Изображение_Шрот з лушпиння соняшника як сировина для біопалива_3745
11.12.2019

Шрот з лушпиння соняшника як сировина для біопалива

Сучасне біопаливо на основі натуральних матеріалів є екологічно чистим. Шрот з лушпиння соняшника, як високоякісна сировина для біопалива, використовується у виробничих процесах досить активно. Подібне біопаливо користується великим попитом на споживчому ринку нашої країни. Оптимальна вартість, доступність і гарна тепловіддача роблять представлену сировину популярним матеріалом для виробництва екологічно чистих паливних ресурсів для сучасного твердопаливного опалювального обладнання.

Що таке шрот з лушпиння соняшника?

Для того, щоб отримати гранульований і не гранульований шрот з лушпиння соняшника необхідно виконати таку важливу роботу, як екстракція насіння. Після цього процесу в самій сировині ще може залишитися приблизно до двох відсотків залишкових масел. В основному матеріал набуває сірого кольору. Хоча відтінки можуть бути і дещо іншими. Шрот має дуже приємний аромат, немов чиста, свіжа олія. Залежно від виробничих процесів в шроті може залишатися від тридцяти до сорока відсотків білка. Варто відзначити, що чим більше білка в представленій вище сировині, тим вище її енергетична цінність.

Шрот з лушпиння соняшника також використовують при виготовленні кормів для сільськогосподарських тварин. Але цей матеріал став дуже вигідним в продуктивному та економічному плані для виготовлення саме натурального біопалива. Паливні ресурси з соняшнику займають лідируючу позицію на сучасному енергетичному ринку нашої країни. Розвиток сучасних технологій передбачає відмову від класичних видів паливної сировини. Таких, як газ, дрова, вугілля. Ламаються старі стандарти і відкриваються нові перспективи.

Правила зберігання шроту з метою створення якісного біопалива

Для використання згаданої сировини у виробничих цілях, створення високоякісного твердого палива, існують деякі правила зберігання матеріалу, дотримання яких допомагає зберегти його початкові якісні характеристики.

Отже, зберігати шрот досить тривалий час можна штабелями в об’ємних мішках і насипом, але обов’язково в критому приміщенні. Дуже важливо, щоб на матеріал не потрапляли ультра-фіолетові випромінювання. Тобто прямі сонячні промені. Особливо в літню пору.

У приміщеннях, де зберігається шрот, необхідно обладнати гарну вентиляційну систему. Також насип час від часу слід ретельно перемішувати. Для представленої сировини шкідливий вплив роблять не тільки сонячні промені, але й волога. Мішки слід встановлювати на дерев’яні піддони. Або найкраще для відповідного зберігання підходять спеціально споруджені стелажі. Щоб не було процесу гниття згодом, рівень вологості не повинен перевищувати шести відсотків.

Погано також якщо шрот з лушпиння соняшнику надміру нагрівається. Оптимальний варіант – на п’ять градусів більше температури навколишнього середовища, (повітря). Якщо сировина зберігається під навісом і добре провітрюється, тоді проблем з оптимальним температурним режимом виникнути не повинно.

Особливості біопалива виготовленого зі шроту соняшника

Изображение_3436

У наш час якісне біологічне паливо використовується не тільки для ефективного обігріву приватних будинків і котеджів. Його активно використовують для забезпечення теплом і безперебійним гарячим водопостачанням великих промислових об’єктів, торгових центрів, офісних та адміністративних приміщень. Практично скрізь. І цьому є ряд вагомих причин.

Біопаливо на основі соняшникового шроту має такі переваги, як:

  • висока віддача тепла, значно більше ніж у деревини;
  • цілком лояльна цінова політика;
  • практично повна відсутність вологи;
  • висока щільність;
  • висока екологічність;
  • простота використання та зберігання;
  • тривале горіння, (навіть в процесі тління біопалива виділяється достатня для обігріву теплова енергія).

Цього цілком достатньо, щоб віддати перевагу щодо використання вище згаданих паливних ресурсів в якості основного матеріалу для обігріву приміщень будь-якої площі. Оскільки, як було зазначено вище, біопаливо на основі такої сировини, як шрот з лушпиння соняшника виділяє значну кількість тепла навіть при тлінні залишків після процесу горіння, ви зможете економити значні фінанси на придбання нових партій паливних ресурсів і при цьому не мати потреби в опаленні, завжди відчуваючи затишок і комфорт в своєму будинку. Багато домовласники і заповзятливі люди вже давно оцінили переваги даного виду екологічно чистого твердого палива, успішно його використовують для обігріву житлових і промислових приміщень.

Технологія виробництва біопалива з шроту лушпиння соняшника

Що являє собою шрот ми вже розібралися. Також позначили основні переваги, які служать підтвердженням високої якості біопалива на основі шроту з лушпиння соняшника. Тепер прийшов час трохи розібратися в питанні самої технології виробництва твердих гранул. Тобто паливного матеріалу для твердопаливного опалювального обладнання.

Фактично, шрот – це відходи, що залишаються від переробки насіння на олійноекстракційних підприємствах. Цим відходам знайшли вельми цікаве і дуже корисне застосування. Процес виготовлення твердого палива зі шроту лушпиння соняшника складається з декількох важливих етапів.

На самому початку необхідно подбати про постачання сировини безпосередньо до виробничого об’єкту від постачальника. Це питання має вирішити сам постачальник вище представленої продукції. На цьому етапі загострювати увагу не будемо. Переходимо до наступного.

Дроблення

Якщо шрот з лушпиння соняшника в гранулах, далі йде процес подрібнення. Даний процес здійснюється за допомогою спеціального обладнання. Йдеться про пневматичну молоткову дробарку. Сировина надходить в бункер за допомогою шнекових транспортерів. Етап подрібнення гранул відбувається за рахунок дуже швидкого обертання відбійних молотків. Розміри фракцій регулюються за допомогою спеціальних сит, які встановлюються всередині самої дробарки. Зазвичай розміри фракцій не перевищують одного сантиметра. Але оптимальним варіантом вважається всього три міліметри. Після подрібнення сировина подається до накопичувальних бункерів, які виготовляються з високоміцних матеріалів.

Пресування

Виробничі пресові установки ще називають грануляторами. Вони є основними елементами в етапах виробництва твердого біопалива. Подібні преси є універсальними. Іншими словами з їх допомогою також можна виготовляти тверде паливо з використанням не тільки шроту, а й інших видів матеріалу. Наприклад таких, як: солома, деревна тирса або торф. Щоб пелети в результаті мали максимальну щільність, обладнання необхідно підлаштовувати до конкретного виду сировини. Процес пресування здійснюється при температурному режимі від двухсот п’ятдесяти до трьохсот градусів за Цельсієм.

Високі температури на даному виробничому процесі використовуються з метою виділення характерної рослинної речовини – лігніну, яке має зв’язуючі властивості. В такому разі не знадобиться додавання різних синтетиків на кшталт клею. Таке біопаливо виготовляється виключно з природних компонентів і відповідно є екологічно чистим. Його вживання в якості паливних ресурсів для сучасних котлів не забруднює навколишнє середовище, є абсолютно безпечним для живих організмів. В сучасних пресових установках використовують матрицю німецького та італійського виробництва. Матриця є основним елементом гранулятора без якого процес пресування не може бути здійснено. Для якісного виробництва також важливо вибирати шрот з лушпиння соняшника високої якості. Якщо використовувати всі наведені вище рекомендації в результаті виходить біопаливо, що відповідає міжнародним стандартам якості і є затребуваним на європейському споживчому ринку.

Транспортування продукції

Готова продукція транспортується за допомогою стрічкових транспортерів з гофробортами або без борта. За типом стрічки транспортери можуть відрізнятися один від одного. Наприклад, стрічка може бути виготовлена ​​з міцної тканини з металевими елементами або з поліуретану. Оптимальне обладнання повинно бути простим в експлуатації, мати надійну конструкцію, бути енергоефективним.

Охолодження пелет після етапу пресування

Після пресування під високою температурою пелети проходять етап сушіння й охолодження. Після пресу паливо має температуру приблизно вісімдесят градусів. Температуру необхідно знизити до температури повітря навколишнього середовища. Сушка дає можливість зміцнити пелети та видалити дрібні частинки, що були спресовані.

В результаті гранули біопалива не деформуються і не розколюються при їх транспортуванні та зберігання. Охолодження відбувається завдяки вентиляторам у спеціальній камері, які подають потоки холодного повітря. Це дозволяє не тільки суттєво знизити температуру біопалива, але й видалити залишки пилу. Процес охолодження повністю автоматизований. Для даної мети використовується довговічне, міцне та сучасне за технологічними мірками обладнання.

Упаковка готової продукції – фасування на виробництві

Даний етап є фінальним в процесі виробництва і передбачає упаковку готових гранул біопалива в спеціальні пакети. Тобто фасовку. Таким чином пелети зручно транспортувати і сам продукт зберігає свою цілісність, якість. Пакети бувають різного об’єму. Різні нюанси, що стосуються фасування, вирішуються вже самим виробником.

Біологічне тверде паливо високої якості на основі такої сировини, як шрот з лушпиння соняшника дуже затребуване практично у всій Європі і користується популярністю серед споживачів нашої країни. Одним з провідних вітчизняних постачальників згаданої сировини є компанія «Крона Імпульс». Наші поставки також здійснюються споживачам з багатьох країн СНД. Більш детальну інформацію можна почитати тут – https: //www.kronaimpuls.com.ua /.

З вище представлених аргументів легко зробити висновок, що даний вид палива на сьогоднішній час вважається кращою альтернативою в плані високого рівня тепловіддачі та економії фінансових коштів. Даний екологічно чистий паливний матеріал добре зберігається при належних умовах і завжди легко доступний.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK