Изображение_Щільність_3848
23.12.2019

Щільність

Щільність – поняття, яке використовується у фізиці. Найбільш часто його застосовують до різних речовин. В такому випадку щільність означає вагу речовини, яка міститься у певному обсязі при нормальних умовах, або як співвідношення ваги речовини до об’єму, що займає ця речовина.

Наприклад, речовини однакового об’єму можуть мати різну вагу – це вказує на їх щільність. Так, однакові за розміром кубики з чавуну і алюмінію відрізняються вагою, а відповідно і щільністю. Такий же приклад можна застосувати і до твердого палива. Гранули та звичайні дрова однакового обсягу важать по-різному, що вказує на більш високу щільність саме гранул – адже вони спресовані.

Щільність речовини вимірюється в кілограмах на метр кубічний. Для обчислення щільності речовина зважується, а отримана цифра розділяється на об’єм.

Щільність твердого біопалива

Поняття щільності широко використовується у визначенні якості палива, зокрема – твердого. Тут також актуальна одиниця виміру – кілограм на метр кубічний.

Щільність твердого біологічного палива – головний фактор, що дозволяє визначити такі параметри, як:

  • калорійність;
  • міцність;
  • стійкість до вологи.

Чим вище показник щільності твердого біопалива, тим вони більш якісні, міцні, мають більш високий рівень теплоутворення.

Наприклад, якщо рівень щільності твердого біопалива становить близько 700 кілограм на метр кубічний, то рівень калорійності буде коливатися у межах від 12 до 14 мДж на кілограм. При підвищенні щільності до 1200 кілограм на метр кубічний рівень калорійності вже перевищує понад 25 мДж/кг. Чітко простежується тенденція збільшення теплоутворення продукції з підвищеним рівня щільності.

Від чого залежить щільність

На щільність має безпосередній вплив температура. Наприклад, у багатьох випадках при зменшенні температури щільність підвищується. Хоча є і винятки. Зокрема, під них потрапляють:

  • вода;
  • бронза;
  • чавун;
  • та інші.

Наприклад, максимально можлива щільність у води спостерігається при температурі у 4 градуси за шкалою Цельсія. При збільшенні або зниженні температури густина води зменшується.

Щільність і агрегатний стан

Також на щільність має безпосередній вплив стан речовини. Вона росте при переході речовини з газоподібного в рідкий і з рідкого в твердий стан. Однак є й винятки. Наприклад, у воді, кремнію та деяких інших речовинах щільність зменшується при затвердінні.

Інші приклади використання поняття щільності

В цілому, поняття щільність широко використовується. Існує поняття щільність населення – у цьому випадку враховується, скільки людей постійно проживає на території на 1 квадратний кілометр.

Оптична щільність – це те, наскільки прозорі речовини здатні поглинати світлові промені, а непрозорі – відображати їх.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK