Изображение_Порівняння пелети з лушпиння соняшника та деревної пелети_3224
30.09.2019

Порівняння пелети з лушпиння соняшника та деревної пелети

Тверде біопаливо виготовляється з різної сировини, від якої і залежить теплотворність. У цій статті порівнюється пелета з лушпиння соняшника та деревна пелета. Матеріал дозволить зрозуміти, як саме організований процес виготовлення продукції, в чому відмінність палива, який вид більш ефективний.

Тверде біопаливо: введення

При виготовленні пелет в якості сировини використовуються біологічні, рослинні відходи. Процес виробництва передбачає кілька послідовних етапів:

 • заготівля сировини;
 • подрібнення;
 • доведення до потрібних показників вологості (або сушіння, або зволоження гарячим паром);
 • пресування при високій температурі.

Гранулювання – визнано найбільш ефективним методом виробництва. Кінцева вологість продукції не перевищує 12%, а часто буває ще нижче. Матеріал ущільнюється у 10 разів, завдяки чому підвищується ефективність, теплотворність, тривалість горіння.

Серед інших переваг виробів такого типу слід виділити:

 • простоту зберігання та транспортування;
 • тривалий термін зберігання без втрати первинних властивостей;
 • можливість використання у спеціалізованих котлах з автоматизованою подачею.

Спочатку сировиною виступала тільки деревина, тирса, проте пізніше в ході досліджень було встановлено, що гарні показники теплоутворення мають пелети і з іншої горючої органіки. Наприклад, те ж лушпиння соняшника.

Воно залишається на олійноекстракційних заводах після виробництва соняшникової олії. Обсяги – близько 16% від загальної ваги насіння соняшнику. Залежно від потужності олійно-екстракційного заводу, лушпиння може накопичуватися десятками тонн.

Такі відходи доставляли безліч проблем і незручностей. Адже їх потрібно було утилізувати. Через малу насипну вагу, але великий обсяг виникали проблеми. Транспортування на звалище вимагало серйозних витрат. Крім того, лушпиння мало неприємний запах, тліло, у нього висока схильність до самозаймання. Що також призводило до проблем і труднощів.

Тому поява методу виробництва такого виду палива, як пелети з лушпиння соняшнику, дозволило вирішити проблему утилізації. Але – що найголовніше – забезпечувати недорогими та ефективними джерелами енергії великі котельні й приватні домоволодіння.

Пелета з лушпиння соняшнику та деревна пелета: порівняння основних показників

Якщо деревні гранули були відомі вже багато десятиліть тому, активно використовувались для опалення та підігріву води в різних європейських країнах, то вироби з лушпиння соняшника стали завойовувати ринок відносно недавно.

Перелічимо основні переважні показники твердого палива, що виготовляється з соняшнику:

 • теплотворність сягає 19 тис. кДж на кілограм продукції, що вище, ніж у звичайної деревини у порівняні з окремими марками вугілля;
 • 2 тонни гранул з соняшнику дозволяють отримати такі ж обсяги енергії, як і при використанні 3,2 тонн дров, 1000 кубометрів газу, 1370 літрів мазуту;
 • низький рівень зольності – не більше 3% від загальної ваги палива, що робить пелети неймовірно ефективними, до того ж не потрібно часто чистити котел;
 • низький рівень забруднення навколишнього середовища – практично немає викидів чадного газу та інших негативних речовин;
 • немає схильності до самозаймання, тому що відсутні приховані пори;
 • насипна вага, у порівнянні з сировиною, збільшується майже у 7 разів, а тому спрощується транспортування продукції.

Порівняння пелети з лушпиння соняшника з деревиною

Параметри

Тирса дерева

Звичайні дрова

Лушпиння у початковому вигляді

Пелети з лушпиння

Насипна вага, середні показники (кг на м)

Близько 240

960

90

Близько 600

Рівень теплоутворення (кДж на кг)

17000

Близько 10000

Близько 19000

Від 19800 до 21000

Вологість

Близько 7%

Від 15 до 20%

Від 4 до 7%

Від 8 до 10%

Рівень зольності

Не більше 1%

Може досягати 10%

Від 0,35 до 3%

Не більше 3%

 

З таблиці випливає висновок, що пелета з лушпиння соняшнику характеризується високим рівнем конкурентоспроможності на профільному ринку.

Опис технології виробництва гранул з соняшнику

В цілому, процес виготовлення мало чим відрізняється від виробництва такого виду палива, як деревна пелета або гранули з інших видів сировини.

Перший етап – обов’язкова сушка лушпиння. Рівень вологості на початковому етапі не повинен перевищувати 15%. Після цього – подрібнення. Для цих цілей використовується спеціальна дробарка. Незважаючи на те, що лушпиння само по собі дрібне, проте воно може бути вже спресовано у невеликі шматки різної фракції. Вони утворюються на олійноекстракційних заводах при отриманні соняшникової олії. Тому при подрібненні використовується молоткове обладнання.

Після подрібнення йде подача на лінію гранулювання. Безпосередньо перед самим пресуванням можлива обробка гарячим паром або водою – це необхідно у разі, якщо сировина недостатньо волога.

Гранулювання здійснюється при високій температурі. Тільки так вдається отримати пелети потрібної міцності. Обов’язково є етап охолодження та відсіву від пилу й крихти. Після чого гранули відправляються на зберігання. Вони можуть відразу ж пакуватися у мішки різного об’єму.

Зверніть увагу! Виробництво гранул з лушпиння насіння соняшнику дозволяє вирішувати не тільки проблеми опалення житлових будинків, а й утилізації відходів.

Пелети з деревини: що слід розповісти про них

Изображение_3211

Одним з найбільш поширених видів сировини є деревина. Це може бути звичайна тирса, що одержується в процесі заготівлі деревини, її обробки. Крім того, для виготовлення часто використовують:

 • неліквідну деревину;
 • гілки з обрізки дерев;
 • старі меблі;
 • та багато іншого.

Будь-який вид сировини обов’язково готується. Мається на увазі його дроблення, сушіння або, навпаки, зволоження. Після чого проводиться пресування на спеціальних верстатах при високій температурі.

Склад готової продукції може відрізнятися. Однак для отримання дійсно якісної продукції не рекомендується змішувати навіть різні сорти деревини, не кажучи вже про додавання інших продуктів. Наприклад, соломи.

Окремої згадки заслуговують чорні пелети, сутність яких полягає в обов’язковій попередній обробці високою температурою. Їх ще прийнято називати Термомодифікована. Процес обробки називають торріфікацією.

Якщо в продукції з деревини є вкраплення кори, вона не відрізняється високою якістю. Оскільки її щільність, міцність може виявитися занадто низькою. Що негативно відіб’ється на тепловіддачі.

Де придбати якісне тверде біопаливо

Якщо вам необхідно високоякісне тверде біопаливо, виготовлене з лушпиння соняшника або інших органічних, рослинних компонентів, звертайтеся до компанії «Крона Імпульс». Це відомий в Україні та у ближньому зарубіжжі виробник, що спеціалізується на випуску пелет і брикетів.

Компанія використовує сучасне високоякісне обладнання, що дозволяє виготовляти паливо високої якості. Є сертифікати міжнародного зразка. «Крона Імпульс» створила власну логістичну мережу. Складські й перевалочні пункти є у безлічі українських міст. Це спрощує доставку й гарантує поставки строго в обумовлені терміни.

Співпраця передбачає обов’язкове укладення договору. Він чітко дотримується.

Експеримент: як проводилося порівняння пелет з соняшнику та деревини

Проводилось багато дослідження для отримання реальних результатів. В одному з них зразки пелет соняшнику зіставили із зразками іншої продукції з рослинної сировини.

Для визначення показників теплоти згоряння використовували по 500 грам кожного виду продукції. Її закладали до спеціалізованого обладнання, що дозволило отримати максимально точні результати.

Для визначення теплоти згоряння була обрана модифікована формула Дюлонга. Її суть полягає у тому, що при розрахунку показника враховуються склад:

 • азоту;
 • вуглецю;
 • водню;
 • кисню.

Також проводились інші наукові, лабораторні дослідження. В результаті випробувань були отримані наступні дані:

 • вміст вуглецю у різних видах біологічної ваги становить від 47,4 і до 53,5% (така розбіжність обумовлена ​​різним процентним вмістом лігніну та інших речовин);
 • вміст водню – від 5,8 до 6,7%;
 • кисню – від 35,5 до 41,6%;
 • азоту – від 0,5 до 1,6%;
 • лігніну – від 17 до 52,3%.

Зверніть увагу! Лігнін – природна речовина, що міститься в рослинній сировині. Саме він забезпечує щільне з’єднання пелет, гранул. В процесі нагрівання при пресуванні лігнін виділяється та буквально склеює паливо. Завдяки лігніну вдається відмовитися від застосування хімічних, синтетичних сполук для склеювання. Що і робить продукцію дійсно біологічно чистою.

Також в процесі досліджень було встановлено, що розрахувати теплоту згоряння можна за допомогою простого хімічного аналізу, що визначає кількість лігніну. Це значно спрощує процес визначення якості палива. Оскільки експериментальні дослідження припускають застосування спеціалізованого устаткування. У свою чергу, хімічний аналіз можна проводити у звичайних лабораторних умовах. Що спрощує весь процес.

Чому така продукція користується популярністю на профільному ринку

Пелета з лушпиння соняшника, як і деревна пелета – затребувана продукція на ринку паливної продукції. Обумовлено це багатьма причинами. Звичайно, основна – постійне зростання вартості природних копалин, якими є газ і вугілля. Але є й інші вагомі причини.

 1. Екологічна чистота. При горінні не виділяються небезпечні отруйні леткі речовини. Виділення чадного газу – мінімальний.
 2. Поновлювані джерела. Газ і нафта, вугілля рано чи пізно закінчаться. Деревина, а особливо лушпиння соняшника, солома тощо – відновлювальна сировина.
 3. Високий рівень енергоконцентрації. При невеликому обсязі вироби забезпечують високу концентрацію енергії.
 4. Малий рівень зольності. Вони згоряють практично повністю, не залишаючи після себе багато золи й попелу – всього 1% від загального обсягу. Тому чистити котел доводиться рідше, що підвищує зручність їхньої експлуатації (часом досить проводити чистку всього 2 рази на рік). Крім того, попіл містить велику кількість мінеральних речовин. Тому він являє собою майже ідеальне добриво для городу та присадибної ділянки.
 5. Простота зберігання. Висока насипна вага спрощує складування. Не потрібно багато місця. Для забезпечення теплом будинку площею у 150 метрів кубічних достатньо всього 7,5 кубометрів палива. Особливих умов також не потрібно. Досить забезпечити захист від вологи.
 6. Тривалість зберігання. Паливо не втрачає своїх властивостей протягом багатьох років. За умови правильного зберігання.

Пелета з лушпиння соняшнику і деревна пелета: що краще

Изображение_3214

Численні профільні дослідження, що проводяться у незалежних лабораторіях, довели, що альтернативне паливо (пелети) мають безліч переваг, і навіть за деякими параметрами перевершують традиційні джерела енергії.

Крім того, гранули, що одержують з лушпиння соняшника, не тільки не поступаються пеллетам з тирси, але й перевершують їх за деякими параметрами. Зокрема, вони більш ефективні, дають більше енергії. Звісно, за умови правильного виробництва, дотримання всіх стандартів якості.

Якщо ви хочете купити високоякісні, з високим показником теплоутворення гранули з лушпиння соняшнику, звертайтеся до компанії «Крона Імпульс». Це відомий і відповідальний виробник, суворо дотримується технологію виробництва. Ви залишитеся задоволені якістю продукції, її вартістю. Є міжнародні сертифікати якості.

Компанія вже сьогодні обслуговує понад 100 великих котелень, не говорячи про безліч приватних домоволодінь. Перевалочні та складські пункти розташовані у різних частинах України. Зокрема, це такі міста, як:

 • Кропивницький;
 • Львів;
 • Вінниця;
 • Краматорськ;
 • Полтава;
 • Харків;
 • Умань;
 • Ізюм;
 • Одеса;
 • та інші.

Щомісяця можлива поставка до 20 тисяч тонн палива. Поставки ведуться різними видами транспорту, в залежності від розташування замовника. На поставки не впливають погодні умови – доставка здійснюється чітко в обумовлені контрактом терміни.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK