Пелета з лушпиння соняшнику

вiд 3980 грн

Пелети виготовляють з перемеленого лушпиння насіння соняшнику за допомогою пресування при високій температурі і без додавання будь-якого додаткового матеріалу.

Опис
Характеристики
Відгуки

Переваги пелети з лушпиння соняшника:

 • Теплоту згоряння гранул з лушпиння можна порівняти з тепловіддачею бурого вугілля, тому можливе застосування для розпалювання котлів у промисловій сфері.
 • Золу, яка залишається після спалювання пелет, можна використовуватися як добриво для рослин.
 • Завдяки низькій біохімічній активності пелети можуть довго зберігатися без будь-яких особливих умов.
 • Їх зручно транспортувати, оскільки вони мають стандартні габарити та сипучість.
 • Діаметр 8 мм; зольність до 3,5%; волога до 9,5%; теплота загоряння 19,7 МДж/кг

Пелети з лушпиння соняшнику: все про тверде біопаливо

Продукція, що випускається компанією ТОВ «Крона Імпульс» пелети з лушпиння соняшнику – високоякісна продукція. Характеризується не тільки відмінними показниками виділення тепла, але й прийнятною ціною. Використовується для обігріву, як невеликих житлових будинків з власними котлами, так і в комунальних котельнях, на промисловості.

Сировиною для виробництва твердого біопалива виступає лушпиння соняшника – відходи олійно-жирових комбінатів. Лушпиння – побічний продукт. При виробництві рослинної соняшникової олії здійснюється пресування насіння – в результаті залишається багато відходів. Приблизно, 12-14% лушпиння від загальної ваги насіння.

Щотижня на комбінатах збираються десятки, сотні тонн відходів. Виробники соняшникової олії постійно відчували безліч проблем з утилізацією лушпиння:

 • великі обсяги;
 • мала вага
 • складнощі транспортування;
 • легкість займання;
 • неприємний запах.

Розвиток альтернативної енергії дозволив комбінатам позбутися усіх труднощів. Тепер залишки відправляються на підприємства, які займаються виготовленням гранульованого біопалива.

Пелети з лушпиння соняшнику: характеристики продукції

Високі показники теплоутворення зробили лушпиння соняшникового насіння чи не ідеальною сировиною для виробництва твердого біопалива.

Найбільш поширений метод виготовлення продукції – гранулювання лушпиння. У процесі формування пелет досягається вологість сировини приблизно 12%, а також відбувається його стиснення на пресувальному верстаті (у 5-10 разів від початкового об’єму).

Характеристики соняшникових гранул

 1. Рівень тепловіддачі коливається в межах від 17000 до 19000 кілоджоулів на кілограм палива. Це вище, ніж у дров та приблизно стільки ж, як у кам’яного вугілля.
 2. Кілограм соняшникових гранул виділяє стільки ж енергії, як і:
 • 950 кубометрів природного газу;
 • 1 тисяча літрів дизеля;
 • 3200 кілограм дров;
 • 1,3 тисячі літрів мазуту.
 1. Високий рівень енергоефективності. Рівень зольності в середньому становить близько 3%.
 2. При горінні гранули не виділяють шкідливих, небезпечних сполук. Адже при їх виробництві не використовують клей, інші синтетичні сполуки.
 3. Пелети не є пористими, а тому вони не самозаймаються.

До речі! Сировина – дешева. Маслокомбінати зацікавлені віддавати її за «копійки», позбавляючи себе від необхідності утилізувати залишки переробки насіння соняшнику.

Технологія виробництва: послідовність етапів

Процес виготовлення пелети з лушпиння соняшника аналогічний, як і при виробництві інших видів твердого біопалива.

Зверніть увагу! Оптимальний рівень вологості лушпиння для формування гранул – в межах 14%. Якщо сировина зберігалась правильно, вона вже придатна для виробництва без додаткової просушки.

Перерахуємо етапи виробництва:

 1. Подрібнення сировини.
 2. Збір подрібненого лушпиння у спеціальному накопичувачі.
 3. Подача лушпиння до гранулятора. Зволоження.
 4. Подача до пресу, де зволожену сировину при високій температурі продавлюють через матрицю.
 5. Надходження до охолоджувальної колони – готову продукцію охолоджують та просівають, видаляючи частинки, що не були спресовані.
 6. Фасовка у мішки.

Оскільки лушпиння характеризується високою олійністю, для її виробництва слід використовувати спеціальне обладнання, а не тільки преси, що призначені для отримання пелет з деревини.

Наприклад, якщо машина дозволяє виготовляти міцні гранули з деревини, то, швидше за все, соняшникові пелети, що випускаються на такому ж обладнанні, будуть мати цілий ряд недоліків:

 • нерівність поверхні;
 • низьку щільність;
 • крихкість.

Тому пелети з лушпиння соняшнику пресуються на спеціальних матрицях, що забезпечують підвищений рівень стиснення.

Пелети з лушпиння соняшнику: переваги продукції

Деякі власники твердопаливних котлів відзначають відносно високий рівень зольності «виробів» з соняшнику. Вище, ніж у продукції з дерева. Насправді – він не такий вже й високий. Середній показник – близько 3%, але іноді може досягати і 5%.

Така розбіжність – у межах норми. Оскільки лушпиння вирощується в різних кліматичних умовах і на різних грунтах. На обсяги залишків вогнетривких з’єднань впливає мінеральний склад ґрунту.

Однак зола може застосовуватися як добриво для городів, присадибних ділянок та навіть фермерських угідь. У ній міститься велика кількість мінералів та інших елементів, що сприятливо впливають на інтенсивність росту сільгоспкультур.

Стисло відзначимо головні переваги такого виду твердого палива:

 • висока екологічність – у процесі виробництва не використовують хімічні сполуки, клей, а тому при горінні не виділяються небезпечні речовини;
 • економічність – ціна пелети з лушпиння соняшника відносно невисока, такий вид палива доступний практично всім;
 • низький рівень біохімічної активності – це спрощує процес зберігання, транспортування;
 • сипкість – можливо використовувати у твердопаливних котлах з автоматичною подачею.

Саме тому вони користуються попитом на ринку альтернативного палива та складають успішну конкуренцію традиційним джерелам тепла – газу, вугілля, дров.

Пелети з лушпиння соняшника: купити за низькою ціною високоякісну продукцію

Компанія ТОВ «Крона Імпульс» (Україна) працює на профільному ринку багато років. Ми встигли завоювати репутацію відповідального постачальника. Тому нам довіряють більше 100 котелень по всій Україні та в сусідніх державах. Не говорячи про безліч приватних споживачів, що користуються альтернативним паливом від нашої компанії.

Якщо вам потрібні пелети з лушпиння соняшника, вартість яких відносно невисока, а якість – найвища, звертайтеся до нас. Щоб замовити поставки, зв’яжіться з нашими менеджерами. Вони допоможуть підібрати потрібне вам паливо, приймуть замовлення та простежать за його виконанням.

Ефективніше газу у 1,7 разиЗольність 2,5-5%. Діаметр – 8 мм
Брикет деревний Nestro
вiд 5500 грн
Брикет з лушпиння соняшника
вiд 4500 грн
Деревна пелета
вiд 5000 грн

Останні новини

Изображение_Фасовка твердого біопалива_3764
21 January 2020
Фасовка твердого біопалива
Фасовка твердого біопалива – важливий етап при виробництві та транспортуванні даного виду «пального». Різні варіації дозволяють охопити всіх представників цільової аудиторії і принести тепло в…
Детальніше
Изображение_Перехід на тверде біопаливо_3762
16 January 2020
Перехід на тверде біопаливо
Постійно зростаючі тарифи за використання природного газу та електроенергії стимулюють багатьох людей шукати альтернативні, більш вигідні джерела теплової енергії. Тверде біопаливо якраз таким і є.…
Детальніше
Изображение_Класифікація вугілля_3759
14 January 2020
Класифікація вугілля
Вугілля є натуральною і екологічно чистою сировиною для твердопаливних котлів. Даний матеріал має відмінні характеристики, які забезпечують гарну тепловіддачу. Класифікація вугілля в основному визначається видом…
Детальніше
Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK