Изображение_Класифікація вугілля_3759
14.01.2020

Класифікація вугілля

Вугілля є натуральною і екологічно чистою сировиною для твердопаливних котлів. Даний матеріал має відмінні характеристики, які забезпечують гарну тепловіддачу. Класифікація вугілля в основному визначається видом рослинних культур з яких він утворюється. До уваги також беруться й інші важливі показники. Наприклад такі, як період формування, глибина залягання та температурні режими впливу яких піддавався вище представлений паливний матеріал природного походження. Тверде біопаливо на основі вугілля може відрізнятися за своїми властивим характеристикам в залежності від його різновидів.

Сучасна класифікація вугілля – різновиди та маркування

В автономних системах опалення в якості твердопаливної сировини використовують такі види вугілля:

  • буре;
  • кам’яне;
  • газове і довгополум’яне газове;
  • антрацит.

Перший вид має найнижчі показники температури горіння. Через свою неефективність використовується досить рідко. Антрацит коштує дорожче, але відмінно підходить для потужних твердопаливних котлів. У ньому міститься менше п’яти відсотків вологи, що позитивно впливає на характеристики теплоутворення. Вихід летких речовин менше чотирнадцяти відсотків.

Маркування вугілля здійснюється у вигляді буквенно-цифрового позначення. Власне буква позначає марку вугілля, а цифри говорять про присвоєний клас згідно розмірів окремих фракцій представленого матеріалу.

Наприклад, антрацит має маркування – «А». Розмір фракцій визначається в міліметрах. До того ж кожен окремий клас вугілля має свою назву. Клас «Великий» має розміри фракцій від п’ятдесяти до ста міліметрів. Найдрібніші фракції не більше тринадцяти міліметрів і належать до класу «Насінина».

Буре вугілля

Даний вид паливної сировини відомий ще з дев’ятнадцятого століття. Завдяки своїм низьким ціновим показникам дана опалювальна сировина використовується і в наші дні. Хоча й не так часто, як було раніше. Активне горіння вугілля забезпечує наявність вуглецю. У бурому вугіллі концентрація вуглецю нижче навіть ніж у кам’яному. Тому його теплотворні характеристики не є високими. Хоча й тепловіддача від спалювання бурого вугілля порівняно невисока, власники приватних будинків все ж використовують даний матеріал в автономних системах опалення через його низьку собівартість однієї.

Газове довгополум’яне вугілля

Питома теплота даної сировини досягає майже восьми тисяч кілокалорій на кілограм. Зольність не більше двадцяти відсотків. Показники вологості всього п’ятнадцять відсотків. Вище представлені характеристики роблять газове довгополум’яне вугілля кращою твердопаливною сировиною для використання в автономних системах опалення. Газове вугілля розпалюється досить легко завдяки не високій щільності самого матеріалу. Його часто застосовують для розпалювання твердого антрациту. Вугілля горить тривалий час на одній закладці забезпечуючи при цьому високий рівень тепловіддачі.

Тверде біопаливо високої якості. Антрацит

Дана класифікація вугілля має високий вміст вуглецю, що забезпечує значні показники тепловіддачі. Мінімальна наявність додаткових сумішей значно знижує відсоток зольності. При згорянні представленого продукту немає полум’я, неприємних запахів і диму. Хоча іноді можуть виникати деякі складнощі під час розпалювання через високу щільність твердопаливної сировини. Антрацит легко доступний, але його вартість більша ніж у вище представлених варіантів. Не дивлячись на вартість на даний продукт завжди є попит завдяки його якісним характеристикам.

Тверде біопаливо – властивості природного вугілля

Щоб визначити чи може сировина бути ефективною для опалення будинку або промислової споруди, потрібно розібратися в його особливостях і якісних характеристиках. Першим важливим параметром на який варто звернути свою увагу є питома теплота згоряння. Класифікація вугілля визначається і іншими значеннями. Але представлене вище відіграє визначальну роль. Воно відображає обсяг теплової енергії при спалюванні певної кількості паливних ресурсів. Вимірювання здійснюються в кілокалорії на кілограм паливної сировини. Буре вугілля має досить слабкі показники. Всього чотири з половиною тисячі кілокалорій. У антрациту даний показник дорівнює 6800 Ккал/кг. Найефективнішим в плані тепловіддачі є так зване коксівне вугілля. Показники його тепловіддачі при спалюванні – 8700 Ккал/кг.

При згорянні твердого біопалива завжди утворюється попіл. Чим його менше, тим краще. По-перше, паливо згорає майже повністю. По-друге, опалювальне обладнання чиститься набагато рідше. Кількість попілу після згоряння вугілля визначається таким параметром, як кількість зольного залишку. Якщо в біопаливній масі є додаткові домішки, які не горять, відсоток зольності буде значним. Це говорить про низьку якість твердопаливної сировини. Чим менше домішок, тим більше тепла віддається в опалювальну систему від джерела. Відповідно подібний продукт можна вважати високоякісним. Вугілля високої якості має зольність не більше двадцяти п’яти відсотків. Сировина низької якості – понад сорок. Чим більше відходів в камері згоряння після спалювання палива, тим частіше вам доведеться її чистити. Це витрати зусиль і часу. Тому потрібно вибирати тверде біопаливо з низькими показниками зольності.

Ще одним дуже важливим показником якості твердого палива є наявність вологи в процентному співвідношенні. Якщо сировина має великий відсоток вологи значна частина теплової енергії йде на її видалення в процесі згоряння.

Волога може бути поверхневою та внутрішньою. У першому випадку достатньо висушити паливний матеріал під прямими променями сонця. Внутрішня вологість видаляється тільки в момент горіння паливних ресурсів в топці. Іноді кількість вологи навіть виходить визначити за зовнішнім виглядом.

Вище представлені основні властивості природного вугілля, які визначають його якісні характеристики. При виборі паливної сировини завжди потрібно їх враховувати. Найкраще купувати паливо у компаній, які можуть підтвердити його якість документально. Наприклад, як «Крона Імпульс».

Переваги опалення природним вугіллям

Изображение_3639

У наш час тверде біопаливо є досить популярною та затребуваною продукцією на споживчому ринку України. Але біологічне паливо виготовляється з використанням різних витратних матеріалів. Кожен з них має властиві характеристики та переваги. Переваги природного вугілля полягають у наступному:

  • видобуток вугілля проводиться на території нашої країни та співдружніх країн;
  • для використання вугілля в якості паливної сировини немає необхідності встановлювати додаткові комунікації або обладнання;
  • ціни на вугілля нижчі в порівнянні з природним газом, нафтою або електрикою;
  • вугільне паливо легко перевозиться і не вимагає особливих умов зберігання;
  • вугілля виділяє теплову енергію навіть при процесі тління;
  • відмінні показники тепловіддачі дозволяють використовувати представлений вид твердого біопалива економно у порівнянні з аналогічними ресурсами.

Природне вугілля може ефективно використовуватися у твердопаливних котлах практично будь-якого типу. Вище представлених аргументів цілком достатньо, щоб чітко зрозуміти в чому саме перевага згаданого виду екологічно чистого, натурального, біологічного палива. Класифікація вугілля питання досить важливе при виборі твердопаливних ресурсів. Але тим не менше, вугілля будь-якого виду перевершує за своїми теплотворними характеристиками, наприклад, деревину.

Переваги котла працюючого на вугіллі

Вугілля горить значно довше в порівнянні з класичними дерев’яними дровами. Відповідно тепло виділяється довше і не потрібно робити закладку нової порції палива упродовж тривалого часу. Паливні ресурси з дрібною фракцією можуть в спеціалізованих котлах завантажуватися автоматично. Котли працюють на такому твердому біопаливі, як природне вугілля за своєю суттю є універсальними. Тобто, працюють на різних видах твердого палива. Якщо закінчилося вугілля можна його замінити, наприклад, торф’яними або деревними брикетами. Сучасні котли навіть після їх виключення не відразу остигають і продовжують виділяти теплову енергію в систему в силу особливостей своєї конструкції. Котел на вугіллі має високий коефіцієнт корисної дії та є економічним в плані використання паливної сировини. Тому таке тверде біопаливо, як вугілля завжди популярна не тільки в межах нашої країни.

Топка вугіллям – підготовчі роботи

Перед використанням природного вугілля варто переконатися, що сировина має належний для використання рівень вологості. При згорянні занадто вологого палива вода перетворюється в пар, а після цього в конденсат, який осяде на внутрішній поверхні стінок, змішається з сажею і буде сприяти більш швидкому охолодженню опалювального пристрою.

У момент розгоряння з метою виключення запікання паливної маси вугілля потрібно трохи розворушити. Таким чином також покращиться повітряна циркуляція, що сприятиме кращому горінню полум’я та повноцінному згорянню паливних ресурсів. Після згоряння закладки палива утворюється вугільний пил, який також здатний виділяти теплову енергію.

Перед початком опалювального сезону рекомендується ретельно оглянути топку на наявність тріщин. Почистити її та перевірити саму димохідну систему. Перед використанням вугілля слід попередньо зайвий раз просушити і очистити від пилу.

Купуйте вугілля тільки у перевірених постачальників. У такому випадку завжди можна розраховувати на досягнення бажаного ефекту в плані якісного опалення і забезпечення будинку безперебійним гарячим водопостачанням. Компанія «Крона Імпульс» завжди допоможе вирішити питання з оперативними поставками високоякісного, сертифікованого твердого біопалива у вигляді газового вугілля та антрациту в будь-яких обсягах за вигідною ціновою політикою. Ми маємо колосальний досвід співпраці з провідними виробниками сучасного, високотехнологічного біотоплива в Україні. За якість продукції та її своєчасні поставки завжди несемо повну відповідальність.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK