурудзи.

Для виготовлення запускають процеси бродіння та подальшої дистиляції. Крім того, етанол можуть виготовляти з різних видів трав, дерев, проте в такому випадку технологія більш складніша і витратна.

Тверде біопаливо

Альтернативне паливо використовується і в сфері опалення житла, отримання гарячої води. У цьому випадку мова йде про пелети, гранули, брикети. Вони виготовляються методом пресування з:

  • тирси деревини;
  • лушпиння соняшника;
  • лушпиння інших аграрних культур;
  • соломи, сіна;
  • та іншої рослинної сировини.

Зверніть увагу! У категорію твердого біологічного палива входять і брикети, що одержують з торфу.

Таке альтернативне паливо практично не поступається багатьом видам традиційного палива, що використовується для обігріву будівель в холодну пору року. Зокрема, успішно конкурує з деякими видами вугілля, більш економічно, ніж газ. До того ж, в процесі спалювання, виготовлені за всіма правилами брикети і пелети, практично не забруднюють навколишнє середовище.

Для спалювання брикетів, гранул передбачені твердопаливні котли. Деякі сучасні моделі – автоматизовані. Це суттєво спрощує процес обігріву – не потрібно постійно стежити за котлом, обладнання самостійно подає гранули до топкової, підтримує встановлену в налаштуваннях котла температуру.

Альтернативне паливо і причини його впровадження

Альтернативне паливо в усьому світі користується все більшою популярністю. Обумовлено це прагненням знизити негативні викиди в навколишнє середовище. Особливо «яскраво» його застосування помітно у Скандинавських країнах – у тій же Норвегії, де прийнято ряд законів, що забезпечують захист природи. В інших державах також приймаються Закони, які б мотивували переходити на тверде біопаливо.

Переважна більшість таких видів палива виготовляються з відновлюваної сировини. Його виробництво дозволяє забезпечити енергетичну незалежність держав. Застосування альтернативного палива дозволяє суттєво заощадити власникам приватних будинків у холодну пору року.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK