Изображение_Сільськогосподарські культури, що використовуються у виробництві твердого біопалива_2239
14.05.2019

Сільськогосподарські культури, що використовуються у виробництві твердого біопалива

Одним з основних видів палива залишається газ. Він застосовується для промислових процесів, підігріву води та опалення будівель різного призначення. Однак за останні роки широко набуло розвитку виробництво твердого біопалива. Воно покликане стати альтернативою корисних копалин – чинить менший негативний вплив на навколишнє середовище, дозволяє знизити витрати на ведення господарської та виробничої діяльності.

Найпоширеніший вид сировини для виробництва – сільськогосподарські культури:

 • соняшник;
 • пшениця;
 • рис;
 • кукурудза;
 • та інші.

Передбачається, що виконується переробка у тверде біопаливо лушпиння, соломи, інших відходів, що залишаються від аграрних культур.

Виробництво твердого біопалива: загальна інформація про особливості українського ринку

В Україні спостерігається щорічне зростання обсягів ринку твердого біологічного палива. Як і в усьому світі, галузь активно розвивається. Будуються переробні підприємства, споруджуються спеціалізовані ТЕС, що працюють на твердому біопаливі. Приватні домогосподарства також переходять на нього.

На даний час українські виробники чималу частину своєї продукції відправляють на експорт. При правильному підході вони зможуть зайняти вагому частку світового ринку. Перспективи для цього є. Країна – аграрна. Відходів переробки сільськогосподарської продукції – більш ніж достатньо.

Зверніть увагу! Деякі виробники вже отримали сертифікати якості міжнародного зразка.

Багато переробних підприємств довгі роки стикалися з проблемою утилізації відходів. Наприклад – олійноекстракційні заводи. Лушпиння та інші відходи, що залишаються в результаті виробництва рослинної соняшникової олії, характеризується малою вагою, але великими обсягами.

Відходи виділяють неприємний запах. Вони легко спалахують. З ними – багато проблем. Однак розвиток ринку твердого палива дозволяє переробним компаніям не тільки позбавлятися від відходів, а й заробляти на них.

Варто зазначити вигоду і для компаній, які використовують різні культури для твердого палива. Вони купують сировину за відносно невеликі гроші. Що дозволяє виготовляти високоякісне паливо з мінімально можливими витратами. Від цього виграє кінцевий споживач:

 • промислові підприємства;
 • комунальні організації;
 • приватні домоволодіння.

Якість твердого палива з сільгосппродукції не викликає нарікань. Слід зазначити його:

 • легкість;
 • простоту транспортування та зберігання;
 • високі показники теплоутворення;
 • відносно низьку вартість.

Сучасне обладнання, котли дозволяють забезпечити автоматичну подачу матеріалу. Це спрощує їх експлуатацію при обігріві будинків. У цій статті ми детально розповімо про те, які саме сільськогосподарські культури прийнято використовувати при виробництві сучасного високоякісного біологічного палива.

Особливості виготовлення: коротко про процес

Сутність виробництва – пресування. В результаті чого отримують брикети, гранули, пелети. Стисло опишемо етапи виробництва:

 • заготівля сировини;
 • його підготовка – доведення до необхідних показників вологості;
 • подача на спеціалізоване обладнання;
 • пресування при певній температурі;
 • поділ на гранули або пелети певного розміру;
 • охолодження та передача на зберігання на склад.

Зверніть увагу! Форма та розмір можуть бути самими різними. Все залежить від особливостей обладнання.

Продукція невибаглива у зберіганні. Досить просто накритого приміщення, що провітрюється. Важливо захистити пелети та брикети від попадання вологи. Транспортування виконується або насипом в кузовах і вагонах, або у спеціальних мішках.

Які сільськогосподарські культури прийнято використовувати для виробництва пелет і брикетів

Вище ми вже згадували, які основні аграрні культури для твердого біопалива прийнято використовувати. В цьому розділі розповімо про них більш детально, представивши деякі особливості виробництва.

Сільськогосподарські культури, що використовуються у виробництві твердого біопалива

Солома для опалення: чому це вигідно

Солома безпосередньо у фермерських господарствах використовується все рідше. Тому її просто спалюють. Однак більш вигідно – для всіх – застосовувати її для отримання енергії. Розроблено спеціалізовані котли, що працюють безпосередньо на соломі. Їх вартість декілька вище, ніж тих що працюють на інших видах палива. Але навіть в сучасних умовах вони окуповуються максимум за три роки.

Правильний підхід до утилізації соломи (як і інших агропромислових відходів) дозволяє отримувати відносно недорого:

 • тепло;
 • пар;
 • гарячу воду;
 • електричну енергію.

Зверніть увагу! Фермерські господарства можуть навіть стати енергетично незалежними, якщо навчаться правильно використовувати солому. У деяких випадках – заробляти на ній, продаючи надлишки виробленої енергії.

Окупність подібних проектів – різна. Все залежить від потужності встановленого на об’єкті обладнання. Різні розрахунки вказують на те, що невелика теплоелектростанція потужністю у шість мегават, що працює виключно на соломі, здатна приносити своєму власникові непогані гроші.

Інші цифри з реалізації проекту:

 • споруди – близько 24 місяці;
 • термін служби – до 40 років;
 • щодобова потреба у паливі – близько 150 тонн.

До відома! Для такої станції, поряд з якою буде побудований склад, потрібна ділянка на 4 гектари.

Проект окуповується відносно швидко. Сприяє цьому «зелений тариф». Слід додати, що виробники біологічного палива зацікавлені у закупівлі соломи (і сіна) в тюках. Зокрема, у 2018 році перед опалювальним сезоном вартість тонни сировини сягала 1500 гривень.

Зверніть увагу! У Хмельницькій області вже розпочала роботу сучасна теплоелектростанція, що працює на «натуральному» паливі. В тому числі, і на соломі. Станцію побудували за 3 роки, а її вартість склала майже 10 мільйонів доларів. Уже через п’ять років роботи проект повинен повністю окупитися.

Солома в Україні здатна стати тим продуктом, матеріалом, який може сприяти заміщенню традиційного палива – газу. Що позитивно позначиться на енергетичній безпеці країни.

Лушпиння соняшнику: поширене сировину

Коли зачіпається така тема, як виробництво твердого біопалива – незмінно згадується лушпиння соняшника. Воно являє собою чи не ідеальну сировину – через його великий обсяг. У багатьох країнах світу працюють олійноекстракційні заводи, які і постачають лушпиння виробникам брикетів.

«Соняшникові» брикети можна розділити на три групи – залежно від кінцевої форми продукції:

 • прямокутні;
 • циліндричні;
 • екструдерні.

До відома! Якщо передбачається ручне завантаження котла, рекомендується використовувати екструдерні брикети. У них щільна, міцна гладка поверхня. Вони не залишають скалок на руках. Що важливо при завантажувані їх до котла вручну.

У екструдерних брикетів – злегка оплавлена ​​поверхня. Оскільки вони пресуються при температурі 350 градусів. Адже покриття, що з’явилося в результаті пресування при високій температурі дозволяє підвищити якісні характеристики продукту. Вироби стають міцнішими, краще переносять транспортування.

Для виготовлення циліндричних брикетів застосовуються спеціалізовані пресувальні установки. Вони випускають паливо суцільною «стрічкою». Після чого йде нарізка за встановленими розмірами. Циліндричні вироби можуть бути, як круглими, так і прямокутними в розрізі.

До речі! Прямокутні брикети схожі на цеглини. Для їх виробництва використовується прес, що працює на гідравліці.

Коли здійснюється переробка в тверде біопаливо, обов’язково враховується кінцева щільність продукції. Від цього показника залежить калорійність. Якщо, наприклад, щільність – 700 кілограм на 1 м. куб., рівень калорійності буде приблизно 12-13 МДж на кілограм. При підвищенні щільності до 1200 кілограм на 1 м. куб., калорійність зростає більш ніж в два рази.

При виробництві біологічного твердого палива суворі вимоги пред’являються до якості використовуваної сировини. Зокрема, обов’язково враховується його вологість. Вона не повинна бути вище 12-15%. Навіть при таких показниках кінцева якість брикетів залишає бажати кращого. Якщо вологість вище – виробництво неможливе. В ідеалі вона повинна бути менше 10%. Тому часто першим етапом є досушування лушпиння.

Лушпиння зернових

При виробництві біологічного палива часто використовується і лушпиння інших сільськогосподарських культур. Зокрема, мова йде про пшеницю, ячмінь, рис. Тут, як і у випадку з соняшником, є свої особливості. Важливо правильно заготовити та підготувати сировину. Переконатися, що воно відповідає вимогам. Після чого подавати на пресувальні установки.

Сучасне обладнання дозволяє створювати високоякісні брикети, пелети. Вони все більш затребувані. Оскільки відрізняються відмінними характеристиками. В тому числі, слід зазначити високі показники теплоутворення.

Міскантус: оригінальна культура для виробництва біологічного палива

Сільськогосподарські культури, що використовуються у виробництві твердого біопалива

Окремо хочемо розповісти про таку культуру, як міскантус. Її не можна вважати повною мірою сільськогосподарською, але вона являє собою чи не ідеальну сировину для брикетів і пелет.

Переваги міскантусу:

 • виростає до трьох метрів у висоту;
 • не потрібно сіяти щороку;
 • одного посіву досить, щоб поле давало урожай близько тридцяти років;
 • вже на третій рік після посіву з одного гектара площі вдасться збирати до 35 тонн сухої сировини.

Зверніть увагу! 35 тонн сировини дорівнює за своїм енергетичним потенціалом приблизно 15.000 кубометрів газу або 25 тоннам вугілля.

Як встановили фахівці, на даний момент в Україні під посіви міскантусу можна відвести майже 4.000.000 гектарів землі. І це не вплине на традиційне сільське господарство. Сьогодні під міскантус відведено лише близько 400 гектар.

До відома! Міскантус підходить не тільки для виробництва біологіческого палива. Його використовують для виготовлення будівельних матеріалів, з нього отримують целюлозу. Рослина служить добавкою для корму ВРХ. Передбачається, що незабаром на міскантус істотно зросте попит.

Тому, якщо розповідати про те, які культури для твердого біопалива існують, обов’язково слід згадати міскантус.

Брикети з сільськогосподарських культур: основні переваги

 1. Великі обсяги сировини

Україна – аграрна країна. Тому проблем з сировиною тут не буде. Для переробних підприємств завжди доступне лушпиння. Компанії, що займаються випуском такого виду палива, в основному сконцентровані у центральній частині країни. Обумовлено це тим, що саме тут функціонують олійноекстракційні заводи.

 1. Показники теплоутворення

Брикети з сільськогосподарської продукції мають підвищену теплоутворюваність. Тому вони впевнено конкурують з підземними корисними копалинами – газом і вугіллям. Тепла, що виділяється досить, щоб забезпечити опалення та підігрів води навіть в умовах суворих морозів.

 1. Тривалість горіння

Залежно від виду брикети горять до трьох годин. Після чого ще пару годин знаходяться в стані тління – в цей період активно виділяється тепло. Якщо порівнювати зі звичайними дровами, то тривалість горіння у два з половиною рази більше. Значно більше виділяється і тепла – у два рази!

 1. Показники зольності

У брикетів з сільськогосподарських культур низький рівень зольності. Він становить в середньому близько 1,5% – в залежності від виду сировини, що використовується при виробництві. Це вказує, що з продукції при горінні виділяється максимум енергії. До того ж, немає необхідності часто чистити котли. Наприклад, зольність вугілля коливається від 20 до 40% (в залежності від марки), а дров – близько 15%.

 1. Високий рівень безпеки

Тверде паливо, виготовлене з органічних рослинних відходів, характеризується високими показниками безпеки. Воно не виділяє небезпечних і отруйних речовин, що призводять до алергії. Оскільки при його виготовленні не застосовуються хімічні та синтетичні речовини.

 1. Мало диму

При горінні виділяється мало диму. Гарне горіння досягається навіть в печах, котлах з мінімальною тягою. Тому не сумнівайтеся – у приміщення дим не піде! Також практично не виділяються такі небезпечні речовини, як сірка. Чадного газу – мінімум. Але він все-таки є – не забувайте про правила експлуатації котлів та печей.

 1. Простота транспортування

Відносно невелика маса, однакові розміри брикетів, гранул – спрощує транспортування. Невибаглива продукція і до умов зберігання. Досить забезпечити захист від опадів, попадання вологи.

Аграрні культури для виробництва біологічного твердого палива: підбиваючи підсумок

Переробка в тверде біопаливо сільськогосподарських культур і відходів дозволяє отримувати якісну продукцію. Виграють усі:

 • сільгоспвиробники, які позбавляються від відходів;
 • виробники, які отримують сировину за мінімальними цінами;
 • споживачі, що використовують паливо з високими показниками теплоутворення.

Якщо ви бажаєте купувати дійсно якісне паливо, звертайтеся до компанії «Крона Імпульс». Ми працюємо на профільному ринку вже багато років. Гарантуємо високу якість продукції, що підкріплена сертифікатами міжнародного зразка. Власна розвинена мережа, наявність перевалочних і складських пунктів, дозволяє нам забезпечувати оперативну доставку будь-яких обсягів і у будь-який час року.

Якщо у вас залишилися питання, ви хочете оформити доставку, звертайтеся до консультантів за вказаними на сайті контактними даними.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK