Изображение_Палети_3816
23.12.2019

Палети

Палети – це спеціальні піддони, за допомогою яких здійснюється транспортування товарів різного типу. Продукція закріплюється на палетах, що спрощує завантаження/розвантаження, транспортування, а також забезпечує схоронність товарів.

Палети представляють собою багаторазову тару. Вони можуть використовуватися не тільки для перевезення продукції, але також і для її складування і подальшого зберігання. Наприклад, зберігання на піддонах дозволяє захистити товар від негативного впливу вологи, яка може «підтягуватися» з підлоги.

Палети: 4 різновиди

Палети (піддони) бувають декількох різновидів. Основна класифікація проводиться за типом матеріалів, з яких вони виготовляються.

1. Дерев’яні палети

Для їх виробництва використовується практично будь-яка деревина. Попередньо вона може оброблятися особливою пропиткою або засобами, крім того проводиться термічна обробка, технологічна зачистка. Це необхідно для того, щоб нейтралізувати, знищити мікроорганізми, які можуть перебувати у деревині.

Сам процес виготовлення піддонів з деревини не вимагає багато часу, зусиль, відрізняється простотою. Тому дерев’яні палети відносно дешеві. Палети застосовуються при транспортуванні вантажів різного типу. Вони поділяються на кілька категорій залежно від того, з якої породи зроблені. Це допомагає визначити, наскільки важкі вантажі на них можна перевозити.

2. Пластикові палети

У таких піддонів є ряд особливостей. Зокрема, вони «виграють» у дерев’яних виробів за такими характеристиками:

  • легкість;
  • зручність;
  • практичність.

Зокрема, їх можна мити та обробляти спеціальними дезінфікуючими засобами.

Процес виготовлення палет з пластику передбачає використання особливих смол, з яких піддони і формуються.

Пластмасові палети характеризуються безпечністю, вони підходять для всіх типів вантажів і видів діяльності, але у них досить висока вартість.

3. Металеві палети

Вони стійкі до високих температур, тому можуть використовуватися у приміщеннях з такими температурними параметрами. Металеві, алюмінієві палети витримують великі навантаження, а тому ідеально підходять для транспортування важких товарів.

Даний вид моделей підходить для перевезення важких вантажів на великі відстані. Також вони можуть застосовуватися безпосередньо на фабриках і заводах для переміщення продукції між цехами.

4. Картонні палети

Вони виготовляються з рифленого картону. Добре підходять для перевезення товарів на великі відстані. Однак вони вбирають вологу, руйнуються від неї. Тому їх можна використовувати тільки один раз. На повторне транспортування вони не розраховані.

Стандарти і сорти палет

Існує кілька стандартів якості. Кожен з них вказує на особливості конструкції і розмірів.

Стандарт і сорти піддонів мають велике значення, якщо передбачається транспортування продукції, товарів за кордон.

Основні поширені стандарти палет

  1. Євро-палети. Їх розміри 80 на 120 на 14,5 сантиметрів. Обов’язково повинно стояти клеймо – літери EUR, обведені в овал. Наноситься дата виготовлення. Конструкція такого піддону передбачає наявність трьох широких і двох вузьких дощок. Вони розташовані по черзі – по краях обов’язково широкі.
  2. Фін-палети. Габарити – 100 на 120 на 14,5 сантиметрів. Клеймо – літери FIN в прямокутнику. Також наноситься інформація і про дату виготовлення. Верхня частина передбачає використання 7 дощок – широких і вузьких.

Сорти дерев’яних палет

У багатьох країнах дерев’яні піддони прийнято розділяти на три сорти, в залежності від їх стану, рівня надійності.

  • Вищий сорт. До цієї категорії включають нові або майже нові моделі (використовувалися не більше трьох разів), міцні, білого, світлого кольору. На них не повинно бути механічних пошкоджень – зокрема, тріщин або відколів.
  • Перший сорт. Це світлі і міцні моделі, але які використовувалися більше трьох разів, вже не нові. Однак на них також не повинно бути тріщин, сколів, вони не повинні були піддаватися відновленню.
  • Другий сорт. У палет другого сорту допускаються виражені забруднення, потемніння, викликані експлуатацією або часом. Також можуть бути тріщини, відколи, але не більше 30 сантиметрів у довжину і не більше 3 сантиметрів у ширину. Допускається, що частина другосортних палет була відремонтована.
Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK