Изображение_Сучасні тенденції в біоенергетиці_983
26.10.2018

Сучасні тенденції в біоенергетиці

У розвинених країнах біоенергетиці приділяють підвищену увагу. У деяких державах даний напрямок розвивається більше 20 років. Сучасні тенденції в біоенергетиці такі, що дозволяють використовувати паливо для отримання електроенергії та теплової енергії.

В європейських країнах усвідомили – розвиток даного напрямку перспективний з кількох причин. Крім отримання енергії, воно дозволяє створювати нові робочі місця, ефективно утилізувати відходи, забезпечувати додатковий дохід фермерам.

Як кажуть статистичні дані, підготовлені Єврокомісією, вже в 2010 році біопаливо дозволяло отримувати до 15% всієї теплової енергії. Однак це загальні цифри, якщо говорити в розрізі конкретних країн, то показники будуть значно вище. Ось показники отримання теплової енергії з біологічного палива в окремих країнах:

  • Швеція – понад 60%;

  • Фінляндія – більше 30%;

  • Данія – майже 40%.

У багатьох країнах Європейського Союзу працюють компанії з виробництва твердого біопалива. Вони виготовляють гранули, брикети, використовуючи для цього тверді побутові відходи, деревну тирсу, лушпиння сільськогосподарських культур.

У європейських країнах також працюють державні програми з підтримки та розвитку біоенергетики. Наприклад, в Польщі запроваджено програму видачі безвідсоткових кредитів терміном до 25-ти років домогосподарствам, які використовують біопаливо. Це дозволяє відмовитися від використання дорогого газу і підвищити енергетичну безпеку країни.

Крім того, польські фермери отримують часткову компенсацію своїх витрат, якщо займаються вирощуванням енергетичних культур, з яких згодом виробляється паливо для котелень.

Зверніть увагу! Подібні програми працюють не тільки в Польщі, а й в інших державах Європи. Їх умови відрізняються в залежності від країни. Це можуть бути, як субсидії, так і пільгове кредитування, гранти, сертифікати і т.д.

В Україні поки не все так райдужно – ми відстаємо в цьому напрямку від розвинених європейських держав. Хоча в 2014 році був прийнятий важливий документ – це Національний план дій з поновлюваних джерел енергії. Відповідно до документів, уже в 2020 році біоенергетика повинна заміщати більше 7 млрд. Кубометрів газу в рік.

На даний момент в країні успішно функціонує 6-ть електростанцій, що виробляють енергію від твердого біологічного палива. Офіційні цифри говорять – установка і експлуатація нового обладнання вже в 2015 році дозволила замістити 500 мільйонів кубічних метрів природного газу.

До речі! Вартість 1 гігаджоуль енергії, отриманої з біопалива, майже в 2,5 рази дешевше, ніж аналогічна кількість енергії, отриманої з природного газу.

Україна входить до складу Енергетичного співтовариства. Взяті зобов’язання нашої країни – до 2020 року 11% в загальній частці споживаної енергетиці повинна становити енергія, що отримується з поновлюваних джерел. Як відзначають фахівці, що працюють в даній області, у країни є можливість не тільки досягти поставленого порога, а й перевершити його.

Оскільки гіпотетично вже зараз українські компанії, що спеціалізуються на виготовленні твердого біологічного палива, способи виробляти не менше 3,5 мільйонів тонн. Сировина для нього:

  • деревна тріска і тирса;

  • солома;

  • лушпиння сільськогосподарських культур;

  • i т.д.

Однак ті ж професіонали і фахівці вказують на те, що система надання субсидій населенню на оплату комунальних послуг (в тому числі, опалення), призводить до стримування розвитку ринку паливних матеріалів. Крім того, державні субсидії виділяються на розвиток вугільної галузі.

Зате немає будь-яких додаткових фінансових джерел для стимулювання розвитку ринку альтернативного біопалива.

Наприклад, для населення вартість гігакалорії тепла, отриманої з традиційного газу, через субсидії становить 550 гривень. Однак альтернативне паливо, що не субсидоване, не має можливості конкурувати з подібною ціною. Тому важливо якщо не субсидувати ринок продукції біопалива, то хоча б створити однакові умови для всіх!

Паливо для котелень

Виявляється, вже сьогодні в Україні, в тому числі – в Києві і в Дніпрі – працює майже 1,5 тисячі котелень, якиi виробляють енергію від твердого біологічного палива. Переважна кількість з них використовують деревину, і лише 150:

  • солому;

  • пресовані стебла кукурудзи:

  • лушпиння соняшника та інші продукти переробки сільськогосподарської продукції.

Фахівці провели відповідні розрахунки і встановили, що наявна в Україні сировина, відходи різних галузей промисловості, дають можливість (якщо їх правильно використовувати) забезпечити роботу теплостанцiй, сумарна потужність яких досягає позначки в 400 мегават.

Сучасні тенденції в біоенергетиці

Однак сьогодні в Україні на біологічному паливі працюють тільки шість теплостанцiй, сумарна потужність яких майже в 10-ть разів менше зазначеного вище обсягу. Тобто, потенціал для зростання – більш ніж суттєвий.

Однак слід зазначити, що зростання вартостi природного газу і зростання ціни на вугілля стимулювали переклад окремих котелень на тверде біопаливо. Наприклад, тільки в Київ на нього перейшло майже 60 «топкових». У масштабах всієї України – ця цифра досягає показника в 2,5 тисячі. Тобто, майже 10% від загального числа – всього в країні налічується майже 25 тис. «Котлових».

До речі! Як говорилося вище, в країні працює 6 біоТЕС, 3 з яких використовують пресоване лушпиння соняшника.

А ось порахувати, скільки приватних домогосподарств перейшли на такий вид продукції, поки не представляється можливим. Адже і до цього багато домоволодіння в сільській місцевості використовували для опалення дрова.

Це офіційні цифри, які в своїх доповідях призводить Біоенергетична Асоціація України.

Перспективи ринку біоенергетики в Україні

Тенденції в біоенергетиці України такі, що повномасштабне розвиток профільного ринку можливо тільки в тому випадку, якщо буде приділятися належна увага кожному з його складових:

  • розвитку сировинної бази;

  • активізації самого ринку;

  • стимулювання розвитку;

  • переорієнтації державних котелень;

  • проведення роз’яснювальної роботи серед населення.

На даний момент загальний потенціал країни в даному розрізі становить приблизно 50% від загальної кількості споживаної українцями енергії.

Згідно з результатами досліджень, найбільші перспективи показує використання біологічної маси – при адекватному і грамотному підході щорічно реально виробляти до 31 млн. Т. Умовного біопалива. Потенціал активного розвитку даної сфери обумовлений такими факторами:

  • привабливі особливості клімату;

  • високі перспективи сільськогосподарського виробництва;

  • можливість залучати робочу силу, створюючи нові робочі місця.

Паливо для котелень в країні найкраще робити або з відходів сільгосподарських культур (наприклад, лушпиння рису, лушпиння соняшника, соломи, стебел кукурудзи і соняшнику), або з відходів, одержуваних у деревообробній промисловості.

Таку продукцію в умовах України реально проводити не тільки на замовлення, а й безперервно, без наявності постійних клієнтів. Оскільки при розвитку ринку завжди знайдуться ті, кому потрібно продукція.

Однак потрібно відзначити той факт, що в даний час інфраструктура в державі недостатньо розвинена. Наприклад, такі міста, як Київ і Дніпро пов’язані різними транспортними артеріями, але доставка в дрібні населені пункти може бути ускладнена.

Але варто визнати, що в цілому паливо для котелень в Україні випускається вже сьогодні – в тому числі, і на замовлення. Ціна продукції в таких випадках не відрізняється від вартості палива, випущеного не для конкретного споживача, а для простої реалізації на профільному ринку.

Завершуючи короткий розповідь про перспективи продукції даного типу і загальний розвиток профільного ринку, слід зазначити той факт, що впровадження біологічного палива дозволить забезпечити енергетичну безпеку України. Це дуже важливо, враховуючи агресію північної сусідньої держави. До того ж, цей сусід постійно прагне диктувати свої умови, користуючись своїм монопольним становищем на газовому ринку.

Компанії з виробництва твердого біопалива

Компанія «Крона Імпульс» ззаймає лідируючі позиції на профільному українському ринку. Ми вже активно працюємо з альтернативними джерелами енергії на протязі багатьох років. Тим самим, сприяючи енергетичної незалежності України.

Завдяки нашій діяльності, обсяги використання біологічного палива в Україні постійно зростають. Зокрема, мова йде про таку продукцію, як:

  • деревна пелет;

  • пелет з лушпиння соняшнику;

  • торфобрикет;

  • брикет з лушпиння соняшника.

Сучасні тенденції в біоенергетиці

Вся продукція відрізняється доступною ціною, але високим показником теплотворення. Використання пропонованих нами виробів, дозволить вам істотно знизити витрати на опалення.

Вже сьогодні наша компанія забезпечує паливом понад 100 котелень не тільки в Україні, а й у сусідніх державах. Наявність власного транспорту, пропрацьованi маршрути поставок, грамотно розміщені перевалочні пункти і склади дозволяють забезпечувати безперебійні поставки. Що особливо важливо в холодну пору року. Співпрацюючи з нами, ви можете бути впевнені – вашi котельні не будуть простоювати, а постійно виробляти тепло.

Компанія «Крона Імпульс» – команда досвідчених професіоналів. Ми знаємо, за якими критеріями слід вибирати високоякісне паливо. Умови поставок обговорюються в кожному окремому випадку індивідуально.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK