Изображение_Область застосування твердого біопалива_2365
16.06.2019

Область застосування твердого біопалива

Поява твердого біопалива стало альтернативою використання газу, нафти та інших його типів. Біологічне паливо являє собою пальне, що виготовлене з природних джерел – відходів від лісового, сільського господарства, а також з торфу, ріпаку і т.д. Буває трьох видів: газоподібний, рідкий, твердий. Також усе біопальне розділяється на:

  • Первинне отримало назву через особливості експлуатації: застосовується в необробленому вигляді для вироблення тепла. Переважно мова йде про деревину та кам’яне вугіллі, які можуть бути використані в оригіналі.
  • Вторинне виготовляється за допомогою фізичної або хімічної обробки сировини.

Вторинне біопальне може бути першого, другого та третього поколінь. Першого – виготовляється з сільськогосподарських культур та інших відходів. Містить залишки жирів та інших органічних сполук, тому не є високоефективним. Пальне другого покоління включає в себе лінгін і целюлозу. Виготовляється з елементів нехарчового характеру. Більш ефективне, має високу калорійність. Третє покоління твердого біопалива виготовляється з водоростей.

Найвигіднішими є останній тип, оскільки він не потребує затрат землі та води для виготовлення вихідного матеріалу. Можливість виготовляти біоенергію з відходів допомагає розумно витрачати ресурси, не викидаючи утиль.

Біопальне із залишків: властивості, особливості, варіації

Область применения твердого биотоплива

В якості сировини для виготовлення подібного пального використовуються:

  • Деревна тирса, кора дерев, виноградна лоза, стружка та інші залишки від лісової промисловості. Продукт повинен бути чистим, без інших домішок.
  • Залишки від сільгоспдіяльності. Лушпиння соняшника, солома, кукурудзяні стебла – все це широко застосовується для виготовлення ефективного твердого біопалива. Лушпиння соняшника вважається одним з найбільш підходящих варіантів, оскільки характеризується відмінною калорійністю, низькими відсотками зольності та вмісту вологи, що важливо при використанні в житлових будинках та різних індустріях. При цьому, витрати для виготовлення та підготовки матеріалу практично повністю відсутні. Користувач отримує універсальний засіб, витрачає менше часу на обігрів і догляд за відповідною технікою.

Кінцевий асортимент має форму брикетів гранул або пелетів з різним діаметром і довжиною. Використовуються брикети та біопелети для твердопаливних агрегатів.

Сфери обороту біоенергоресурсів

  • Комунальне господарство. Власне комунальне або ж відділення від загальної системи теплопостачання за останні роки стало особливо актуальними. Це дає можливість раціонально використовувати ресурси, заощадити та знизити споживання класичних джерел енергії. Найпростіша версія організації подібного обігріву – окремий котел для будинку, поверху або системи будівель.
  • Агропромисловий комплекс. Фактично залишки від сільгоспдіяльності після переробки застосовуються в подальшому в цій же сфері. Обігрів теплиць, освітлення плантацій і підтримку необхідного режиму температури та вологи можна здійснювати за допомогою використання твердого біопалива. Сьогодні для цієї мети переважно вибираються дрова та вугілля. Вибір на користь пелет зробить процес більш ефективним і менш витратним з фінансової точки зору. Актуально використання сировини для капітальних і тимчасових будівель.
  • Транспортні засоби. У всьому світі екологи наголошують загрозу, що насувається від надлишку продуктів розпаду нафти, природного газу. Сьогодні все більше виробників розробляють двигуни, що здатні функціонувати на альтернативних варіантах пального. У більшості випадків мова йде про автомобілі. Однак випуск цим не обмежується. Наприклад, у 2013 році був здійснений авіапереліт на біопальному, в результаті чого рейс пролетів весь Атлантичний океан. Багато європейських держав свідомо віддають перевагу додатковим енергоджерелам, піклуючись про навколишнє середовище та економію. Така сировина відчутно дешевша та сприяє можливості не переплачувати, отримуючи аналогічний результат. Мають місце сумніви щодо екологічності даного виду пального, однак на практиці біосировина приносить менший (або повністю відсутність) шкоди екології.
  • Промислові підприємства. Виробничі гіганти споживають більшу частину енергії. Перехід фірм на альтернативні джерела відразу позначається на екології. Поки що масово таке рішення не застосовується, але спостерігається позитивна тенденція.

Споживання твердого біопалива в побуті

Відсутність газифікації та підведення комунікацій – серйозна проблема для сільської місцевості. Вирішити її здатна установка твердопаливного обладнання для обігріву приміщень. Екопаливо має ряд очевидних переваг для подібних цілей.

  • Дешевше у виготовлені за рахунок мінімальної ціни сировини. Пелети часто виготовляються з відходів від агропромисловості та лісництва. Лушпиння соняшнику дає аналогічні вугіллю або навіть кращі показники за кількістю виділення тепла. При цьому, коштує набагато дешевше, що дозволяє зекономити.
  • Зручність у зберіганні. І дрова, і вугілля вимагають особливих умов зберігання. Обов’язковий правильний температурний режим, рівень вмісту вологи, доступ до кисню та навіть сонячних променів. Брикети і пелети постачаються в упаковках. Досить помістити їх в сухе приміщення – і обмежитися цим. Власники техніки економлять час і не потребують підготовки окремих ємностей для тривалого зберігання.
  • Високі коефіцієнти тепловіддачі. Лушпиння соняшнику при згорянні виділяє тепло, аналогічне мазуту та деревному вугіллі.
  • Занепокоєння про навколишнє середовище. При згорянні екопального виділяється мінімум CO2, що робить саме цей варіант твердого біопалива кращим.
  • Швидкий результат. Дрова розгоряються повільно, оскільки піроліз здійснюється у два етапи. При використанні пелетів або біобрикетів дана проблема повністю усувається. Нагрівання відбувається швидше.
  • Простота у використанні. Для правильного спалювання дров необхідно забезпечити доступ свіжого повітря. При цьому виділяється багато диму. Відсотки зольності дров також досить високі. В результаті користувач отримує більш тривалий процес, що вимагає складної організації. Після закінчення рекомендується частіше чистити котел для збереження ККД. Перевага брикетів щодо інших позицій дозволяє знизити тимчасові витрати та мінімізувати участь людини в процедурі горіння вихідного продукту.
  • Безпека. Чим нижче показники виділення вуглекислого газу при горінні, тим менше ймовірність постраждати від нього. Більшість приватних будинків не обладнані спеціальною системою вентиляції. Замість перепланування досить вибрати відповідний котел і відповідний вид твердого біопалива, не турбуючись про можливе нанесення шкоди здоров’ю.

Для побутового застосування тверде екопаливо оптимальне. Воно коштує дешевше, не потребує спеціальної обстановки для горіння, виділяє менше чадного газу. Поставити агрегат можна практично у будь-якому будинку, попередньо проконсультувавшись з фахівцем.

Перспективи використання біопалива

Український ринок біопалива активно розвивається і росте. Кілька років тому виробники переважно працювали на експорт (до 90% загальної ваги). Сьогодні популярність такого витратного матеріалу збільшується, охоплюючи і великі корпорації, і побутову експлуатацію.

Пояснити подібне можна декількома факторами:

  • Доступна ціна на сировину. Багато компаній займаються виготовленням паливних пелетів і біобрикетів як побічної сфери діяльності. Особливо це актуально для сільського господарства та лісництва. Власні відходи підприємства використовують для випуску твердого біопалива, що мінімізує або повністю скорочує витрати на логістику.
  • Економічна доцільність. Застосування екопального прибутковіше і дозволяє не переплачувати, особливо в умовах експорту традиційних джерел енергії. Споживаючи вітчизняний товар, користувачі не прив’язуються до курсу іноземних валют, який впливає на кінцеву вартість пального. Ціни на біосировину більш стабільні, що не підвищуються стрибками. Це особливо вигідно для споживання товарів у промисловості.
  • Екологічність. Значно поліпшити або не посилювати екологічну ситуацію здатна екосировина. Зменшується кількість відходів, а також викид вуглекислого газу в атмосферу. Виготовлення брикетів або пелетів екологічно чисте. Воно складається з трьох основних етапів: очищення витратного матеріалу від забруднення та домішок, сушіння до належного відсотка вологості, пресування у необхідну форму. Всі вони не завдають шкоди природному середовищу та практично не використовують додаткові природні ресурси.
  • Простота у спалюванні та зберіганні. Транспортування газу і нафти – складне завдання, що вимагає продуманого інженерного рішення. Транспортні витрати значно підвищують і вартість кінцевого продукту. Замовлення твердого біопалива допомагає уникнути необхідності користуватися спеціальним транспортом або прокладати інженерні конструкції. Для зберігання досить невеликого приміщення з відповідним рівнем вологості. Для користувачів це суттєва економія часу, незважаючи на обсяги асортименту.

Розвиток виробництва в цілому по всій країні дозволяє забезпечити необхідною кількістю біоенергії промисловість, сільгоспвиробництво та приватних споживачів. Найбільш вигідною стане купівля на умовах співпраці з посередником, що викликає довіру – компанією «Крона Імпульс».

Як вибрати тверде біопаливо?

Зростання фірм, що спеціалізуються на цьому ускладнює процес придбання. З’являється більше альтернатив і труднощів в пошуку кращих.

  • Слід враховувати наявність всіх сертифікатів якості та документів, що підтверджують надійність даної продукції. Компанія «Крона Імпульс» пропонує товари від перевірених виробників, що мають повний пакет документів. Це захистить замовника від фірм-одноденок, вироби яких не відповідають ДСТУ.
  • Упевнитися в можливості купити бажану вагу твердого біопалива без додаткових витрат на логістику. Наявність центрів у великих містах України (Суми, Львів, Запоріжжя, Вінниця, Харків, Полтава та ін.) дозволяє придбати біосировину без переплат в необхідному обсязі. На складах нашої компанії щодня легко купити до трьох тонн продукту, що підходить і для невеликих приватних клієнтів, і великих промислових фірм.
  • Отримати продукцію, ідеальну, що відповідає вашим вимогам. Біоенергія відрізняється за параметрами виділення тепла, зольності, вологості. Найкращий товар сьогодні – це біопелети з соняшникового лушпиння, оптимальні для великих виробництв і побутового використання. При необхідності отримати консультацію від фахівців, замовники можуть звернутися до «Крона Імпульс», уточнивши деталі, що цікавлять стосовно експлуатації енергоресурсу. Також клієнти підберуть кращу пропозицію, виходячи з властивостей обладнання, необхідних обсягів і інших чинників.

Споживання біосировини для індустрії, агропромислового комплексу, транспорту або для побуту буде максимально ефективним при замовленні відповідного ресурсу, покупці позиції, що сподобалася в організації, яка гарантує високу якість. Придбати різні види твердого біопалива від «Крона Імпульс» можна по всій Україні в необхідному обсязі, що цікавить споживача. Вибираючи саме нашу компанію, клієнт буде впевнений у наявності всіх актуальних сертифікатів, надійності свого рішення, обґрунтованої вартості, а також оптимальних логістичних умовах. Біологічні енергетичні ресурси – крок до економії та турботи про навколишнє середовище в усіх сферах експлуатації.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK