Изображение_Теплотворність твердого біопалива_3191
16.09.2019

Теплотворність твердого біопалива

Щоб визначити дійсну якість пелет і гранул, враховується такий показник, як теплотворність твердого біопалива. Характеристика вказує, скільки саме енергії виділяється при згорянні палива.

У цій статті розглянемо докладніше питання теплотворення, наведемо порівняльні приклади, які доводять ефективність і раціональність використання пелет і гранул.

Тверде біопаливо: основна інформація

Протягом останніх десятиліть енергію та тепло було прийнято отримувати з корисних копалин:

 • нафти;
 • газу;
 • вугілля.

Періодично – починаючи з тридцятих років минулого століття – починалися розробки альтернативних видів палива. Пов’язані спроби були з ростом вартості природних копалин. Однак, як тільки ціна на них хоча б трохи знижувалася або завмирала на місці, дослідження й розробки практично припинялися.

Лише близько 30-40 років тому тверде біопаливо стали використовувати більш активно. Спочатку воно завоювало Скандинавські країни, потім – ряд інших європейських держав. Близько десяти років тому брикети та гранули, виготовлені з рослинної сировини, стали випускати в Україні. Особливу популярність вони отримали після 2014 року, коли у зв’язку з усіми відомими подіями, зросла вартість природного газу, спостерігалися складності з поставки вугілля.

Тим більше що теплотворність твердого біопалива – доволі висока. Показник можна порівняти з даними кам’яного вугілля та іншими поширеними видами паливних матеріалів.

Ще одна перевага – виробництво здійснюється з відновлюваної сировини:

 • соломи;
 • трави;
 • тирси та інших видів деревини;
 • залишок і відходів сільськогосподарської продукції – лушпиння, лушпиння;
 • і т.д.

Для виробництва використовують практично будь-які рослинні матеріали, здатні горіти і давати тепло. При цьому, застосування їх у звичайному вигляді часто не дає потрібного результату. Адже вантажити солому або сіно, лушпиння соняшника або просто деревну тирсу до котла не дуже зручно. Така сировина швидко перегорає, не даючи потрібних обсягів тепла.

Але якщо його спресувати, сформувати брикети або пелети, все кардинально змінюється. Така продукція, яка формується за допомогою спеціалізованих верстатів, проста у використанні, вона добре і довго горить, даючи великі обсяги енергії, якої достатньо для опалення будівель і споруд різного типу, підігріву води.

Паливні брикети: чому вони стають все більш популярними

Изображение_3176

Теплотворність твердого біопалива – досить висока. Це робить його затребуваним на профільному ринку. Є ще ряд характеристик, що сприяють поширенню виробів, які використовуються для обігріву:

 • приватних будинків;
 • комунальних будівель;
 • офісів та інших громадських/соціальних будівель;
 • складських і виробничих будівель.

Теплотворність біологічного палива

Відразу ж зупинимося на цьому показнику, що є основним. Так, у брикетів, виготовлених з деревної сировини, теплотворність становить близько 4,5 тис. Кілокалорій на один кілограм. А ось у дров – показник значно нижчий: не більше 2 тисячі. Кілокалорій на кілограм.

Зверніть увагу! В котельній камері котла при спалюванні брикетів температура набагато вище, ніж при горінні дров з нормальним рівнем вологості.

Універсальність

Слід обов’язково враховувати й універсальність. Адже вони підходять для різних видів «обладнання»:

 • твердопаливних котлів;
 • печей;
 • камінів.

До речі! Якщо говорити не про брикети, а про гранули – слід відзначити і простоту використання. Існує сучасне обладнання, в якому передбачена автоматична подача. Тому не потрібно постійно стежити за котлом, самостійно підкидати гранули.

Низький рівень вологості

Високе теплоутворення твердого біопалива забезпечує і низький показник вологості. Він помітно нижче, ніж у звичайних дров – не більше 8%, а найчастіше нижче. У дров – навіть при правильному зберіганні – вона коливається на рівні 15-20%. Чим нижче рівень вологості, тим вище теплотворність, температура згоряння, і тим менший залишок золи.

Високий показник щільності

На теплотворність твердого біопалива впливає і щільність готової продукції. Наприклад, у традиційних дров найбільш щільним є дуб. Його щільність становить близько 0,81 грам на сантиметр кубічний. Якщо дрова з тополі, то їх щільність становить всього 0,4 грам на сантиметр кубічний.

У брикетів – цей показник значно вищий. Він починається від цифри 0,95 гр. на один см. куб. Чим вище щільність, тим вище показник теплотворення.

Тривале горіння

Брикети горять значно довше, ніж традиційні дрова. Тому підкладати їх потрібно набагато рідше. До того ж, протягом усього процесу горіння формується високе, стійке полум’я. На повне згорання необхідно близько 3 годин, але навіть коли залишаються тільки вуглі, вони все одно виділяють, в процесі тління, достатню кількість тепла – тління триває до 5 годин.

Основні переваги твердого біологічного палива: лаконічно та компетентно

 1. Практично не виділяють димута інші шкідливі речовин, не провокують появу алергії. У їх складі – якщо вони виготовлені за спеціальною технологією – немає хімічних та інших небезпечних компонентів.
 2. Під час горіння не іскрять, не «стріляють».. У них спокійне, хоча і інтенсивне полум’я. Такі характеристики роблять паливо більш безпечним і надійним.
 3. Екологічна чистота – ще один важливий показник. При горінні виділяється мінімальна можлива кількість чадного газу.
 4. Низький рівень зольності. Також ще один важливий показник. Якщо у звичайного кам’яного вугілля показник зольності від 20 до 40%, а у дров – близько 15%, то у брикетів – не більше 3%. Тобто, вони більш ефективні.
 5. Компактні розміри значно спрощують зберігання продукції. Брикети займають не так багато місця, як інші види палива. Для забезпечення зберігання, збереження властивостей і характеристик досить складати їх у закритому від опадів приміщенні. Щоб вони не підтягували вологу з підлоги, їх слід складати на піддони.Термін зберігання – необмежений.
 6. Правильна форма спрощує не тільки складування, а й використання у котлах і звичайних камінах.

І це далеко не всі переваги та позитивні характеристики. Насправді їх набагато більше. Якщо ви зацікавилися придбанням високоякісного палива, здатного забезпечити опалення приміщень різного типу, звертайтеся до компанії «Крона Імпульс». Це відомий український виробник, який постачає продукцію не тільки споживачам усередині країни, але й в ближнє зарубіжжя.

Власна розвинена логістична мережа «Крона Імпульс» забезпечує оперативні поставки палива у будь-які куточки країни. У компанії безліч складських і перевалочних пунктів по всій території України. Поставки ведуться круглий рік, чітко в обумовлені терміни, без форс-мажорів і збоїв. Ви залишитеся задоволені якістю виробів, оперативністю постачання і кінцевою вартістю.

Теплотворність твердого біопалива: порівняльний аналіз

Головне призначення будь-якої продукції даного типу – отримання теплової енергії. Встановлено, що одна тонна брикетів, виготовлених з деревини, дає стільки ж тепла, як і:

 • 1800 кілограм звичайних дров;
 • майже 700 кілограм кам’яного вугілля;
 • майже 500 літрів дизельного палива.

Однак є й інші цифри, показники порівняння теплоутворення. Наведемо для наочності ще одну таблицю.

Паливо

Теплотворність (МДж на кг)

Калорійність (ккал)

Зольність (у%)

Вугілля

Від 15 до 25

Від 4500 до 5500

Від 10 до 35

Буре вугілля

Від 14 до 22

Від 4000 до 4300

Від 10 до 35

Традиційні дрова

10

2000

15

Тверде біопаливо (з деревини)

Близько 18,4

Від 4800 до 5000

2,5

 

Як бачите, за своїми показниками тверде біопаливо, що отримують з деревини, займає лідируючі позиції. Воно здатне конкурувати з корисними копалинами, а, з огляду на ряд переваг, описаних вище, є дійсно ідеальним варіантом для опалення житла та інших приміщень, незалежно від їх призначення.

Теплотворність твердого біопалива з соломи різних сільськогосподарських культур

Примітно, що для виробництва твердого біопалива також використовують не тільки деревину, але й солому. Здавалося б, вона не може давати багато тепла, але це помилкова думка. Оскільки в процесі виготовлення брикетів відбувається ущільнення сировини. В результаті чого виходять міцні і щільні вироби, з високим рівнем теплоутворення.

Вид соломи

Теплотворність (МДж на кг)

Зольність (у%)

Житня

17

4,5

Пшенична

17,8

6,5

Вівсяна

16,7

4,9

Усереднені показники соломи

17,1

5,3

 

Як бачимо, показники теплоутворення досить високі. Єдиний недолік – відносно високий рівень зольності. Однак якщо продукція використовується в промислових котельнях, це не буде проблемою. Оскільки обладнання такого типу найчастіше оснащено автоматичною системою видалення золи.

З таблиць, представлених вище, можна зробити висновок, що існують певні відмінності між виробами з деревини та продукцією, що одержують з сільськогосподарських відходів. Зокрема, мова йде про співвідношення частини, що спалюють і баласту. Однак в цілому, теплота згоряння брикетів із соломи або інших відходів агропромислового комплексу не сильно відрізняється від деревних.

Ознаки якості деревного палива

Изображение_3179

Теплотворність твердого біопалива – основний показник якості. Однак є й інші параметри, які слід враховувати при виборі продукції.

Поверхня

Вона повинна бути рівною, гладкою, без тріщин, сколів і здуття. Рівна і міцна поверхня вказує на те, що продукція високої щільності. Відповідно, буде довго горіти і давати багато тепла.

Розмір

Базові показники:

 • діаметр;
 • довжина.

Звичайно ж, вони багато в чому залежать від обладнання, що використовують. Однак найчастіше діаметр становить 6 або 8 міліметрів. У рідкісних випадках – 4 або 10 міліметрів. Якщо він більше, або менше зазначених цифр, слід говорити про те, що компанія не спеціалізується на виробництві твердого біопалива.

Тут також є базові показники. Наприклад, для гранул досить 50 міліметрів. Це гранична цифра. В іншому випадку автоматизовані котли не зможуть всмоктувати паливо для забезпечення безперервності горіння.

Аромат

Не повинно бути різкого або вираженого запаху хімічних речовин. Але припустимо легкий аромат клею. Він буде вказувати на те, що в процесі виробництва була висока температура, яка привела до виділення природної рослинної клеючої речовини лігніну.

Колір і вкраплення

За кольором складно визначити якість. Оскільки він залежить від типу сировини. Однак слід розуміти, що наявність вкраплень коричневого кольору або великих фракцій говорять про низьку якість. Тобто, сировина була змішана (через що знижується горючість і теплотворність), погано подрібненим і недостатньо спресованим.

Пил

Занадто велика кількість пилу говорить про низьку якість поверхні брикетів, гранул. Тобто, вони швидко стираються, в результаті чого і з’являється пил.

Теплотворність твердого біопалива: підводячи підсумок

Теплотворність – основний показник, який вказує на справжню енергетичну цінність палива. Чим вище ця цифра, тим більше енергії буде отримано при спалюванні. Відповідно, тим нижче витрата палива і менше витрати на опалення будинку в холодну пору року.

На теплотворність твердого біопалива впливають відразу кілька показників, серед яких:

 • тип сировини;
 • його початковий стан;
 • наявність сторонніх домішок;
 • рівень вологості;
 • правильне виробництво.

Не потрібно вірити виробникові на слово. Обов’язково вимагайте надати сертифікат якості. У ньому обов’язково вказуються всі цифри. Сертифікати видають профільні незалежні організації, лабораторії, після проведення профільних випробувань. Їм можна вірити.

Якщо ви хочете бути впевнені у високій якості твердого біопалива, яке плануєте закупити, настійно рекомендуємо звертатися до компанії ТОВ «Крона Імпульс». Виробник на регулярній основі поставляє брикети та гранули на більш ніж 100 великих котелень. Споживачі, постійні клієнти – не тільки з України, а й ближнього зарубіжжя. Не кажучи про безліч приватних домоволодінь, господарі яких за достоїнством оцінили високу якість і теплотворність брикетів і гранул.

Поставки ведуться у будь-яку пору року, чітко дотримуються термінів. Співпраця передбачає укладення договору. Компанія створила власну мережу перевалочних пунктів, складів по всій території України. Це значно спрощує доставку, робить її більш оперативною.

 • вантажні автомобілі;
 • морські судна;
 • поїзди.

Якщо у вас залишилися питання, ви можете задати їх консультантам «Крона Імпульс». Вони нададуть всю додаткову інформацію. У тому числі, за запитом вишлють сертифікати відповідності.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK