Изображение_Каміни_3796
23.12.2019

Каміни

Камін – це особливий різновид печей, призначених для отримання тепла і обігріву, як окремої кімнати, так і всього будинку в цілому. Енергія та тепло утворюється в процесі згоряння палива – в більшості випадків твердого.

З давніх-давен каміни споруджувалися в будинках і будівлях різного призначення – приватних житлових, готелях, і т.д. Вони дозволяли:

 • обігрівати приміщення;
 • підігрівати воду;
 • готувати їжу.

Сьогодні каміни використовуються для прогріву кімнати або створення особливої ​​атмосфери затишку в кімнаті.

Камін і його конструкція

Камін має чотири складові частини, кожна з яких має певні особливості.

Частина

Опис

Портал

Це зовнішня передня частина, що створює оформлення каміна. У переважній більшості випадків має П-подібну форму.

Камера згоряння

У ній відбувається спалювання палива.

Димозбірник

Окрема камера, розташована над топковою. Вона повністю закрита з боку кімнати. Призначена для поступового переходу газів, що виділяються при горінні у димохід.

Ця частина потрібна тільки для тих камінів, у яких топкова є відкритою. Завдяки димозбірнику можна конструювати навіть великі, масштабні каміни, у яких складна труба.

Димохід

Труба необхідна для виведення продуктів згоряння та формування тяги, що забезпечує горіння палива.

Аксесуари та додаткове обладнання

З каміном прийнято використовувати різноманітні додаткові предмети, аксесуари. Вони різняться, залежно від культури країни. Такими аксесуарами можуть бути:

 • камінні решітки;
 • ящики для палива;
 • підставки для дров;
 • крила – спеціальні підставки для зберігання попелу, сажі, вугілля;
 • інструменти – кочерга, щипці і т.д.

Камін і його ефективність

Ефективність каміна в плані вироблення тепла пояснюється радіаційним нагрівом. Сутність полягає у тому, що під час топки прогріваються об’єкти, що знаходяться у безпосередній близькості до каміна і вони вже передають частину тепла повітрю, яке циркулює та обігріває приміщення.

Зверніть увагу! Сьогодні все частіше зустрічається оман, що за допомогою каміна неможливо обігріти будинок. Це не правда.

Якщо конструкція каміна відкрита, то він буде давати не так вже й багато тепла. Зате каміни, у яких топка вбудована і закрита, здатні повноцінно обігрівати все приміщення.

До речі! Деякі каміни можуть бути обладнані спеціальними вентиляторами, завдання яких збільшити обсяги тепла, що передається за допомогою конвекції.

Якщо камін споруджений правильно, з урахуванням усіх норм і вимог, то з його допомогою можна обігрівати будинок навіть у суворі морози.

Класифікація камінів

Класифікація камінів передбачає їх поділ на кілька груп залежно від різних параметрів. Розглянемо дві основні групи.

Конструктивні відмінності

 1. Поглиблений в нішу камін. Його ще прийнято називати закритим або англійським.
 2. Камін Рамфорда.
 3. Відкритий камін – він стоїть чітко в центрі приміщення, а його топкова частина відкрита з усіх боків. Такий камін прийнято називати швейцарським або альпійським.
 4. Напіввідкритий камін – він прилаштовується до однієї зі стін кімнати, але з самою стіною конструкційними елементами не зв’язується.
 5. З вбудованою камінною топкою.

Відмінності за видом палива

 1. Твердопаливні – призначені для вугілля або дров. Також в них може спалюватися тверде біопаливо – брикети, що виготовлені з деревної стружки.
 2. Газові – в них спалюється рідкий пропан, природний газ та інші види газів. Однак є деякі обмеження щодо використання таких камінів. Наприклад, в окремих штатах США прийняті закони, які строго обмежують газові каміни або ж виставляють суворі вимоги і норми щодо їхньої експлуатації, безпеки. Зокрема, необхідно обов’язково встановлювати датчики кисню та чадного газу.
 3. Електричні каміни.

Класифікація за архітектурними стилями

 1. Класичний – відкрита топка, П-подібний портал.
 2. Рустикальний. Його ще прийнято називати «кантрі». Вони невеликого або середнього розміру, Д-подібної форми.
 3. Модернізм і Хайтек – стали конструювати з середини 20 століття, характеризуються мінімалізмом, сміливістю та незвичайністю конструкційних рішень.
 4. Біоніка – мінімальна кількість кутів і рівних ліній.
 5. Кахельний – свою назву такі моделі отримали через кахельних керамічних елементів, які використовуються для прикраси.
Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK