Изображение_Покупка пелети з лушпиння соняшника_1217
10.12.2018

Покупка пелети з лушпиння соняшника

При постійному підвищенні цін на газ і вугілля покупка пелети з лушпиння соняшника стане відмінним рішенням. Цей вид альтернативного палива дозволить заощадити в зимовий період. Його використовують не тільки в приватних домоволодіннях, але і в деяких комунальних котельнях. Переходять на нього і промислові підприємства.

Крім високого рівня теплоутворення є ряд інших факторів, які говорять на користь соняшникового пелет. Про них і поговоримо в цій статті.

Особливості виробництва

Сировина для палива – продукти переробки насіння соняшнику. Вона накопичуються у великих обсягах на переробних підприємствах, що спеціалізуються на виробництві соняшникової олії.

Зверніть увагу! Найчастіше виробництво соняшникової олії здійснюється гарячим пресуванням. В результаті – залишається близько 10-15% відходів, лушпиння від загального обсягу насіння.

Переробні підприємства змушені нести величезні витрати, викликані необхідністю утилізації відходів. Один із способів – це вивіз на відвали. Однак великі обсяги при малій вазі провокують додаткові витрати на роботу техніки, що транспортує лушпиння на звалище. Є й інші проблеми, які слід постійно вирішувати. Зокрема, відвали несуть в собі певну небезпеку:

 • неприємний аромат, негативно впливає на екологічну обстановку;
 • схильність до займання, тривалого тління.

Тому використання такої сировини для виробництва альтернативного палива допомагає харчовим комбінатам знизити накладні витрати. Виробники ж пелети отримують «матеріали» за низькою вартістю.

На даний момент найбільш ефективним і раціональним способом виробництва альтернативного твердого палива з біологічних матеріалів є гранулювання. Воно дозволяє досягати низької вологості продукції (на рівні 8-12%) і підвищених показників щільності.

Гранули мають цілу низку позитивних характеристик. Окремо варто виділити:

 • високі показники теплоутворення (про них докладніше розповімо нижче);
 • простоту зберігання – не вимагають спеціальних умов;
 • зручність транспортування;
 • можливість забезпечити автоматичну подачу в твердотопливный котел.

З огляду на все вищесказане, слід констатувати – покупка пелети з лушпиння соняшника відмінне рішення, як для приватного будинку, так і для промислових підприємств

Етапи виробництва

Процес виготовлення поділяється на кілька етапів:

 • підготовка лушпиння – сушка або зволоження для доведення до оптимальних показників вологості;
 • подрібнення в дробильному апараті;
 • пресування при високій температурі;
 • охолодження та фасовка.

Фасовка передбачає використання поліетиленових мішків різного об’єму. Вони спрощують зберігання, транспортування продукції, захищають її від вологи.

Готові пелети представляють собою невеликі циліндри. Їх розмір залежить від особливостей використовуваного обладнання. Діаметр – до 2,5 сантиметрів. Але найчастіше виготовляються вироби діаметром від 0,6 до 1,2 сантиметрів.

Від особливостей виробничої лінії залежить і ряд інших параметрів:

 • довжина;
 • вологість;
 • щільність;
 • зольність.

Зверніть увагу! На якість продукції не впливають її розміри. Для її визначення орієнтуються на такі показники, як щільність, вологість, зольність.

При дотриманні всієї технології виготовлення виходить високоефективне альтернативне паливо.

Чому покупка пелети з лушпиння соняшника вигідне придбання

Перш за все, варто говорити про високі показники теплоутворення. Завдяки чому біологічна продукція перевершує інші види палива, особливо – традиційні.

Зверніть увагу! Рівень теплоутворення – до 19000 кДж на кілограм, що значно вище, ніж у звичайних дров і на одному рівні з окремими видами вугілля.

2 тонни пелет дають стільки ж тепла, як:

 • 1,3 тонни мазуту;
 • 1 тонна дизпалива;
 • 3,2 тонни дров;
 • 0,9 тис. Кубометрів природного газу.

До речі! Низькі показники зольності позбавляють від необхідності частого чищення печі або котла. В середньому зольність не перевищує 3%. До того ж, що утворилася золу можна використовувати як добриво для полів, городів – в ній багато мінералів і мікроелементів.

Не можна не відзначити і біологічність, екологічність продукції. При пресуванні не використовуються хімічні і синтетичні компоненти. Тільки саме лушпиння. Тому при горінні не відбувається виділення небезпечних для навколишнього середовища парів.

Не виникне проблем із зберіганням продукції. У неї низька біохімічна активність, а тому властивості зберігаються протягом тривалого часу. До того ж, повністю відсутні приховані пари, здатні самозайматися при високих температурах.

Слід зазначити і таку позитивну характеристику, як простота транспортування – доставка вже готової продукції дешевше, ніж сировини. Обумовлено це істотним підвищенням насипної маси – вона збільшується в порівнянні з лушпинням приблизно в 6 разів.

Де прийнято використовувати такий вид палива

Купівля пелети з лушпиння соняшника – прерогатива не тільки власників приватних будинків. Сьогодні воно ефективно використовуються в різних сферах. Наприклад, в комунальних котельнях або на промислових підприємствах. Оскільки продукція дозволяє отримувати великі «обсяги» тепла, необхідні для обігріву приміщень, підігріву води і забезпечення виробничих процесів

Купівля пелети з лузги соняшника

Ось короткий перелік, де саме застосовуються соняшникові гранули:

 • при обігріві приватних домогосподарств;
 • в комунальній сфері на котельних, що забезпечують подачу тепла в багатоквартирні будинки, соціальні установи;
 • в невеликих котельнях при соціальних і громадських установах;
 • на ТЕЦ;
 • на промислових підприємствах.

Популярність обумовлена ​​не тільки високими показниками теплоутворення і ККД, але і можливістю автоматичної подачі в котли.

Інші характеристики соняшникових гранул

Розповівши про основні переваги палива, зупинимося трохи на інших технічних і якісних характеристиках продукція. Дана інформація допоможе вам усвідомити, що покупка пелети з лушпиння соняшника оптом – правильне рішення.

Купівля пелети з лузги соняшника

1.Зовнішній вигляд

Виготовлені за всіма стандартами, відповідно до технології гранули мають такий вигляд:

 • щільні;
 • з блискучою поверхнею;
 • без сколів і тріщин;
 • колір – в залежності від якості сировини.

Однак необхідно розуміти, що тільки зовнішній вигляд не дозволить оцінити справжнє якість продукції. Оскільки залишаються невідомими інші параметри – вихідна якість сировини, процес її переробки, умови зберігання готової продукції.

До речі! Чи не допоможе в цьому і запах виробів. По ньому можна зрозуміти, в сирому або сухому складі зберігалися гранули.

2.Розчинність

Щоб покупка пелети з лушпиння соняшнику не стала розчаруванням, слід правильно перевіряти продукцію на якість. Кращий метод – переконатися в розчинності. Для цього потрібно:

 • взяти трохи гранул;
 • залити водою;
 • почекати кілька хвилин;
 • якщо вони не розпалися на дрібні частинки – виробник застосовує клеючі суміші.

Такий спосіб перевірки також дозволяє зрозуміти, чи є в складі додаткові, сторонні домішки і добавки. Наприклад, кора дерев.

3.Зольність

Ще трохи і про це показники. Вище ми говорили, що зольність зазвичай становить близько 3%. Однак якщо мова заходить про якісну продукцію, то в такому випадку ця цифра зупиняється на позначці всього лише в 1,5%.

Але тут потрібно розуміти – якщо паливо буде використовуватися в промислових котлах, з передбаченої системою видалення золи, то даний показник не такий вже і критичний.

4.Щільність

Вона буває питомою і насипною. Даний параметр вказується в сертифікаті відповідності чи іншой документації, яка йде разом з гранулами.

У якісних виробів питома щільність досягає показників в 1,4 кілограм на дециметр кубічний, але також допустимим є і показник в 1.

Під насипною щільністю мається на увазі співвідношення маси і займаного простору. Стандарт – 650 кілограм на метр кубічний.

5.Стираність

Йдеться про механічну міцність. Чим вище – тим надійніше гранули, тим менше вони схильні до руйнування при транспортуванні, складуванні. Для визначення даного показника прийнято використовувати спеціалізоване обладнання. Суть його полягає в механічному навантаженні і подальшому обдуванні пелет сильним потоком повітря.

У 2015 році були прийняті нові стандарти стирання. Показник в 98% говорить про те, що перед вами продукція преміум-класу. Однак потрібно розуміти, що ця цифра характерна для деревних пеллет.

Підводячи підсумок

З огляду на все вищесказане, робимо висновок – гранульоване біологічне паливо, що отримується з лушпиння соняшника, має масу переваг і позитивних характеристик. У порівнянні з традиційним паливом.

Гранули з відходів переробки насіння соняшнику відрізняються економічністю, високими показниками теплотворення, ергономічністю. Вони можуть використовуватися в будь-яких печах і твердопаливних котлах.

Якщо вас зацікавила покупка пелети з лушпиння соняшника оптом, рекомендуємо звертатися в компанію «Крона Імпульс». Ми працюємо на профільному ринку палива вже багато років, поставляючи споживачам (українською та із сусідніх країн) продукцію різного типу. Це гранули, брикети, виготовлені не тільки з соняшнику, а й інших матеріалів.

Ціна – прийнятна для всіх, але кінцева вартість визначається в кожному випадку індивідуально. Залежно від обсягів поставок і місця знаходження покупця. В Україні основними споживачами є приватні домогосподарства та котельні різного розміру. Останні вважають за краще купити пелети оптом, на замовлення.

Переваги співпраці з нами – висока якість, гарантована доставка точно в строк, без форс-мажорів. Це означає, що ваш будинок або котельня завжди буде з паливом! Консультанти компанії допоможуть розрахувати необхідний обсяг пелет, оформлять замовлення і забезпечуть його оперативну доставку в будь-який регіони України і не тільки!

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK