Изображение_Опалення_3814
23.12.2019

Опалення

Опалення передбачає обігрів приміщень для підвищення або підтримки певної температури повітря у них. Найчастіше опалення проводиться в холодну пору року. Мета – підвищити комфорт перебування у будівлі.

Для опалення використовується спеціалізоване обладнання, яке дозволяє виробляти енергію. Джерелами енергії буває тверде паливо різного типу, газ, мазут і т.д.

Опалення розподіляється на кілька категорій залежно від певних умов і особливостей.

Два типа опалення

1. Конвективне

Сутність його полягає у перемішуванні холодного та гарячого повітря в великих обсягах. Серед основних недоліків цього типу варто виділити перепад (часом – значний) температур у приміщенні: висока температура повітря у верхніх шарах, і низька – у нижніх, ближче до підлоги.

Зверніть увагу! При провітрюванні, вентиляції кімнати відбуваються втрата теплової енергії.

2. Променеве

У цьому випадку основний обігрів забезпечується при випромінюванні, і лише у невеликому ступені – за допомогою конвекції.

При променистому опаленні всі прилади розподіляються безпосередньо під або над зоною, яка вимагає обігріву. Наприклад, монтуються на стіну або на стелю.

Принцип поділу

Що включає

За джерелом тепла

Динамічне

Пічне

Залежно від теплоносія

Парове

Інфрачервоне

Водяне

Повітряне

За джерелом тепла

Тверде паливо

Рідке паливо

Газове паливо

Які системи опалення існують

Під словосполученням системи опалення ховається набір особливих технічних складових, які призначені компенсувати можливі втрати тепла через різні частини будівлі, а також передають тепло до окремих частин будівлі.

Що включають у себе системи опалення

  1. Котельня (якщо опалення централізоване) або котел (якщо індивідуальне) – тут виробляється тепло.
  2. Теплові магістралі – труби та інші елементи, призначені для транспортування тепла.
  3. Опалювальні прилади – окремі елементи, що передають тепло всередину будівлі (батареї і т.д.).
  4. Для перенесення тепла трасами використовуються різні середовища. Це може бути вода, повітря і т.д.

Зверніть увагу! Сьогодні сучасні системи опалення обладнані функцією підтримки мікроклімату в будівлі. Для цього у них є автоматизований режим. Система налаштовується на певні температурні показники і далі працює вже самостійно. Автоматизація дозволить досягти економії палива.

Опалення сьогодні

Найбільш популярними системами опалення сьогодні є водяні. Вперше вони були розроблені у 1777 році французьким фахівцем М. Боннеманом. У ті далекі роки він впровадив водяну систему з природною циркуляцією. З тих пір основні принципи водяного опалення використовуються понині.

Фактично водяне опалення – підігрів теплоносія у котлах. Природна циркуляція дозволяє рухатися по всій системі. Тепло передається через батареї, прогріваючи повітря в приміщенні.

У великих котельнях – комунальних або інших подібних – в якості джерела енергії в основному використовується природний газ. Але останніми роками все активніше спостерігається перехід на тверде паливо. Якщо раніше ним було в основному вугілля або торф, тепер це і тверде біопаливо – брикети або гранули з деревини, лушпиння соняшника, соломи і т.д.

Індивідуальне опалення приватних будинків також передбачає використання різних джерел енергії. Тут також найбільш поширеним джерелом енергії був газ, але тепер власники житла переходять на тверде паливо, в тому числі біологічне.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK