Изображение_Лушпиння_3850
23.12.2019

Лушпиння

Лушпиння – збірне поняття. Має на увазі під собою шкірку, скоринку, лушпиння різних рослин – найчастіше прийнято говорити про лушпиння соняшнику.

Лушпиння утворюється після виробництва соняшникової олії або ж очищення ядер насіння соняшнику. У першому випадку лушпиння соняшника не є чистим – це більше схоже на макуху, вона використовується в тваринництві та при виробництві твердого біопалива.

Лушпиння соняшника та інших сільськогосподарських культур при виробництві твердого біопалива

В останні роки лушпиння все частіше використовується при виробництві твердого біопалива – пелет, гранул, брикетів. Її великі обсяги дозволяють говорити про перспективність напрямку.

У готової продукції відмінні характеристики, тому вона стала відмінною альтернативою іншим видам палива, що використовується для обігріву будинків і підігріву води.

Розглянемо основні особливості палива з лушпиння, що дозволяють паливу впевнено займати лідируючі позиції.

1. Високий рівень теплоутворення

Паливо з лушпиння виділяє багато тепла. Воно перевершує дрова і лише трохи поступається кращим маркам вугілля.

2. Щільність і тривалість горіння

У брикетів висока щільність. Завдяки чому вони довго горять. Тепло виділяється не тільки в процесі горіння, але й при тлінні вугілля. При цьому рівень теплоутворення однаковий, як при активному горінні, так і при тлінні.

Тривалість горіння – близько двох годин. Сучасні твердопаливні котли дозволяють забезпечити не горіння, а саме тління. Тоді процес виділення тепла досягає 8 годин.

3. Простота використання

Не виникає складнощів з використанням таких брикетів. Вони рівні, гладкі, їх просто підкладати в піч або топку.

Зверніть увагу! Якщо з лушпиння виготовлені гранули, то з ними ще простіше – за умови використання сучасного автоматизованого котла. Таке обладнання автоматично подає паливо до камери в міру необхідності.

Не буде проблем і зі зберіганням. Для складування необхідно просто крите сухе приміщення. Бажано, яке добре провітрюється. Щоб паливо з лушпиння не втягувало вологу з підлоги, його рекомендується укладати на піддони.

4. Малий показник зольності

Лушпиння – навіть спресоване у брикети – добре згоряє, практично не залишаючи після себе попелу. Рівень зольності складає близько 1-5% від загального обсягу палива. До того ж, попіл можна використовувати в якості добрива.

Лушпиння з сільськогосподарських культур

Лушпиння широко використовується при виробництві кормів і твердого біопалива. Розвиток нових технологій дозволило помітно знизити кількість відходів, які раніше просто гнили на звалищах.

Тепер маслопереробним фабрикам і комбінатам більше не потрібно витрачати багато коштів і часу на утилізацію відходів. Всі вони використовуються ефективно, приносячи користь людям.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK