Изображение_Пелети та брикети соняшника_1029
29.10.2018

Пелети та брикети соняшника

На ринку опалювальних матеріалів, твердого біопалива представлена ​​така продукція, як пелети і брикети соняшника. По суті, це практично схожі між собою вироби, але вони мають ряд відмінних рис. Перше, що потрібно відзначити – пелети та брикети виробляються за різними технологіями. Але для їх виготовлення застосовуються екологічно чисті матеріали. При виробництві обов’язково використовується метод пресування. Однак палети призначені для котлів зі спеціальними пальниками. Тобто, використовувати їх вдасться далеко не в кожному домогосподарстві і не в кожній котельні. У свою чергу брикети підходять для звичайних твердопаливних котлів, печей і навіть камінів.

 

Зверніть увагу! Брикети добре підходять для приготування їжі на відкрити[ джерелах вогн – наприклад, на мангалі. Вони дають достатню кількість спека, рівномірне тепло.

 

Ціна пелети вище – такі особливості багатоетапного виробництва. Йдеться про подрібненні, нагріванні, спіканні, пресуванні і гранулювання. Брикети ж просто пресують з заготовленої сировини. Так що остаточний вибір на користь того чи іншого виду продукції слід робити в залежності від того, в опалювальних системах якого типу ви збираєтеся їх використовувати. До речі, на профільному ринку енергоресурсів України представлені не тільки пелети і брикети з соняшника. Для виробництва використовується й інша природна сировина:

 • подрібнена кора і деревина;
 • солома;
 • відходи фанерного виробництва;
 • лушпиння рису і гречки;
 • торф і т.і.

Тобто, як бачимо, продукція екологічно чиста. При її спалюванні виділяється набагато менше чадного газу і шкідливих речовин, ніж при використанні газу.

Чим тверде біопаливо з соняшнику краще дров або газу

Пелети соняшнику в Україні стають все більш поширеними. Обумовлено це тим, що їх ціна, собівартість нижча, ніж іншої подібної продукції. Крім того, в країні вирощується досить багато соняшнику, який потім переробляється, а після залишається лушпиння (лузга). Тому в найближчій перспективі проблем з сировиною для виробництва такого виду матеріалів, як брикети соняшнику, бути не повинно. Основна перевага цієї продукції перед паливними матеріалами іншого виду полягає у високій температурі горіння. Вона майже в 2 рази вище, ніж у традиційних дров. Теплотворна здатність брикетів та пелетів досягає 4500 ккал / кг, в той час як у дров даний показник – 2700 одиниць.

 

Завдяки чому досягається такий високий показник теплотворної здатності

Брикети паливні – це:

 • низький рівень вологості – тому і тепловіддача досить висока, на відміну від дров;
 • високий рівень щільності – від 0,95 до 1 грама на сантиметр кубічний. Наприклад, дрова з тополі – близько 0,4 грам на сантиметр кубічний.

Серед інших позитивних характеристик варто відзначити наступні:

 • компактні, займають мало місця;
 • період горіння значно вище;
 • виробляються з відходів, що позитивно відбивається на екології;
 • залишають значно менше сажі і золи, а тому не так сильно забруднюють трубохід.
Альтернативи паливним брикетам з соняшнику

Пелети паливні з соняшнику – далеко не єдиний варіант опалення. Розглянемо кілька варіантів.

 1. Дерев’яні – з тирси і деревини. Їх калорійність – 5043 кілокалорій на кілограм при рівні вологості в 4%. Якщо ж рівень вологості підвищується до 10%, то калорійність падає до 4341 одиниць.
 2. Тирса – у такої продукції низький рівень зольність, а рівень калорійності – 4400 ккал / кг.
 3. Солома – рівень калорійності становить від 4740 до 4097 ккал / кг. Однак рівень зольності може досягати 7,3%. Але в цілому перспективне сировину.
 4. Лушпиння рису – низький рівень калорійності, не більше 3500 ккал / кг. Цей показник виявляється найнижчим – навіть у деревини при рівні вологості в 20% рівень теплоутворення буде вище.

Підводячи проміжний підсумок, відзначимо, що брикети паливні з соняшнику мають найбільш високим показником калорійності – майже 5200 одиниць. Такий рівень обумовлений низьким показником утворення золи – не більше 3,6%. Крім того, в твердому паливі з соняшнику присутні залишки масла, які також горять, що і підвищує загальну енергетичну цінність продукції.

 

Коли краще використовувати матеріали з соняшнику

Відзначимо, що пелети і брикети соняшнику в Україні виробляють багато підприємств – в тому числі, в Києві, Дніпрі. Можливо виробництво на замовлення. Ціна – в залежності від особливостей виготовлення і обсягу замовленої партії. Використовувати цей вид палива вигідно в будь-якій ситуації:

 • в котлах;
 • в печах;
 • у відкритих осередках.

Природно, а залежно від того, що саме ви обрали – пелети або брикети. Головне – соняшникове лушпиння (лузга), що забезпечує інтенсивний процес горіння протягом двох годин. А якщо викласти паливо таким чином, щоб воно злегка жевріло, то тепло в ваш будинок буде надходити до восьми годин!

Зверніть увагу! При хорошому рівні вентиляції, брикети активно горять. Якщо вентиляція «маленька» – вони будуть тільки тліти.

Золи майже не залишається. Вище ми вже розповіли, що рівень зольності досягає 3,6%, хоча буває і набагато менше. Так що ви будете звільнені від турботи частого очищення трубоходу та топки.

 

Де купити тверде біопаливо з соняшнику

При поставках палива для приватного будинку, котелень важливо заручитися підтримкою надійного партнера. Тільки відповідальний постачальник здатний забезпечити безперебійні поставки високоякісних брикетів, пелет з соняшнику. При цьому вартість біологічного палива в такому разі не буде особливо відрізнятися від ціни на паливо у інших ймовірних постачальників. Але надійний партнер гарантує вам:

 • якісну продукцію;
 • безперебійні поставки;
 • необхідний консультаційний супровід, якщо виникнуть які-небудь питання.

 

Доставка може виконуватися трьома видами транспорту:

 • водним;
 • залізничним;
 • автомобільним.

Для оперативності поставок важливо, щоб склад розташовувався якомога ближче до споживача. Компанія ТОВ «Крона Імпульс» – це надійний партнер, з продуманою системою розташування складів. Що гарантує безперебійність поставок продукції. Територією України доставка здійснюється або по залізниці, або вантажними автомобілями. Тому, якщо вам необхідно купити тверде біопаливо, звертайтеся в нашу компанію. За роки роботи ми завоювали довіру клієнтів не тільки в Україні, а й країнах СНД, прилеглих держав Європи. Уже сьогодні нашими пелетами щорічно топлять в більш ніж 100 котелень України. Наші консультанти допоможуть вам підібрати необхідне високоякісне паливо, що характеризуються високими показниками калорійності. Вони допоможуть оформити замовлення і передадуть дані до найближчого до вас перевалочного пункту – це забезпечує оперативність доставки. Можливості компанії «Крона Імпульс», продумана логістика дозволяють постачати щомісяця будь-які обсяги твердого палива, починаючи від 22-х тонн. Співпрацюючи з нами, ви переконаєтеся, що використовувати біологічні пелети і брикети, виготовлені з лушпиння соняшника – вигідно!Энергоэффективность паллет

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK