Изображение_Тирса_3840
23.12.2019

Тирса

Тирса – подрібнена деревина різної фракції і форми. Її отримують при механічній обробці різної деревини – наприклад, при виробництві меблів, інших виробів з дерева.

При виробництві різних матеріалів, відходи сортуються в залежності від розміру фракції. Оскільки від розміру тирси залежить те, для яких цілей вона буде використовуватися. Обов’язково враховується якість деревини, з якої виходить тирса.

Після сортування сировини, вона відправляється на профільні виробництва. Зокрема, з неї прийнято виготовляти різні види продукції:

  • деревоволокнисті плити;
  • цементно-стружкові плити;
  • деревно-стружкові плити;
  • інші плити з деревини;
  • целюлозу.

Останніми роками тирсу все частіше використовують для виробництва твердого біологічного палива. Це брикети та гранули. Їх популярність, в якості палива, зростає. Такі брикети, гранули використовують, як в комунальних котелень, так і при обігріві приватних будинків.

Тирса при виробництві твердого біопалива: основна інформація

Розглянемо коротко принцип виробництва гранул і брикетів, що виготовляються з деревної тирси. Весь процес передбачає кілька послідовних етапів.

  1. Поставки сировини на фабрику.
  2. Сортування сировини та її сушка або, навпаки, зволоження.
  3. Подрібнення до потрібних розмірів.
  4. Пресування на спеціальних пресах.
  5. При пресуванні важливим фактором виробництва якісної продукції є висока температура.
  6. Під впливом температури з деревини починає виділятися лігнін – це рослинна речовина. Саме лігнін гарантує міцність брикетів, гранул.
  7. Завдяки лігніну до сировини не потрібно додавати хімічні, синтетичні матеріали, склади, що клеять.
  8. Готові брикети, гранули нарізаються в залежності від встановлених розмірів.
  9. Охолодження готової продукції та передача її на склад для подальшого зберігання.

Зверніть увагу! Існує кілька видів паливних брикетів, що виготовляються з деревної тирси. Вони відрізняються розмірами та формою – в залежності від обладнання і типу матриці пресувального верстата.

Тирса і паливо: перевага такого виду деревини при опаленні будівель

Якщо в звичайному вигляді тирса згоряє практично моментально, то брикети здатні горіти і тліти до 4-5 годин, виділяючи великі обсяги тепла протягом всього процесу горіння і тління.

Основні переваги твердого біопалива з тирси

  1. Високий рівень теплоутворення – у два рази вище, ніж у звичайних сухих дров і приблизно на одному рівні з кращими сортами вугілля.
  2. Низький рівень вологості – завдяки цьому брикети, гранули віддають багато тепла.
  3. Низький рівень зольності – згоряють практично повністю, залишаючи після себе мінімум попелу. Котел не так часто вимагає чистки.
  4. Високий рівень щільності – горять і тліють значно довше дров. Сучасні котли здатні працювати на одній закладці брикетів не менше 5 годин.
  5. Простота зберігання – не потрібні особливі умови. Досить простого критого приміщення, що провітрюється. Для запобігання втягування вологи з підлоги, готове тверде біопаливо прийнято укладати на піддони.
  6. Тривалість зберігання. Навіть після 4-5 років правильного зберігання, тверде біопаливо з тирси не втрачає своїх властивостей і характеристик.
  7. Простота використання. Паливо вже готове до використання, його не потрібно додатково рубати або різати. Брикети гладкі, рівні, не залишають скалок на руках. Гранули – невеликі, їх легко засипати у котел з мішка. До того ж, сучасні види котлів автоматизовані – вони самі додають гранули до топки в міру необхідності.

Де ще використовують деревна тирса

Тирса активно використовується в садівництві. Зокрема, вона може застосовуватися в якості мульчі. При змішуванні найдрібнішої тирси з гноєм виходить високоякісне добриво, що живить грунт і рослини.

У тирсі прийнято пророщувати насіння, розсаду. Вона добре підходить для утеплення грядок. Також її можна застосовувати для утеплення будинків, будівель різного призначення.

Ще один спосіб використання тирси у садівничому господарстві – підсипка доріжок для створення комфортного покриття, підсипка клуб для декоративного оформлення.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK