Изображение_Доставка твердого біопалива та всі її особливості_3736
08.11.2019

Доставка твердого біопалива та всі її особливості

У цій статті розглянемо, як організована доставка твердого біопалива. Наведемо основні принципи та цікавий приклад із-за кордону.

Підбір сировини та виробництво гранул і брикетів – не найскладніше. Важливо правильно та ефективно організувати роботу транспортної служби. Це необхідно для того, щоб споживачі вчасно отримували свої замовлення, їх котельні не простоювали. До того ж, процес транспортування повинен враховувати особливості продукції. Тобто, мова йде про її захист від можливих негативних зовнішніх чинників.

Доставка твердого біопалива: загальна інформація

Серед позитивних особливостей продукції – постійна, висока насипна щільність гранул, що значно спрощує процес транспортування палива навіть на величезні відстані.

Зверніть увагу! Брикети насипом не транспортуються, однак з ними особливих проблем також не виникає. Тому що їх можна правильно й раціонально упакувати, максимально ефективно використовуючи простір в кузовах, вагонах та інших вантажних відсіках.

Якщо продовжувати говорити про гранули, то слід зазначити і той факт, що у них висока сипкість та однорідність, а тому навантаження і розвантаження легко автоматизувати, що помітно полегшує та прискорює обидва процеси.

Для раціональної роботи з сипучим продуктом необхідно професійне обладнання. Також буде не зайвим досвід співробітників. Можливо, доведеться провести навчання, щоб вони придбали необхідні навички для роботи зі спеціалізованими установками.

Готова продукція може завантажуватися:

  • насипом у бункери;
  • в біг-беги;
  • у мішки різного об’єму.

Зазвичай після завантаження мішки відразу ж транспортуються замовнику або на перевалочні пункти, де вони очікують свого покупця, споживача.

При транспортуванні важливо використовувати транспорт, що забезпечує повноцінний захист гранул від вологи, опадів, інших пошкоджень. Тому оптимальним варіантом стануть закриті кузова, бункери, вагони.

Від правильно налагодженої системи логістики залежить рівень рентабельності підприємства. Адже доставка вимагає певних витрат, і якщо не оптимізувати цей процес, вони можуть бути занадто великими.

Зверніть увагу! Є ряд розрахунків, які доводять важливість раціональної системи доставки. Зокрема, є обгрунтована думка, що економія навіть одного євро на доставку кожної тонни продукції дозволяє великому виробнику за рік заощадити десятки тисяч євро.

Є кілька способів забезпечення доставки з мінімально можливими витратами. Нижче ми розповімо про те, як може здійснюватися доставка твердого палива, щоб це було вигідно і продавцю, і покупцеві.

Різні варіанти упаковки виробів

Изображение_3335

Види упаковок залежать від двох факторів. Перший – як саме планується забезпечити транспортування палива. Другий – як воно буде застосовуватися.

Доставка насипом

В європейських країнах паливні гранули прийнято доставляти до кінцевого споживача саме насипом, що дає можливість помітно заощадити на упаковці.

Крім того! Це робить всі логістичні операції більш гнучкими, а витрати – мінімально можливими.

Наприклад, якщо передбачається транспортування за кордон, доставка твердого біопалива насипом дозволяє заощадити на фрахті морських суден.

Також процес навантаження і розвантаження насипних виробів досить просто автоматизувати. А вже безпосередньо сам європейський трейдер виконає упаковку в залежності від уподобань споживачів.

Якщо продовжувати розповісти про європейські країни, то там більше 50% гранул спалюються у котлах великих котелень і теплоелектроцентралі. Їм набагато простіше й вигідніше приймати вироби саме насипом з транспортних засобів, а потім вже забезпечити автоматичну подачу до топочних.

Біг-беги

Один з найпоширеніших варіантів упаковки – великі поліетиленові мішки. Вони здатні вміщувати від декількох сотень кілограм до декількох тонн, в залежності від обсягу.

У біг-бегів є ряд позитивних характеристик:

  • зручність завантаження/розвантаження за допомогою важкої техніки (кранів) – на мішках є кріпильні ручки;
  • зручність при перевезенні;
  • гарантовано надійний захист від зовнішнього впливу – в тому числі, від опадів.

Що цікаво, біг-беги підходять не тільки для перевезення гранул, але й брикетів. На відносно невеликих котелень промислового типу великі мішки відіграють роль сховища, з якого паливо автоматизовано подається до котлів.

Звичайні мішки

Звичайні поліетиленові мішки різного об’єму також часто використовують для перевезення. Найчастіше дрібна фасовка – гарний вибір для приватних домоволодінь. Такі мішки у своїй більшості розраховані на вагу від 10 до 20 кілограм. Тобто, їх можна легко переносити вручну та засипати пелети до котла.

При транспортуванні мішки укладають на піддони для більшої зручності навантаження і розвантаження на вантажні автомобілі і т.д.

Зверніть увагу! Вважається, що в настільки малооб’ємній тарі перевозять більш якісну продукцію, яка використовується у звичайних котлах. У переважній більшості випадків так і є – промислові, великі котли не такі вибагливі до якості палива, як невеликі, що застосовуються в приватних будинках.

Піддони

На них укладають брикети, які щільно покриваються спеціальною плівкою або стрічкою, здатною захистити від опадів, дощу, випадкової вологи.

Брикети зазвичай збирають по 12 штук, обмотують плівкою. Виходить своєрідний пакет. Пакети з брикетами і складають на піддони.

Доставка твердого біопалива різними видами транспорту

Вибір конкретного транспорту залежить безпосередньо від місця знаходження споживача або трейдера, перевалочного пункту самого виробника. Розглянемо кілька варіантів.

Автомобілі

Один з найбільш дорогих, але й простих методів поставок. Такий варіант гарний, якщо необхідно перевезти гранули на відносно невелику відстань. Навантаження може здійснюватися насипом, якщо кузов критий. Якщо продукція упакована, використовуються крани або навантажувачі.

Автомобілі оптимальний варіант, якщо необхідне перевезення на кілька сот кілометрів, не більше.

Зверніть увагу! Якщо виробничі потужності підприємства знаходяться далеко від залізниці або річкових, морських портів, автомобілі також допомагають вирішити задачу.

Потяги

Оптимальний варіант, якщо перевезення передбачається в межах однієї країни – зокрема, в країні компанії-виробника біологічного палива. Ціна перевезення значно нижча, ніж при використанні автомобілів.

Можливо кілька варіантів:

  • в критих вагонах;
  • у вагонах-хоперах для сипучих вантажів.

Хоча не обходиться і без недоліків. Серед таких – далеко не всі підприємства-виробники знаходяться у безпосередній близькості до залізничних станцій. Не скрізь є під’їзні шляхи. Навантаження у криті вагони потребує багато часу, тому що це не зовсім зручний процес. А ось завантаження у хопери передбачає наявність спеціалізованого обладнання, необхідного для автоматизації процесу.

Річкові та морські кораблі

Ідеальний спосіб, якщо споживачі знаходяться занадто далеко, в інших країнах. Залежно від вимог покупця або трейдера, біологічне паливо вантажиться на кораблі:

  • насипом;
  • на піддонах;
  • у біг-бегах;
  • або в тарі замовника.

Хоча багато європейських замовників вважають за краще отримувати паливо саме насипом. У всіх солідних покупців, які отримують продукцію великими обсягами, є власні термінальні комплекси в морських і/або річкових портах. Уже з цих комплексів проводиться перевезення певним споживачам іншими видами транспорту.

Тут є свої принципи:

  • спочатку вся партія перевантажується на склад;
  • там проходить фасування у більш дрібну тару – біг-беги або невеликі мішки;
  • а потім вже розвозка замовникам.

Зверніть увагу! Також можлива поставка споживачам насипом.

Перевезення річкою в межах однієї країни здійснюється у тому випадку, якщо виробник знаходиться в безпосередній близькості від водної артерії. Однак цей метод доставки має свої негативні моменти – один з них: взимку далеко не на всіх річках є можливість здійснювати судноплавство. А саме зимова пора року – найбільш важлива для всього ринку твердого біологічного палива.

Доставка твердого біопалива в межах України

Изображение_3338

На українському ринку твердого біологічного палива, якими є пелети та брикети, одним з лідерів є відома компанія ТОВ «Крона Імпульс». Ми ведемо поставки не тільки в межах України, а й в ближнє зарубіжжя. Поставки здійснюються різними видами транспорту.

Ми пропонуємо широкий вибір різних варіантів пелет і брикетів. Вони виготовляються з перевіреної та високоякісної сировини:

  • деревини;
  • лушпиння соняшника;
  • лушпиння інших сільськогосподарських культур;
  • соломи;
  • торфу.

Виробнича база складається з сучасного високопродуктивного та надійного устаткування. Компанія «Крона Імпульс» керується тільки перевіреними технологічними методами. Зокрема, ми приділяємо особливу увагу якості сировини.

Виробництво передбачає наступні етапи:

  • заготівля сировини;
  • доведення до потрібного рівня вологості;
  • дроблення;
  • пресування при високій температурі;
  • охолодження;
  • передача на склад для упаковки.

Пелети і брикети відповідають стандартам якості. Ми готові надати сертифікати, що підтверджують це. У тому числі, міжнародного зразка.

Компанія «Крона Імпульс» здатна забезпечити поставки до 20 000 тонн твердого палива на місяць. Ми працюємо за договором і ніколи не порушуємо його, не зриваємо термінів.

Нами розроблена власна логістична мережа, що включає в себе склади і перевалочні пункти в різних частинах України. Вони функціонують у наступних містах:

  • Дніпрі;
  • Вінниці;
  • Ізюмі;
  • Ізмаїлі;
  • Одесі;
  • та багатьох інших.

Доставка твердого біологічного палива ведеться з найближчого до замовника пункту.

Як організована доставка твердого біопалива в Німеччині: приклад

У багатьох європейських країнах дедалі популярнішим стає така продукція. Це обумовлено її високою якістю, рівнем теплоутворення та прийнятною ціною. Завойовувати світ нові джерела енергії почали зі Скандинавії. Сьогодні вони поширені:

  • в Германії;
  • в Італії;
  • в Австрії;
  • у Польщі;
  • та багатьох інших європейських державах.

Відповідно, і «культура споживання там знаходиться на більш високому рівні. В тому числі, мова йде і про постачання. Розберемо на прикладі Німеччини, як організований там цей процес.

Спеціалізований автотранспорт

У більшості випадків для перевезення пелет в Німеччині (втім, як і в Австрії), гранул використовується спеціалізований автомобіль, який оснащений особливим пристосуванням – автопневморозвантажником. В Україні даний вид транспорту поки не використовується.

Що являють собою подібні автомобілі? Давайте розбиратися:

  • це вантажівка;
  • вона має велику ємність – форма її може бути будь-якою;
  • ємність ділиться на кілька частин;
  • встановлений компресор;
  • у більшості випадків автомобіль можете перевозити від 15 до 28 тонн гранул.

Зверніть увагу! Ємність може бути встановлена ​​безпосередньо на шасі вантажного автомобіля, або ж на причіп, приєднується до вантажівки.

Коли необхідна доставка твердого біопалива, автомобіль завантажує камери. Пелети подаються за допомогою транспортера.

До речі! У транспортера є сито. Воно дозволяє відсіяти пил і дрібний бруд. Завдяки цьому обсяги пилу значно зменшуються.

В кінці транспортера встановлений рукав з синтетичних матеріалів. Він опускається в камеру і по ньому гранули засипаються у відсіки ємності.

Ємність розділена на чотири відсіки. Тому якщо вивантаження передбачається в різних місцях, у різних споживачів, то для забезпечення нормального розподілу навантаження і зручності управління транспортом, виконується вона послідовно:

  • спочатку з першого відсіку;
  • потім з четвертого;
  • потім з другого;
  • і останнім звільняється третій відсік.

До речі! Оскільки гранули – поширений вид палива, його постійно розвозять у приватні домоволодіння. Тому не дивно, що за один рейс автомобіль може відвідати кілька будинків.

Сам процес вивантаження нескладний. У машині є шланг. Він приєднується до пелетного складу. Водій транспортного засобу за допомогою пульта управління запускає компресор. Середні показники тиску, що нагнітається компресором сягають позначки у 0,5 бар. Такого тиску досить, щоб за одну хвилину перегнати шлангом до 400 кілограм гранул.

Якщо шланг надто довгий, тиск падає до позначки у 0,3 бар, а швидкість передачі палива зменшується до 340 кілограм на хвилину.

Зверніть увагу! Більш високі показники тиску при вивантаженні використовувати не рекомендується. Наприклад, при тиску в 1 бар гранули будуть настільки сильно битися об трубу і поверхні в складі, що велика частина палива зіпсується, перетворившись на пил.

Автомобіль обладнаний всім необхідним. Водієві, який займається перевезенням, не потрібно ні про що турбуватися. Дистанційний пульт має цифровий екран. На ньому відображається, скільки саме пелет було вивантажено. На розвантаження однієї камери йде близько 10 хвилин. Вже за звуком повітря можна зрозуміти, що вивантаження завершується. Шум в шлангу стає тихіше, але з’являється свист повітря.

Обов’язки водія

В Європі у водія багато обов’язків. Він не тільки доставляє продукцію за вказаною адресою. Також він зобов’язаний надати всі папери замовнику – накладні, рахунки, сертифікати якості. Однак в цьому йому допомагає сучасне обладнання. В кабіні вантажівки встановлений бортовий комп’ютер. За його допомогою роздруковуються всі папери. До головного офісу компанії через GPS передається вся інформація:

  • скільки часу пробув у дорозі;
  • які обсяги палива і де саме були вивантажені;
  • і т.д.

Також в офіс відразу передаються електронні копії роздрукованих квитанцій. Використання сучасних технологій істотно спрощує процес доставки і ведення звітності.

Цікаво! Зазвичай на навантаження, доставку та вивантаження йде один робочий день. Популярність твердого біологічного палива спровокувала значне розширення мережі. Тому склади розраховані на покриття максимального радіусу на 150 кілометрів.

Водій пневмоавтомобіля обов’язково проводить перевірку складського приміщення перед тим, як почне вивантаження. Зокрема, здійснюється перевірка:

  • правильної роботи приймальних патрубків;
  • закріплення відбійних листів, які призначені для запобігання руйнування гранул;
  • чи зупинений котел (він повинен припинити роботу за кілька годин до вивантаження, щоб встигнути охолонути – це необхідно для того, щоб до складу через функціонування компресора не потрапили іскри, здатні призвести до займання).

Буквально кожен рік автомобілі удосконалюються. Електроніка спрощує процес вивантаження палива.

В Україні поки такі автомобілі не використовуються. Обумовлено це тим, що і споживачі ще не готові до них. Адже вивантаження повинно здійснюватися у спеціалізований склад, з якого паливо автоматично передається до топки котла. Як тільки українські споживачі стануть більш активніше встановлювати котли, що працюють на альтернативних джерелах енергії, відповідним чином почнуть обладнувати свої домоволодіння, сучасна техніка з’явиться і в Україні.

На завершення

Ми докладно описали вам, як здійснюється доставка твердого біопалива, навели приклад роботи відповідного обладнання в європейських країнах.

Якщо ви потребуєте регулярних поставках високоякісного сертифікованого твердого біологічного палива, звертайтеся до компанії «Крона Імпульс». Ми готові задовольнити ваші потреби фактично у будь-яких обсягах гранул, виготовлених з перевіреної сировини. Ви залишитеся задоволені рівнем обслуговування, вартістю продукції, термінами доставки та рівнем теплоутворення.

Залишилися питання? Можете поставити їх нашим консультантам, зв’язавшись з ними будь-яким зручним для вас способом.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK