Изображение_Пелети з лушпиння соняшника_964
25.10.2018

Пелети з лушпиння соняшника

Одним з найбільш популярным типiв альтернативного палива є пеллети з лушпиння соняшника. Вони характеризуються прийнятною ціною, легкiстю доставки і високою теплотворністю.

З урауванням постійного зростання тарифiв на комунальні послуги, природний газ, використання такої продукції для обігріву житла, офісних і соціальних установ, промислових будівель дозволяє істотно заощадити.

Наступна особливість пелет – формування енергетичної незалежності України. Якщо повноцінно впровадити використання даного вида палива, країна зможе істотно знизити споживання природного газу, що закуповується за кордоном.

Пелети це особливі гранули – розмір їх коливається в межах від 6 до 10 міліметрів. Їх отримують за допомогою пресування агропромислових або деревних відходів. Даний вид палива має певні особливості і істотно відрізняється від тих, що вже стали традиційними «матеріалів»:

 • кам’яного вугілля;

 • дров;

 • соломи і т.д.

Основні позитивні характеристики пеллет:

 • висока щільність – близько 600 кілограм на метр кубічний;
  ;

 • простота зберiгання та транспортування;

 • низккі показники вологості – не больш нiж 12%;

 • високий коефіцієнт теплотворення.

Твердість продукції спрощує процес її використання. Зокрема, в даний час можно організувати автоматичну подачу палива в котли.

Зверніть увагу! Низький показник зольності – ще один плюс. Спросилося обслуговування котлiв димохідних каналів. Частота технічного обслуговування устаткування знизилася.

Враховуючи все сказане – робимо висновок: пелети з соняшнику вигідний спосіб опалення. Вони поступово, але впевненно захоплюють внутрішній український ринок, хоча в Європі цей варіант палива використовується відносно давно та успішно.

Переваги пелети з соняшника: порівняння з іншими видами палива

Однією з проблем українських підприємств, що займаються виробництвом рослинної олії та іншої продукції з насіння соняшнику, протягом багатьох років було необхідно утилізувати лушпиння. Цей «процес» обходився дуже дорого і провокував інші проблеми:

 • можливість займання;

 • неприємний запах;

 • великі обсяги при малій вазі (незрозуміло було, куди подіти відходи в такій кількості).

Розробка технології, яка передбачає використання відходів для виробництва паливних матеріалів, істотно полегшила діяльність підприємств. Тепер не потрібно витрачатися на утилізацію.

Технологія виробництва

Розглянемо крок за кроком, як виконується виробництво пелети з соняшника.

 1. За допомогою спеціальної дробарки проводиться подрібнення сировини для отримання продукту необхідної для пресування фракції.

 2. Накопичення подрібненої сировини в спеціальному бункері.

 3. Передача «матеріалу» в наступний відсік – там відбувається гранулювання, ущільнення сировини. Для цього додатково передбачено зволоження. У пресовому відсіку за допомогою спеціальної матриці здійснюється пресування.

 4. Процес пресування виконується при дуже високій температурі, що дозволяє відразу ж позбутися від надмірної вологості продукції.

 5. Після цього пелети направляються в відсік для охолодження, там же передбачено відсіювання НЕ спресованого сировини.

Завершуючий етап – складання продукції для зберігання і подальшого транспортування замовнику.

Основні переваги

Пелети з лушпиння соняшника перевершують інші види твердого палива, що використовуються, як у приватних будинках, так і в муніципальних котельних.

Ми наводимо дані, представлені в науковій роботі «Порівняльні характеристики пелет з лушпиння соняшнику і деревних пеллет», авторами якої є А. Х. Шаяхметова, А. Л. Тімербаева, Р. В. Борисова, наукові співробітники Казанського національного дослідницького технологічного університету. Це наукова і обґрунтована інформація.

Пелети з лушпиння соняшника

 1. Рівень теплотворення коливається в межах від 19 до 21 тисяч кілоджоулів на кілограм. Це істотно більше, ніж у дров (близько 10000 кДж / кг) і дорівнює деяким видам вугілля.

 2. 2 тонни пелет виділяє стільки ж енергії, як і 3,2 тонни дров, 957 кубометрів газу, 1 тис. Літрів дизельного палива, 1370 літрів мазуту.

 3. Рівень зольності не більше 3% від обсягу зпаленого палива, що дозволяє істотно скоротити витрати на чистку котла.

 4. Згоряння не передбачає виділення небезпечних для навколишнього середовища речовин.

 5. Вартість доставки невисока – до Києва, Дніпро, інших міст України можливо поставити практично необмежені обсяги продукції з мінімальними витратами на транспортування.

Зверніть увагу!У сировинi у великій кількості містяться залишки рослинного масла. Що позитивно відбивається на горючості продукту.

Окремо варто відзначити низьку ціну сировини – займаються переробкою лушпиння підприємства готові віддавати його за безцінь, аби позбутися необхідності утилізації.

Вугілля і пелети: порівняння двох видів палива

Одним з найбільш популярних видів твердого палива протягом багатьох десятиліть залишається вугілля. Логічно, що більшість людей за старою звичкою орієнтуються саме на нього. Тому в окремому розділі порівняємо пелети з соняшника зі звичайним вугіллям.

В результаті досліджень, проведених різними фахівцями в різних умовах, було встановлено, що теплотворність вугілля і пеллет практично ідентична. Вона коливається в межах показника в 4,8 кВт * год / кг.

До речі! Для досліджень використовувалося паливо високої якості. Чим нижча якість, тим нижче показники теплотворення.

Другий важливий показник, на який орієнтуються споживачі – вартість. Не так давно альтернативне тверде паливо було дорожче вугілля. Однак сьогодні, коли його на профільному ринку стало значно більше, ціна практично зрівнялася. А з огляду на певні особливості вугільного ринку України, слід говорити про те, що останній навіть дорожче.

Далі – особливості використання. Вугілля вимагає постійного пiдсипання в котел. Та й вичищати сам котел і димар потрібно досить часто – причина цього криється в підвищеному рівні зольності.

Зверніть увагу!Рівень зольності деяких видів корисних копалин досягає показника в 50%.

Ще одна негативна характеристика вуглеців – в їх чорному їдкому пилу, який просочує все навколо. Не кажучи вже про шкідливі викиди в атмосферу.

Пелет з лушпиння соняшнику набагато перевершує вугілля по всім перерахованим особливостям експлуатації:

 • можливість автоматизованої подачі в топку котла;

 • низький рівень зольності, що знижує частоту чистки котла та димохідних каналів;

 • вкрай низький рівень забруднення навколишнього середовища, оскільки пелети виготовляються з органічних речовин.

Тому можна з упевненістю говорити, що майбутнє теплоенергетики за альтернативним твердим паливом. Благо, Україна має всі можливості розвитку даної сфери, враховуючи аграрну сутність держави і широку орієнтованість фермерських господарств на вирощування соняшнику.

Зверніть увагу! В Європі близько 50% домоволодінь вже перейшли на екологічне тверде паливо. Промислові котельні також все частіше роблять вибір на його користь.

Проміжний висновок

Підіб’ємо проміжний підсумок, знову спираючись на результати досліджень, наведених науковцями Казанського університету. В ході їх роботи було встановлено, що пелет з лушпиння соняшнику має масу достоїнств. Особливо, якщо її порівнювати з іншими традиційними видами твердого палива.

Особливо дослідники відзначають такі позитивні характеристики, як:

 • економічність;

 • високі показники теплотворення;

 • ергономічність;

 • ефективність.

Все це зробило дану продукцію одним з найбільш конкурентоспроможних товарів на профільному ринку.

Де купити пелети соняшнику

Шукайте, де купити пелети з лушпиння соняшника в Україні? Компанії ТОВ «Крона Імпульс» пропонує високоякісну продукцію для:

 • приватного використання;

 • промислових об’єктів;

 • комунальних котелень.

Ми прагнемо зробити свій внесок у розвиток ринку альтернативного біопалива, що дозволить істотно скоротити витрати України на закупівлю газу та інших вуглеців.

Наше підприємство прагнемо забезпечити не тільки енергонезалежність України, але сприяти збереженню екології планети. Адже пропонована нами продукція повністю органічна, а тому вона не забруднює атмосферу.

Ми знаємо, як сповна використовувати агропромисловий потенціал України не тільки в області виробництва харчових продуктів, а й у сфері виготовлення альтернативного палива. Адже великі щорічні посівні площі соняшнику забезпечують нас величезними обсягами сировини.

Що ми пропонуємо

Наша компанія пропонує високоякісні пелети, для виробництва яких застосовується перемелене лушпиння. Воно пресується спеціальним обладнанням при вкрай високій температурі, але без застосування сполучних складових і хімічних речовин. Характеристики виробу:

 • висока ефективність – в 1,7 вище, ніж у «блакитного палива» (природного газу);

 • низькі показники зольності – не більше 5%;

 • розмір – 8 міліметрів в діаметрі, що спрощує використання і транспортування.

Необхідно сказати про конкретні переваги наших «товарів»:

 • ідеально підходить не тільки для застосування в муніципальних котельнях, але навіть для розпалювання котлів промислового типу, оскільки теплота згоряння на рівні бурого вугілля;

 • залишилася від згоряння зола може бути знову використана в сільському господарстві – для добрив полів, тобто, мова йде про кругообіг сировини;

 • невисокий біохімічні показники забезпечують довговічність (тривалий термін зберігання) практично в будь-яких умовах;

 • простота доставки на будь-яку відстань чому сприяють невеликі розміри і висока сипучicть.

Зверніть увагу! Підтверджена теплота згоряння продукції компанії ТОВ «Крона Імпульс» становить майже 20 мДж / кг.

Тому, якщо ви хочете купити даний вид палива, звертайтеся до нас. Менеджери компанії допоможуть вам підібрати тип виробів і сформувати замовлення.

Поставка твердого біопалива для промисловості

Компанія ТОВ «Крона Імпульс» поставляє пелети з лушпиння соняшника в усі регіони України.Наші представництва працюють не тільки у великих містах (Києві або Дніпрі), але в і інших регіонах країни. На даний момент ми вже напряму співпрацюємо більш ніж зi ста котельнями не тільки в Україні, а й у сусідніх державах.

Доставка здійснюється різними видами транспорту, в залежності від місця знаходження замовника:

 • кораблями;

 • вантажними автомобілями;

 • поїздами.

До речі! Наша компанія здійснює поставки палива на різних умовах: DAF, EXW, FOB, FCA. Доставка – від 22 тонн і до 20000 тонн / місяць.

Пелети з лушпиння соняшника

Нами організовані власні складські площі і перевалочні пункти в багатьох регіонах України. Це істотно спрощує і прискорює поставки. Ми гарантуємо – в будь-який час року ви отримаєте своє замовлення! Ми не будемо посилатися на форс-мажори і уникати виконання взятих на себе зобов’язань, розповідаючи про снігопади або зламану техніку.

Вам потрібна високоякісна пелета з лушпиння соняшнику? Купити її можна у нас! Компанія «Крона Імпульс» пропонує продукцію з ідеальними показниками за найкращою ціною!

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK