Деревна пелета

вiд 5000 грн

Пелети (гранули) деревні – екологічно чистий вид палива.

В процесі їх виробництва не допускається використання сторонніх матеріалів (таких як клей і пластмаси), що значно збільшує термін служби опалювального обладнання.

Опис
Характеристики
Відгуки

Деревна пелета: 6 етапів виробництва

Продукція, що виготовляється з відходів деревообробної промисловості, деревна пелета – поширене джерело альтернативної енергії. Це тверде біопаливо, яке використовується в різних сферах – у комунальних котельнях, у приватних домоволодіннях, на промислових підприємствах і т.д.

Спочатку пелети (вони ж – гранули) виготовляли тільки з рослинної сировини. Переважно – м’якої. Соломи, сухої трави. Розвиток альтернативної енергетики сприяло винайденню новітніх методів виробництва з використанням різних видів сировини.

Гранули характеризуються гарними показниками теплоутворення. Їх легко транспортувати. Вони можуть використовуватися навіть у котлах з автоматичною подачею палива.

Сировина для виробництва: з чого роблять пелети

Деревна пелета виготовляється з будь-яких відходів деревини листяних і хвойних порід. У виробництво йде буквально все:

 • стружка;
 • обрізки;
 • горбиль;
 • тирса.

Зверніть увагу! Кора та відходи із залишками кори також можуть використовуватися в якості сировини. Пелети з кори – сірого кольору. У них – високий рівень зольності. Частіш за все вони використовуються у промисловості, на великих котельнях, які споживають великі об’єми палива. Скрізь, де ціна пелети важливіша її зольності.

Крім деревини сировиною є солома, торф, лушпиння соняшника та пшениці, а також багато іншого. Але це вже інші різновиди твердого біопалива. Про них докладніше розповідається на тематичних сторінках сайту.

Деревна пелета: етапи виробництва

Технологія виготовлення твердого біопалива передбачає шість етапів. В цілому, процес виробництва схожий на всіх підприємствах. Мінімальні відмінності можливі лише у окремих випадках – причиною тому є особливості обладнання, що застосовується.

1. Підготовка сировини

Сировина буває двох видів:

 • будь-яка деревина без кори;
 • деревні відходи з корою.

Деревна пелета високої якості виготовляється без кори. Тому в окремих випадках проводиться сортування сировини.

Після цього великі частини дроблять. Якщо це горбиль і рейки, то їх спочатку подрібнюють до трісок. Після – відправляють на дробарку. Вона дозволяє отримувати фракції деревини необхідного розміру. В ідеалі – тирса не повинна бути більше 4-х міліметрів.

2. Доведення до потрібних показників вологості

Найчастіше заготовки мають занадто високі показники вологості – від 40 до 60%. Тому вони відправляються до сушарки. Там сировину підсушують, поки рівень вологості не знизиться до 8-14%.

Сушарка являє собою спеціальний барабан, в якому сировина обдувається гарячим сухим повітрям.

До речі! Найчастіше деревину висушують нижче необхідних показників. Потім її трохи зволожують вже безпосередньо перед самим процесом виробництва.

На цьому етапі дуже важливо контролювати рівень температури. Оскільки при перевищенні критичних відміток відбувається руйнування лігніну. Це важливий елемент деревини. Від нього залежить міцність пелет.

3. Зволоження

При пресуванні сировини поєднуються три елементи:

 • високий рівень тиску преса;
 • температура всередині апарату;
 • вода.

Щоб досягти високої щільності та міцності гранул, до сировини під час пресування додають гарячий пар і воду.

До речі! Якщо продукція виготовляється з хвойної сировини, додавання пару не потрібне.

Зволоження також допомагає зберегти працездатність обладнання протягом тривалого часу. Оскільки при роботі без зволоження матриці, валки швидко зносяться.

4. Гранулювання

Головний апарат на виробництві – спеціальний гранулятор. Машина має кілька важливих елементів:

 • мотор;
 • матрицю для формування гранул;
 • валики, які постачають і продавлюють при високому тиску сировину;
 • ножі – вони обрізають готові пелети.

Зверніть увагу! Розмір пелет, що випускаються залежить від матриці.

Сировина, що продавлюється через матрицю,  нагрівається. Формуються гранули певного розміру. Вони остигають, а потім ніж обрізає їх.

5. Охолодження

На цьому етапі готова продукція остигає. Вона набуває міцності, твердості.

6. Упаковка

Пелети – сипуча продукція. Її упаковують в залежності від особливостей реалізації, орієнтуючись на потреби клієнтів:

 • у величезні мішки об’ємом від 500 до 1000 кілограм;
 • у невеликі мішки (15-25 кг) для приватних домоволодінь;
 • насипають безпосередньо у бункери для реалізації промисловим підприємствам, великим котельним.

На цьому процес виробництва вважається закінченим. Далі продукція направляється або відразу споживачеві, або на зберігання.

До речі! Для зберігання деревної пелети необхідні криті, сухі, провітрювані складські приміщення. Температура всередині – будь-яка. Мішки не повинні стояти на голій землі або бетонній підлозі. Найкраще встановлювати їх на дерев’яну основу.

Деревна пелета: купити за доступною ціною

Якщо вам необхідна деревна пелета, замовити її можна на нашому підприємстві – ТОВ «Крона Імпульс». Ми – один із лідерів українського ринку твердого біопалива. Вже зараз на нашій продукції працює понад 100 котелень не тільки України, а й сусідніх держав.

Власні складські та перевалочні пункти, розташовані в різних регіонах країни, дозволяють нам забезпечити оперативні поставки продукції до будь-якого міста. Ми використовуємо різні види транспорту. Гарантуємо доставку за будь-яких погодних умов, ніколи не прикриваємося форс-мажорами – ваша котельня працюватиме постійно, ви не залишитеся без тепла в морози та снігопади.

Продумана логістика, великі обсяги продукції, що випускається дозволяють нам забезпечувати щомісячні поставки в обсязі 20 тисяч тонн. Ціна деревної пелети – прийнятна. Точну вартість вам нададуть наші консультанти. Вони ж допоможуть прорахувати, які саме обсяги палива будуть потрібні вам.

Бажаєте замовити деревну пеллету з доставкою? Звертайтеся до нашої компанії прямо зараз! Ми запропонуємо вам найкращі умови!

Преміум деревна пелетаЕфективніше газу у 2,5 разиЗольність до 0,5%. Діаметр – 6мм.
Деревна пелета А1Ефективніше газу у 2,41 разиЗольність 0,7%. Діаметр – 6 і 8 мм.

Деревна пелета А2

Ефективніше газу у 2,1 разиЗольність 1,5%. Діаметр – 6 і 8 мм.
Індустріальна пелетаЕфективніше газу у 1,9 разиЗольність 3,0%. Діаметр – 8 мм.
Торф'яні брикети
вiд 2800 грн
Брикет з лушпиння соняшника
вiд 4500 грн
Брикет деревний Nestro
вiд 5500 грн

Останні новини

Изображение_Фасовка твердого біопалива_3764
21 January 2020
Фасовка твердого біопалива
Фасовка твердого біопалива – важливий етап при виробництві та транспортуванні даного виду «пального». Різні варіації дозволяють охопити всіх представників цільової аудиторії і принести тепло в…
Детальніше
Изображение_Перехід на тверде біопаливо_3762
16 January 2020
Перехід на тверде біопаливо
Постійно зростаючі тарифи за використання природного газу та електроенергії стимулюють багатьох людей шукати альтернативні, більш вигідні джерела теплової енергії. Тверде біопаливо якраз таким і є.…
Детальніше
Изображение_Класифікація вугілля_3759
14 January 2020
Класифікація вугілля
Вугілля є натуральною і екологічно чистою сировиною для твердопаливних котлів. Даний матеріал має відмінні характеристики, які забезпечують гарну тепловіддачу. Класифікація вугілля в основному визначається видом…
Детальніше
Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK