Макуха з лушпиння соняшника (гранульована і не гранульована)

від 9000 грн

Макуху з лушпиння соняшника отримують на олійноекстракційних заводах при виготовленні соняшникової олії шляхом пресування насіння.

Опис
Характеристики
Відгуки

Макуха з лушпиння соняшника: застосування

Відходи, отримані при виробництві рослинної олії, давно завоювали популярність, як відмінний матеріал для виробництва біопалива. Оскільки лушпиння соняшника та супутні відходи характеризуються високим рівнем теплоутворення. На профільних комбінатах і фабриках з лушпиння і макухи виготовляють високоякісне тверде біопаливо – брикети та гранули.

Також макуху з соняшника використовують у тваринництві, додаючи її у корм практично всіх сільськогосподарських тварин. Що дозволяє отримати високу рентабельність та ідеальне співвідношення «ціна – продуктивність».

Популярність макухи обумовлена її вмістом:

 • від 15 до 40% рослинного білка;
 • від 7 до 15% рослинної олії;
 • кальцій;
 • цинк;
 • фосфор;
 • залізо;
 • лізин;
 • фосфор;
 • калій;
 • та інші мікроелементи.

Де використовується макуха

На підприємствах, що займаються переробкою соняшника, залишається велика кількість відходів. Їх обсяги досягають приблизно 14-15% від початкового об’єму сировини. Проста утилізація вимагає значних фінансових і тимчасових витрат, необхідно спеціалізоване обладнання.

Однак були розроблені та впроваджені більш ефективні способи використання відходів, що залишаються після переробки насіння:

 • при виготовленні комбікормів різного типу;
 • при додаванні до грубих кормів для тварин (використовується не гранульована макуха з лушпиння соняшника);
 • для виробництва твердого біопалива;
 • в якості добрива в сільському господарстві.

Зверніть увагу! Макуха є органічним добривом, що забезпечує не тільки розпушення грунту, але й її насичення корисними та цінними для культур, які будуть вирощуватися, мікроелементами.

Не гранульована і гранульована макуха з лушпиння соняшника при виробництві твердого біопалива

Компанія «Крона Імпульс» використовує макуху, що залишається від переробки насіння, для виробництва твердого біопалива. Зокрема, на наших виробничих потужностях виготовляють паливні брикети. За своїми характеристиками вони значно перевершують звичайні, традиційні дрова та складають конкуренцію іншим видам палива – вугіллю, газу та іншим.

До речі! З урахуванням останніх тенденцій (постійним зростанням вартості газу, складнощі з постачанням вугілля) все більше домоволодінь переходять на твердопаливні котли, що працюють на пелетах та брикетах. Також впроваджуються великі котельні, що опалюють комунальні, офісні, громадські та промислові будівлі.

Основні переваги твердого біопалива з лушпиння соняшника

 1. Низький рівень вологості – не більше 9%, в той час як у сухих дров показник вологості не нижче 20%.
 2. Високий рівень теплоутворення – вище, ніж у дров, і прирівнюється до деяких видів вугілля.
 3. Низький рівень зольності – не більше 3%, але найчастіше нижчі. До того ж, зола є відмінним мінеральним добривом для саду та городу.
 4. Брикети дуже щільні, рівні, гладкі. Їх легко використовувати, підкладати у піч і котел, вони не залишають скалок.
 5. Термін інтенсивного горіння – до 2 годин. Якщо ж забезпечити їх тління, то тривалість виділення тепла буде досягати 8 годин! При цьому рівень виділення тепла буде достатнім для обігріву будівлі.
 6. При горінні не стріляють, не іскрять, повністю безпечні з пожежної точки зору..
 7. Екологічно чисті – вони виготовляються без використання хімічних і синтетичних речовин, тому не виділяють небезпечних сполук.
 8. Не вибагливі до умов зберігання – досить забезпечити захист від опадів і вологи з підлоги, землі. Для цього їх необхідно складувати в закритих приміщеннях на піддонах. Зберігають свої енергетичні властивості протягом багатьох років.

Гранульована і не гранульована макуха з лушпиння соняшника у тваринництві

Насіння соняшника – основний продукт цієї рослини. З нього отримують олію, яка є одним з основних продуктів повноцінного щоденного раціону. У ньому міститься багато корисних речовин і мікроелементів, необхідних для людського організму.

Але сільськогосподарська культура цінна не тільки цим. Адже при виготовленні олії залишається ряд побічних продуктів:

 • лушпиння – при відділенні ядер і підготовці насіння до виробництва рослинної олії;
 • шрот – залишається при виготовленні олії екстрагуванням;
 • макуха – при пресуванні насіння.

Зупинимося детальніше на макусі, яка буває гранульованою і не гранульованою. Її активно використовують в тваринництві.

Макуха з лушпиння соняшника для корму тварин

Гранульована макуха з лушпиння соняшника стала однією з найбільш доступних і корисних кормів, що використовують у тваринництві. Це обумовлено високим вмістом білка та різних мікроелементів. При цьому, її вартість досить доступна.

Зокрема, гранули добре підходять для вирощування:

 • свиней;
 • ВРХ.

Макуха дозволяє забезпечити продуктивність тварин, але не вимагає солідних вкладень для закупівлі кормів.

Зверніть увагу! При введенні макухи з насіння соняшнику до раціону молодняку ​​сільськогосподарських тварин забезпечується їх більш активне зростання!

Споживання такого виду корму позитивно позначається на обміні речовин тварин, гарантує їм більш міцний імунітет. Крім того, помітно зростає несучість птахів.

У раціон яких домашніх тварин рекомендується додавати макуху

Вона підходить для вирощування:

 • корів;
 • свиней;
 • кролів;
 • качок;
 • гусей;
 • індичок;
 • курей.

Зверніть увагу! Також її використовують у рибному господарстві, в якості корму для риб.

Перед подачею рекомендується провести дроблення – наприклад, за допомогою спеціалізованого обладнання.

Як дозувати макуху при годуванні домашніх і сільськогосподарських тварин

Важливо дотримуватися правильного дозування при годуванні тварин – це гарантує повноцінний розвиток і безпеку здоров’я тварин. Практично всі комбікорми мають в своєму складі макуху, її обсяги відрізняються незначно. Якщо давати макуху в чистому вигляді, слід дотримуватися певних дозувань.

Таблиця дозувань макухи соняшнику

Тварини

Обсяги корму на день

Курчата

До 15%

Дорослі кури

До 20%

Молодняк ВРХ

Від 1 до 1,5 кілограм

Свині (у період відкормки)

Від 0,5 до 1,5 кг на день (але тільки у початковий період відкормки, інакше сало буде надмірно м’яким).

Коні

Не більше 20%

Робочі коні

Від 2 до 3 кг на день

Молочні корови

До 4 кг на день

 

Зверніть увагу! Якщо коров’яче молоко використовується для виробництва вершкового масла, максимально допустима денна норма споживання макухи – не більше 2,5 кілограм. У разі перевищення норми масло буде дуже м’яким..

Макуха з лушпиння соняшника: підводячи підсумок

Макуха, що залишається після переробки насіння соняшнику, ідеально підходить для отримання твердого біопалива. Також її можна використовувати, як корм для домашніх і сільськогосподарських тварин.

Якщо вам необхідна якісна і чиста макуха для використання в тих чи інших цілях, звертайтеся до компанії ТОВ «Крона Імпульс» (Україна). Ми працюємо на профільному ринку вже багато років, спеціалізуючись на виробництві твердого біопалива. Поставки здійснюються не тільки у межах України, а й сусідні країни.

Також у нас можна придбати не тільки готове паливо, а й чисту макуху, яка є відмінною сировиною, як для біопалива, так і для виробництва комбікорму.

Залишилися питання? Зв’яжіться з нашими консультантами за будь-якими зручними для вас контактами, представленими на сайті. Менеджери дадуть відповідь на всі питання, нададуть додаткову інформацію та розкажуть, як буде організовано наше взаємовигідне співробітництво.

 • Сирий жир — до 15 %;
 • Сирий протеін – до 38 %;
 • Сира клітковина – до 18 %;
 • Загальна енергетична поживність – не меньше 1,04 К.Е.
Брикет деревний Nestro
вiд 5500 грн
Пелета з лушпиння соняшнику
вiд 3980 грн

Останні новини

Изображение_Фасовка твердого біопалива_3764
21 January 2020
Фасовка твердого біопалива
Фасовка твердого біопалива – важливий етап при виробництві та транспортуванні даного виду «пального». Різні варіації дозволяють охопити всіх представників цільової аудиторії і принести тепло в…
Детальніше
Изображение_Перехід на тверде біопаливо_3762
16 January 2020
Перехід на тверде біопаливо
Постійно зростаючі тарифи за використання природного газу та електроенергії стимулюють багатьох людей шукати альтернативні, більш вигідні джерела теплової енергії. Тверде біопаливо якраз таким і є.…
Детальніше
Изображение_Класифікація вугілля_3759
14 January 2020
Класифікація вугілля
Вугілля є натуральною і екологічно чистою сировиною для твердопаливних котлів. Даний матеріал має відмінні характеристики, які забезпечують гарну тепловіддачу. Класифікація вугілля в основному визначається видом…
Детальніше
Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK