Изображение_Порівняння деревної пелети і дров_3754
24.12.2019

Порівняння деревної пелети і дров

Сучасне твердопаливне обладнання для автономних систем опалення є універсальним в плані використання паливних ресурсів. Тобто, можна використовувати різні види паливної сировини. Наприклад такі, як дрова, деревна пелет, вугілля, біопаливо. Кожен вид палива наділений властивими характеристиками, різними показниками тепловіддачі, тривалістю горіння на одній закладці, економічністю та продуктивністю. Дрова є класичним видом палива. Але останнім часом стало дуже популярним використання деревних пеллет, як в приватному секторі, так і в промисловому. Чим більше видів паливних ресурсів, тим більше питань виникає у споживачів.

Деревна пелет, як різновид опалювальної сировини

Пелетами прийнято називати пресовані гранули, що виготовляються на основі деревних відходів, які утворюються на дерево-переробних підприємствах. Опалення пелетами є досить економічним, оскільки деревні пелети мають суттєву тепловіддачу. Відповідно від однієї закладки пелет буде більше користі в плані продуктивності ніж від аналогічної порції дров. Деревна пелета коштує не дорого. Це ще один вагомий аргумент заради якого величезна кількість споживачів в нашій країні віддають перевагу вище представленій продукції.

Згаданий вид палива при згорянні не викидає в навколишнє середовище шкідливих речовин. Відповідно є екологічно чистим. В процесі виробництва гранул також не використовуються шкідливі хімічні речовини.

Пелети добре горять в будь-яких видах топок, камінах, печах. Для їх використання в якості паливної сировини не потрібно спеціалізоване опалювальне обладнання. Але для підвищення коефіцієнта корисної дії необхідна постійна подача до топки свіжого повітря, яке підтримує інтенсивність горіння полум’я. У спеціальних пелетних котлах присутня функція автоматичної подачі повітря. Подібне також можна реалізувати при використанні додаткової автоматики – програматора з вентилятором. Автоматику легко підключають до будь-якого виду твердопаливного опалювального обладнання. Коли в системі падає температура, програматор автоматично вмикає вентилятор для примусової подачі до камери згоряння повітря. Все працює досить просто.

У процесі горіння деревна пелета виділяє піролізний газ, що є додатковим джерелом тепла. При оптимальної подачі повітря піролізний газ горить і виділяє додаткову порцію тепла тим самим підвищуючи коефіцієнт корисної дії.

Деревні пелети та їх класифікація

В процесі виготовлення пелет використовують різні види витратних матеріалів. Від їхньої якості залежить продуктивність паливної сировини та цінові показники. Вище представлене паливо класифікується відповідно до видів сировини, що використовується для його виробництва.

Білі пелети преміум сорти

В якості матеріалу використовують деревину без кори. Тепловіддача такого палива – 17,2 МДж/кг. Відсоток зольності практично нульовий. Відповідно чистити котел можна раз на місяць. Цього цілком вистачить. Даний вид пелет найпопулярніший і затребуваний на споживчому ринку.

Індустріальні пелети

Для їх виробництва використовуються деревні відходи більш низької якості. До складу вже додається кора дерев і деякі вогнетривкі елементи. Пелети індустріального типу також мають відмінні показники тепловіддачі, але відсоток зольності значно вище в порівнянні з першим типом твердого палива. Відповідно чистити котел необхідно буде частіше. Завдяки додатковим елементам, які додаються до складу, деревна пелета на вигляд трохи темніше ніж продукт преміум класу.

Агропелети

Даний тип твердого палива виготовляють з відходів сільськогосподарського виробництва. Показники теплоутворення не перевищують МДж/кг. Зольність при використанні цієї сировини досягає чотирьох відсотків. Це досить високий показник. Основною перевагою даного типу палива є доступність в плані цінової політики. Дані гранули переважно використовують для опалення промислових об’єктів. Якщо в твердопаливних котлах передбачена автоматична очистка від накопичення сажі і попілу, агропелети будуть відмінним варіантом в якості використання для організації ефективного автономного опалення та водонагріву. Такі пелети підходять для котлів, які розраховані на використання подібного типу твердого палива.

Деревна пелета і класичні дрова – порівняння характеристик палива

Изображение_3619

Головним показником якості того чи іншого виду паливних ресурсів є його теплота згоряння. Наприклад, на один кілограм дров припадає вісім МДж. У той час, як для деревних пелет показники теплоти згоряння рівні 16-18 МДж. Гранули в процесі виробництва проходять етап термообробки в результаті чого залишається зовсім незначний відсоток вологи. Продукт упаковується в поліетиленові пакети. Відповідно в процесі транспортування та зберігання запасів палива гранули не вбирають вологу. Показники вологості для пелет не перевищують восьми відсотків. Для дров це значення значно більше. Наприклад, деревина низького сорту може містити більше п’ятдесяти відсотків вологи. При її спалюванні значна частина тепла йде на сушку. Якщо сушити дрова в домашніх умовах з них піде лише незначний відсоток вологи. В результаті характеристик нижче п’ятнадцяти відсотків домогтися не виходить. Таким чином теплота згоряння безпосередньо залежить від показників вологості паливної сировини, які у пелет набагато нижче.

Не менш суттєвою якісною характеристикою є показники зольності. Для дров оптимальним варіантом вважається приблизно п’ять відсотків. Відповідно при закладці одного кілограма дров на відходи піде приблизно від двадцяти до п’ятдесяти грамів сировини. З гранулами все більш економно. Навіть гранули низького сорту містять не більше трьох відсотків золи при їх згоранні. У пелет преміум класу відсоток зольності дорівнює 0,5. Таким чином при використанні пелет паливо згорає практично повністю. Низький відсоток зольності дозволяє чистити опалювальне обладнання рідше. На обслуговування твердопаливного котла витрачається менше часу і зусиль. Гранули можна зберігати невеликими партіями безпосередньо біля котла. Для дров необхідна спеціальна споруда з покрівлею, яка буде захищати деревину від вбирання вологи в наслідок випадання атмосферних опадів.

Дрова або пелети – що краще?

Згідно вище представлених характеристик гранули набагато перевершують класичні дрова, якщо мова йде про сировину для твердопаливного опалювального обладнання. Якщо говорити про доступність паливних ресурсів, дрова в даному випадку все таки утримують позицію лідера. Хоча придбати якісне паливо у вигляді гранул на сьогоднішній день теж не проблематично. Звісно в сільській місцевості власники приватних будинків традиційно вважають за краще самі заготовляти паливну сировину у вигляді дров. Але в даному випадку вони отримують збитки у вигляді значних обсягів використовуваного палива, продуктивність якого нижче в порівнянні з пелетами. Гранули зручно транспортуються практично у будь-яку точку нашої країни. Тому з доставкою проблем виникнути не повинно.

Крім цього відсоток зольності у дров, як було зазначено вище, більш високий ніж у сучасних пелет. Опалювальне обладнання працює на звичайних дровах вимагає частого догляду та чистки. Чого не скажеш про пелетні котли. Але їх вартість дещо вище.

Що потрібно знати купуючи деревні пелети?

Як було вище зазначено, деревна пелета може мати різні ступені якості відповідно до використанням витратних матеріалів для виготовлення представленого продукту. Наприклад, білі пелети преміум класу містять тирсу твердих порід дерева. Таких, як бук або дуб і ніякої деревної кори або інших сторонніх елементів. Тому мають високі якісні характеристики. Перед тим, як купувати паливо у вигляді гранул найкраще перевірити чи є у даного продукту сертифікат якості. Найкраще європейського значення. Наприклад, EnPlus або DinPlus.

Фахівці радять вибирати гранули з показниками теплоутворення не нижче 4000 кілокалорій на кілограм. У якісному продукті показники зольності не перевищують одного відсотка. Це ідеальне значення, хоча може бути й більше в залежності від типу пелет. Важливу роль відіграє також рівень вологості в твердому паливі. Найкраще якщо він не перевищує дванадцяти відсотків.

Вище представлені критерії відбору за якими визначається наскільки якісною є деревна пелета, що безпосередньо впливають на продуктивність, коефіцієнт корисної дії опалювального обладнання.

Про якість гранул можна судити за зовнішнім виглядом представленої продукції. Якісні гранули мають ідеально гладку поверхню, без тріщин і інших ушкоджень. Їх колір світлий. Чим темніше деревні гранули, тим більше домішок вони містять і в результаті горіння виділяють більшу кількість золи. Купуючи паливні запаси, особливо у великих кількостях варто звернути увагу на інформацію зазначену на упаковці товару, а також проконсультуватися з фахівцями, які допоможуть вибрати потрібну продукцію та порадять, як її правильно використовувати з метою підвищення ККД опалювальної системи і економії фінансових коштів.

До того, як зробити вибір в плані придбання тієї чи іншої паливної сировини з вищезгаданих варіантів, варто порівняти показники теплоти згоряння дров і пелет. Гранули виділяють тепла – 4,99 кВт/кг, а дрова – 2,8. Висновок очевидний. Хоча кожен сам вирішує, що саме більше підходить виходячи з конкретної ситуації.

Якісні деревні пелети за вигідними цінами завжди можна придбати в компанії Крона Імпульс, яка протягом багатьох років займається поставками біопалива європейської якості приватним клієнтам і великим промисловим підприємствам, об’єктам комерційного типу в нашій країні і далеко за її межами. Ми допоможемо вибрати кращий товар виходячи з ваших особистих побажань, щоб було тепло, комфортно і вигідно в економічному плані.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK