Изображение_Перехід на тверде біопаливо_3762
16.01.2020

Перехід на тверде біопаливо

Постійно зростаючі тарифи за використання природного газу та електроенергії стимулюють багатьох людей шукати альтернативні, більш вигідні джерела теплової енергії. Тверде біопаливо якраз таким і є. Одним з важливих переваг є його екологічна чистота. За допомогою біопалива можна якісно опалювати не тільки житлові будинки, але й великі промислові об’єкти. За рахунок більш низької вартості паливної сировини перехід на тверде біопаливо є більш економічним і вельми продуктивним варіантом опалення.

Тверде біопаливо та його види

Виробники біопалива використовують у виробничих процесах натуральні та екологічно чисті витратні матеріали. Наприклад такі, як відходи деревообробних, (тирса, деревна стружка) і харчових підприємств, (лушпиння соняшника). В результаті виходить готова продукція наступних видів:

  • пелети деревні;
  • брикети та пелети з лушпиння соняшника та соломи;
  • торф’яні брикети;
  • брикети з деревини.

Виробництво вище представленої продукції здійснюється за допомогою технології пресування. Пелети мають вигляд гранул і призначені для спалювання в спеціальному опалювальному обладнанні – пелетних котлах. Брикети мають циліндричну форму і розміри від п’яти до десяти сантиметрів за довжиною і від п’яти до дев’яти сантиметрів в діаметрі. Таке тверде біопаливо зручно транспортувати і зберігати. Матеріал позбавлений вологи і має міцну, однорідну структуру.

Тверде біопаливо і переваги його використання

Біопаливо, як уже вище було згадано, за ціною набагато дешевше ніж природний газ або електроенергія. При його спалюванні в атмосферу практично повністю виключається викид шкідливих речовин. Сучасне біологічне паливо можна використовувати в усіх видах твердопаливного опалювального обладнання. Крім цього на споживчому ринку представлені універсальні котли, які можуть нормально функціонувати на різних видах біопалива.

Тверде біопаливо можна зберігати практично необмежену кількість часу. Головне, щоб на паливну сировину не потрапляла волога. Матеріали часто зберігають безпосередньо біля самого джерела теплової енергії або під спеціально обладнаними навісами. Виробники упаковують свою продукцію певними порціями в пакети. Це дозволяє легко транспортувати сировину на будь-яку відстань.

Брикети і пелети мають значно вищий рівень теплоутворення ніж класичні дрова. Ефективність виділення теплової енергії у біологічних палив більше дев’яносто відсотків. Це досить значні показники, які говорять самі за себе. Біопаливо догорає майже повністю не залишаючи продуктів розпаду, попілу. В результаті виділяється значна кількість тепла, яке розподіляється в усіх вузлах автономної системи опалення. На одній закладці палива котли можуть працювати досить тривалий час.

Низький відсоток зольності в процесі спалювання сучасного біопалива дає можливість економити час на обслуговуванні функціонуючого опалювального обладнання. Одним з головних переваг біологічного твердого палива є також низькі показники вологості. В результаті на видалення вологи не витрачається теплова енергія, все тепло цілком віддається в систему опалення від джерела.

Популярність сучасного біологічного палива

perehod-na-tverdoe-biotoplivo

Твердопаливна сировина не є новинкою на споживчому ринку та використовується вже досить давно. Але останнім часом через очевидні причини інтерес до неї стрімко зростає. У розвинених країнах Європи перевагу твердого біопалива оцінили й активно використовують в промисловості, а також житловому господарстві. Наприклад, в Німеччині уряд надає громадянам спеціальну програму фінансової підтримки стимулюючи населення переходити на альтернативну теплову енергію за допомогою використання високоякісного та екологічно чистого біопалива.

У нашій країні люди також вже зрозуміли, що тверде біопаливо набагато вигідніше природного газу або електричної енергії. Єдиним мінусом мабуть є той факт, що використовувати тверде паливо можна тільки в приватних будинках і котеджах. Тобто там, де є можливість встановити твердопаливні обладнання. Але це ніяким чином не збавляє популярності представлену увазі паливну сировину.

Стрімкий перехід на біопаливо також обумовлено тим, що у нас з’явилося багато підприємств які переробляють відходи та випускають продукцію високої якості з відмінними характеристиками теплоутворення у вигляді брикетів і пелет. Постійно розширюючи виробництво такі компанії здатні забезпечити якісним твердим біопаливом велику кількість вітчизняних споживачів, а також здійснювати експорт продукції в країни Європи і СНД. Було б резонним купувати біопаливо оптом. Таким чином надається можливість значно знизити вартість паливних ресурсів і зробити якісні запаси паливної сировини.

У нашій країні така рослинна культура, як соняшник зустрічається практично всюди. Відповідно щороку аграрії збирають урожай значних обсягів. Також у нас є підприємства з виробництва рослинної олії, які займаються і утилізацією відходів у вигляді лушпиння соняшника. Відходи переробляються на гранули для твердопаливних котлів і мають високі показники тепловіддачі. В ході переробки використовуються виключно інноваційні технології, що позитивно впливають на якість кінцевої продукції. Таким чином тверде біопаливо стрімко витісняє вже звичні нам природний газ і електроенергію.

Тонкощі переходу на тверде біопаливо в Україні

Страх залишитися без тепла взимку через зростання вартості природного газу є досить потужним стимулом переходу на альтернативні джерела теплової енергії. Позитивно також вплинула постанова Кабінету міністрів України «Про стимулювання заміщення природного газу». У постанові зазначено, що комунальні котельні, незалежно від виду палива на яких вони працюють, але крім газового палива, будуть отримувати від держави фінансову виплату, дотації з бюджетних коштів. Таким чином з’явився додатковий стимул модернізувати обладнання з метою використання більш економічно вигідного та екологічно чистого, сучасного твердого біологічного палива.

Безліч промислових підприємств вирішило, що використання біопалива все таки є більш вигідним в економічному плані і щодо продуктивності нічим не поступається природному газу і навіть навпаки перевершує його теплотворні характеристики.

До недавнього часу головними споживачами високоякісної біопаливної маси були великі та малі промислові підприємства. Тепер все частіше власники приватного житлового сектора переходять на альтернативне паливо і незабаром переконуються в тому, що їх вибір є правильним.

Як стверджують фахівці, якщо перевести комунальне господарство на альтернативні види палива, можна буде заощадити приблизно сім сотень мільйонів кубометрів природного газу на рік. Оскільки ціни на блакитне паливо постійно ростуть, це досить суттєва економія для державної скарбниці. Звісно здійснити переведення котелень у масовому порядку за короткий час не є можливим, оскільки потрібні значні фінансові вливання в даний досить складний процес. Але тим не менше вище представлене питання досить серйозно розглядається на державному рівні і робляться перші кроки для його якісного рішення.

Таким чином перехід на тверде біопаливо – це відмінний варіант економії фінансових коштів при високих показниках тепловіддачі. Сучасні твердопаливні котли на біологічному паливі здатні надати необхідну кількість тепла, а також забезпечити безперебійним гарячим водопостачанням. Тому кількість споживачів біопалива високої якості з кожним роком стрімко збільшується.

Підвищення ефективності використання біопалива

Щоб забезпечити високий рівень енергоефективності при використанні твердого біопалива в першу чергу варто провести грамотний енергоаудит і підібрати відповідне опалювальне обладнання. Дане завдання покладається зазвичай на кваліфікованих фахівців в даній області і компанії, які займаються наданням подібного виду послуг не один рік. Тільки в такому випадку можна досягти бажаного результату.

При виборі твердопаливного котла варто приділити увагу фактору регіональності та доступності в даному регіоні паливної сировини. Наприклад, в Східній і Південно-Східній частині нашої країни варто віддавати перевагу обладнанню, яке працює на біопаливі, що виготовляється з відходів аграрних польових культур. Тверде біопаливо на основі деревних матеріалів більш актуальне і завжди легко доступне в Західній і Центральній частині України.

При покупці паливних ресурсів варто звертати увагу на відповідні сертифікати, які підтверджують високу якість продуктів. Якісні гранули завжди зберігають свою цілісність, мають низькі показники вологості та зольності, відповідно віддають більше теплової енергії при їх спалюванні. Неякісне біопаливо буде негативним чином впливати на опалювальне обладнання. Бажаного рівня тепловіддачі і високих показників коефіцієнта корисної дії добитися буде складно. З метою підвищення ефективності при використанні такої сировини, як тверде біопаливо варто враховувати всі вище наведені особливості та фактори.

Якщо цікавить тверде біопаливо високої якості за лояльними цінами з доставкою, тоді звертайтеся до компанії «Крона Імпульс», яка протягом багатьох років займається поставками високоякісної біопаливної сировини різних видів, (брикети та пелети деревні, з лушпиння соняшника, торф’яні, вугілля). Якість продукції підтверджується міжнародними сертифікатами. Доставляємо продукцію оперативно в будь-яку точку України та за кордон, автомобільним, залізничним і морським транспортом. Звертайтеся у будь-який зручний для вас час і робіть замовлення. Досвідчені менеджери-консультанти завжди нададуть детальну інформацію з приводу особливостей продукції, діяльності компанії, оплати і доставки.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK