Изображение_Оптові поставки якісного вугілля_1306
24.12.2018

Оптові поставки якісного вугілля

Незважаючи на розвиток альтернативної енергетики, традиційне паливо залишається затребуваним. Оптові поставки якісного вугілля дозволяють заощадити на його закупівлі. Найчастіше їх замовляють промислові підприємства, власники великих котелень. Іноді – перевалочні бази, згодом реалізують продукцію приватним споживачам.

У давнину для отримання тепла, приготування їжі використовували дрова. Однак вони швидко перегорали, їх потрібно було постійно підкидати в піч або камін. Доброю альтернативної дров стало вугілля – воно довго горить, дає більше тепла. Навіть коли від нього залишаються тліючі вуглі, триває виділення тепла.

І понині вугілля – один з популярних видів палива. Його ціна – відносно невисока, воно практично не вимагає спеціальних умов зберігання.

Види вугілля: яким воно буває

В даний момент класифікація здійснюється по системі, що запроваджена 30 років тому. Розглянемо основні типи.

Довгополуменеве

Найменування обумовлено тривалим терміном горіння. Виділяє великі обсяги тепла – до 5800 кілокалорій на кілограм. До того ж, його просто розпалити – не потрібно особливих умов обдування. Тому він рекомендований для побутового використання.

Довгополуменеве вид поділяється на кілька підвидів залежно від розміру фракцій. Для позначення кожного підвиду застосовуються літерні індекси:

 • ДПК (або плитний великий) – розмір коливається від 5 до 20 сантиметрів;
 • ДПКО (або плитний великий кулак горіх) – від 2,5 до 10 сантиметрів;
 • ПО (горіх) – від 2,6 до 5 сантиметрів;
 • ДМ (дрібний) – від 1,3 до 2,5 см;
 • ДС (насіння) – від 0,6 до 1,3 см;
 • ДР (рядовий) – розміри не визначені.

Такий вид корисної копалини вважається ідеальним для опалення. У нього довге полум’я, схоже з дров’яним. Відносно легко розпилюється. Та й вартість прийнятна.

Зверніть увагу! Його прийнято використовувати не тільки в приватних будинках, але і в невеликих котелень соціальних установ.

Довгополуменеве газове

Характеризується підвищенням теплоутворення. Також підходить для обігріву приватних будинків. Однак «вимагає» особливих умов щодо зберігання. Тому що у нього є здатність до вивітрювання.

Антрацит

Оптові поставки якісного вугілля часто мають на увазі закупівлю саме цього виду. У антрациту є маса позитивних характеристик:

 • високі показники теплоутворення;
 • низька зольність – близько 10%;
 • тривалий час горіння.

До речі! Тільки цей вид виділяє білий дим. У всіх інших марок – чорний.

Однак використовувати його при опаленні приватних будинків – не найкращий вибір. Обумовлено це складнощами в розпалюванні. Та й ціна у нього вище, ніж у інших.

Інші види

Слід згадати і такі види, як:

 • худе;
 • жирне;
 • слабоспечуване.

Всі інші типи вугілля застосовуються тільки на промислових підприємствах – в енергетичній сфері, в металургійній промисловості. Виділяється вугілля, призначене для збагачення, коксування.

Порада! Вибираючи паливо для домашньої печі, котла, слід враховувати не тільки характеристики і якісні показники. Обов’язково орієнтуватися на рекомендації виробника вашого котла, вартість доставки вугілля.

Останні два види попередньо обробляють, що істотно підвищує їх показники теплоутворення. Однак не варто їх використовувати в домашніх котлах і печах. У них занадто висока температура горіння – це дуже небезпечно, піч або котел можуть не витримати і вибухнути.

Зверніть увагу! Для домашнього використання слід запастися вугіллям різних фракцій. Для швидкого розпалювання використовувати «горіх», а для забезпечення горіння протягом тривалого часу – «насіння». Якщо регіон характеризується холодними зимами, закуповують «антрацит» – він горить найдовше. Хоча і розпалювати його непросто.

Якість вугілля: основні показники

Природне викопне має низку ключових характеристик. Вони грунтуються на фізичних, хімічних показниках. Які, в свою чергу, впливають на сфери застосування. Розглянемо докладніше основні показники.

Оптові поставки якісного вугілля

1.Калорійність

Теплота згоряння, теплотворність. Вказує на обсяги тепла, що виділяється при згорянні. Визначається в кілокалорії на кілограм палива.

Найбільше виділяють тепла коксуючі види, але вони не призначені для домашнього використання – такі оптові поставки якісного вугілля призначені для промислових підприємств.

На другому місці по калорійності – антрацит. Його можна використовувати в побуті. Найменше тепла від бурих сортів.

Зверніть увагу! Обов’язково враховуйте технічні характеристики котла. Якщо застосовувати вугілля з підвищеними показниками горючості, можна пошкодити котел – у нього перегорять колосники.

2.Зольність

Параметр вказує не те, скільки у вугіллі міститься негорючих елементів. Чим менше показник – тим краще, тим більше якісне паливо. Від параметра залежить дві важливих характеристики:

 • тривалість горіння;
 • обсяги тепла, що виділяється.

Показник зольності визначається у відсотках – скільки саме золи утворюється від загальної маси вугілля. Приблизно дізнатися зольність можна навіть «на око» – зважити вугілля, що завантажується в піч або котел, а потім подивитися, скільки саме золи від нього залишилося.

3.Вологість

Також вказується в процентах. Йдеться про зміст вологи не тільки всередині, але і на поверхні вугілля. Від рівня вологості залежить, скільки саме тепла буде виділено при спалюванні палива. Чим менше рівень вологості, тим більші обсяги тепла виділяє вугілля.

Визначити підвищений вміст вологи легко самостійно, без спеціальних пристосувань. Якщо вугілля на морозі мерзне, а в теплу пору року злипається – він занадто вологий.

Поставки вугілля: не тільки вид, але і вартість доставки

При виборі конкретного виду слід враховувати не тільки характеристики породи. Обов’язково звертайте увагу на вартість доставки.

Як вже говорилося, кращими для опалення сортами є антрацит і довгополум’яне. Але якщо їх немає в регіоні проживання, рекомендується обмежитися тими, що представлені на складах і перевалочних пунктах. Ймовірно, що доставка сортів з більш високими показниками теплоутворення буде невиправдана.

Якщо ж є можливість оформити оптові поставки якісного вугілля на замовлення – скористайтеся нею. В такому випадку доставка буде виправдана.

Як вибрати вугілля для котла

Вище ми вже говорили, що при виборі корисної копалини обов’язково слід враховувати характеристики і особливості використовуваного котла.

 1. Окремі марки твердопаливних котлів розробляються під конкретні сорти твердого палива. У них війняткові конструкційні особливості.
 2. Якщо котел створений для бурого вугілля, ні в якому разі не можна в нього класти антрацит. Це призведе до проблем в роботі, або навіть псування устаткування, його перегорання.
 3. Як саме вугілля використовувати в тому чи іншому котлі, вказується в паспорті.
 4. Якщо в документації точної інформації немає, слід спробувати так званий комбінований метод. Для розпалювання використовувати довгополум’яні сорти, а потім зверху засипати трохи антрациту. При такому завантаженні вранці, тепла, що виділяється вистачить на обігрів приміщення на протязі всього дня.

Вугілля для печі: особливості використання

Використання корисних копалин у звичайних печах має свої особливості. Щоб отримувати максимально можливу кількість тепла, а й економити, слід дотримуватися певних правил.

 1. Спочатку внутрішня частина печі очищається від залишків золи від минулого топлення.
 2. Вниз поміщаються газети, непотрібний папір, потім – тонка тріска. Зверху – не надто товсті, сухі дрова. Щоб забезпечити хороше горіння дров, їх потрібно покласти колодязем, якщо розміри печі дозволяють це зробити. Простір забезпечує циркуляцію повітря і хорошу інтенсивність горіння.
 3. Після підпалу газет двері грубки закриваються, а нижні дверцята відкриваються. Рівень відкривання нижніх дверцят дозволяє регулювати обсяги повітря і, як наслідок, інтенсивність горіння.
 4. Після прогорания дров, при появі великих вуглів, що горять, засипається звичайне вугілля. Відкриваючи двері або верхні конфорки для засипання вугілля, слід закрити нижні дверцята.
 5. Спочатку засипається дрібне вугілля. Коли воно добре розгориться, досипається викопне більшої фракції. Періодично слід кочергою ворушити вугілля – це потрібно для забезпечення його горіння.

Оптові поставки якісного вугілля для промислових підприємств

Вуглеводні активно використовуються не тільки для обігріву приватного житла. Так вони застосовуються:

Оптові поставки якісного вугілля

 • в комунальних котельнях;
 • в місцевих котельнях невеликих установ;
 • на ТЕЦ;
 • на промислових підприємствах різного типу;
 • на металургійних комбінатах і т.і.

Одна з особливостей застосування в промисловості – виробництво з вугілля різної продукції. Його переробка дозволяє отримувати унікальні рідкісні метали. Серед таких:

 • цинк;
 • галій;
 • германій;
 • молібден і деякі інші.

Залишки в процесі спалювання служать сировиною для виготовлення будівельних матеріалів, кераміки, вогнетривкої продукції і т.і.

Якщо мова йде про великі котельні, ТЕЦ, промислові підприємства, то тут необхідні оптові поставки якісного вугілля, із суворим дотриманням термінів доставки.

Поставки вугілля оптом в усі регіони

В Україні поставками вугілля оптом на замовлення займається компанія «Крона Імпульс». Вартість продукції – прийнятна для всіх споживачів. Хоча кінцева ціна залежить від декількох складових.

Ми займаємося поставками вугілля антрацит різних фракцій. Вся продукція – задокументована відповідним чином. При поставках також передбачена супровідна документація.

Доставка здійснюється не тільки в межах України, а й в довколишні країни. Передбачено 4 варіанти поставок:

 • DAF;
 • EXW;
 • FOB;
 • FCA.

Використовуються різні види транспорту – водний, автомобільний, залізничний. Залежно від дальності доставки і особливостей логістики.

Якщо вам потрібно купити збагачені сорти або ж просто сухий розсів, також можете звертатися до нас. Поставки вугілля здійснюються від 22 тонн. Щомісячні обсяги можуть досягати 20 тисяч тонн.

 

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK