Изображение_Паливо для котелень_967
25.10.2018

Паливо для котелень

Яке паливо для котелень використовують в Україні? В даний час лідируючі позиції займає традиційний природний газ. На ньому працює майже 67% всіх котелень країни. Основний обсяг газу поставлявся з Росії. Після початку військової експансії північним сусідом, перед Україною постала гостра проблема – як остаточно позбутися від російської залежності, але не створити енергетичну кризу в країні.

Складність вирішення питання полягала і в тому, що держава на деякий час втратила вугільні шахти Донбасу. А тому необхідно було вирішувати відразу два питання – укладати договори на реверсні поставки газу, а також домовлятися про постачання вугілля з-за кордону.

Адже, за словами відповідальних посадовців, всього в Україні працює близько 24 тисяч котелень. За даними на 2014 рік 16 тисяч з них – використовують газ. На альтернативні джерела енергії працювало трохи більше 2 тисяч. Тому, щоб не дати українцям замерзнути взимку, уряд займався питаннями накопичення резервних джерел енергії:

 • мазут;

 • вугілля.

Однак саме газ і понині є найпопулярнішим «засобом» обігріву будівель та підігріву води.

Зверніть увагу! Енергетична безпека України знаходиться під загрозою ще й тому, що сьогодні немає фінансової можливості виконати швидке переобладнання котелень, що дозволило б використовувати інші джерела енергії.

Ще один варіант – застосування мазуту. Хоча він має ряд недоліків. Крім значних викидів в атмосферу, дане пальне насправді не таке вже й дешеве. Хоча в цілому сучасні котли (не тільки в комунальних котелень, а й встановлених вдома), характеризуються досить високим коефіцієнтом корисної дії. За даним показником вони не поступаються газовим котлам.

До речі! Використовувати дизельне паливо або мазут в домашньому котлі – не найкраще рішення. По-перше, пальники видають сильний рівень шуму. По-друге, приміщення наповнюється специфічним, неприємним запахом. По-третє, загальна вартість обігріву будинку буде набагато вище, ніж при використанні газу. Не кажучи вже про іншi альтернативнi засоби.

Також в Україні поширені комунальні котельні, що працюють на твердому паливі. Переважно це вугілля. Хоча, як говорилося вище, тут теж виникли проблеми, і довелося шукати партнерів в далекому зарубіжжі, які забезпечать безперебійне постачання палива для котелень.

Згідно з доповіддю біоенергетичних асоціації України, на даний момент в країні приблизно 2500 котелень функціонують на дровах, брикетах та пеллетах, що виготовляються з:

 • деревної тирси;

 • соломи;

 • лушпиння соняшнику, пшениці та iнше.

Саме такий вид альтернативних джерел енергії розглядається фахівцями, як можливість забезпечити енергетичну незалежність країни і суттєво скоротити витрати опалення, підігрів води.

Наприклад, біопаливо, яке виготовляється з відходів деревообробної, сільськогосподарської та харчової промисловості, дозволяє забезпечити роботу електростанцій та давати близько 400 МВт енергії.

Крім того, в країні функціонує 6-ть біоТЕС, а три з них в якості джерел енергії використовують лушпиння соняшника.

Тенденції переходу на біопаливо

Основне паливо для котелень в Україні – природний газ. Так, ще три-чотири роки його застосовували буквально всюди. Крім віддалених сіл, до яких не було проведено газопровід. Обумовлено це було прийнятною ціною – не більше 1 тис. гривень за кожну тисячу кубометрів.

Тому іншим джерелам було складно конкурувати. До тих пір, поки ціна не виросла практично в сім разів – в 2018 році вартість кубометра газу досягає майже 7000 гривень. Саме після зростання тарифів стали активно шукати способи і ресурси для заміщення звичного вигляду палива.

Паливо для котелень

Наприклад, наводяться такі цифри – в приватних домоволодіннях з травня 2015 року по вересень 2016 року був встановлено понад 100 тисяч твердопаливних котлів.

До речі! Близько 13 тисяч твердопаливних котлів встановлені за державною програмою. Йдеться про «теплi кредити».

Також заміщення спостерігається не тільки в приватному секторі, а й в промисловості – там проводити подібні заходи вигідно з економічної точки зору. Особливо для тих підприємств, які самі займаються переробкою тієї чи іншої продукції і у них залишаються відходи:

 • деревна тріска і тирса;

 • лушпиння соняшника;

 • лушпиння пшениці, кукурудзи;

 • і таке iнше.

Наприклад! Слід згадати КОХАВИНСЬКА фабрику, на якій виробляють паперову продукцію, і лляний комбінат в Рівному – на обох підприємствах встановили спеціальні котли, що працюють на деревній трісці.

І сьогодні, як відзначають фахівці, перехід на біопаливо здійснюють все більше промислових підприємств.

Відходи агропромисловості в енергетичній сфері

Паливо для котелень – це і відходи агропромислового сектора. З полів можна забирати до 60% відходів, що залишаються після збирання врожаю. Саме на таку цифру орієнтуються в країнах Європейського Союзу. Однак в Україні такі показники дещо нижчі – за оцінками фахівців слід забирати до 30% соломи і до 40% інших відходів.

Хоча працювати з відходами даного типу в Україні ще не навчилися. Але позитивні змiни спостерігаються. В тому числі, в діяльності фермерських господарств. Фермери закуповують спеціальне обладнання, що дозволяє виконати тюкування соломи. Адже продаж соломи для використання в профільних котлах – ще одне джерело доходів фермерських господарств.

Ще один варіант – тюкування стебел кукурудзи, що також дозволяє отримувати додатковий дохід фермерам, а власникам промислових підприємств економити на енергоресурсах.

До того ж, кукурудза має ряд переваг перед соломою. Зокрема, вона не призводить до шлакування твердотоплівих котлів. А ось солома підходить лише для спеціалізованого обладнання.

Динаміка розвитку біоенергетики в Україні

Слід зазначити і той факт, що постачання палива для котелень на замовлення користуються все більшою популярністю. Це відноситься, перш за все, до біопалива. Якщо відстежити динаміку розвитку біоенергетики в нашій країні, то тут цифри такі:

 • в 2010 році обсяги використання біопалива дозволяли заміщати до 1,1 млрд кубометрів газу в рік;

 • в 2014 році заміщалося вже 3 млрд. кубометрів.

Тобто, темпи приросту становили в середньому 42% щорічно. По суті, це найбільш зростаючий сектор країни. Поки причин для зупинки зростання немає. За прогнозами в 2020 році близько 40% біопалива становитиме продукція, виготовлена ​​з деревини. Решта 60% мають становити відходи сільського господарства та агропромислового сектора. Це вже згадувані:

 • солома;

 • лузга;

 • лушпиння;

 • стебла соняшнику, кукурудзи та iнше.

Також активний розвиток галузі спостерігається не тільки в Україні, але і в країнах Європейського Союзу. За планом там в 2020 році більше 20% енергії будуть отримувати з поновлюваного палива. Внесок біоенергетики у ринок відновлювальних джерел вже перевищує 62%.

В цілому, середній показник по Європі – 9% біоенергетики від загального обсягу одержуваної енергії. Хоча в деяких розвинених країнах ця цифра становить 40% і вище. Мова йде про наступні державах:

 • Австрії;

 • Латвії;

 • країнах Скандинавії;

 • Фінляндії.

В Україні цифри поки що не такі обнадійливі, але відзначаються перспективи до подальшого зростання. Наприклад, можна привести дані про те, які саме поставки палива для котелень лідирують в даному сегменті. У січні 2018 року Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків привів свої дані – виявляється, ще в 2016 році використання біопалива дозволило замістити 3,5 млрд. Кубічних метрів природного газу. Для цього треба було майже 2,9 мільйона тонн біологічного палива.

Переваги біопалива для промисловості

Виходячи з усього вищесказаного, випливає простий висновок – постачання палива для котелень промислових підприємств в останні роки кілька переорієнтувалися на біопаливо.

Обумовлена ​​така переорієнтація наступними факторами:

 • зростання тарифів на природний газ;

 • все більша доступність альтернативних і поновлюваних джерел енергії;

 • прийнятна ціна біопалива;

 • високий рівень ККД.

Крім того, підприємства долають енергетичну залежність від одного джерела енергії. Для цього встановлюється сучасне обладнання. До нього відносяться твердопаливні котли тривалого горіння. Вони характеризуються високим коефіцієнтом корисної дії. Також такі котли бувають універсальними, тобто – працюють на різному паливі, що також спрощує їх експлуатацію.

Перехід на нові джерела енергії вимагає початкових вкладень. Однак їх слід розцінювати, як інвестиції в розвиток підприємства. Оскільки такі вкладення досить швидко окупаються і надалі дозволяють направляти вивільнені кошти на розвиток виробничої бази.

Поставки палива для котелень

Потрібно паливо для котелень? Українська компанія «Крона Імпульс» є безперечним лідером профільного ринку. Ми займається поставками твердого біологічного палива. Воно виготовляється з відходів агропромислового комплексу – в першу чергу, це лушпиння соняшнику. Нашими «клієнтами» є понад 100 котелень по всій території країни.

Паливо для котелень

Прийнятна вартість продукції, її належна якість і наш відповідальний підхід – ось три кити, на яких стоїть успішна діяльність «Крона Імпульс». Система ціноутворення досить гнучка. Якщо вас зацікавили поставки палива для котелень на замовлення, кінцеву ціну встановимо тільки після того, як будуть обговоренi всі умови співпраці.

Нашими фахівцями в галузі логістики була створена розгалужена мережа. Відразу в декількох регіонах працюють власні перевалочні пункти. Щомісячні обсяги перевалки палива на кожному пункті досягає 3000 тонн. Настільки розгалужена мережа дає можливість гарантувати своєчасну доставку.

У наших співробітників великий досвід, високий рівень кваліфікації. Вони завжди раді прийти на допомогу клієнтам, які ще не визначилися, який тип палива вибрати.

Налагоджена система логістики дозволяє нам щомісячно здійснювати поставки до 20 тисяч тонн палива на один об’єкт. Тобто, ваші котельні не будуть простоювати, а працювати на протязі всього року і цілодобово. Ми виключаємо будь-які форс-мажори і гарантуємо обов’язкові поставки в обумовлені контрактом терміни.

Ми впевнено стверджуємо, що Україна має великий потенціал у галузі біоенергетики. Адже наша країна все також залишається аграрною державою – тому тут завжди в достатній кількості є лушпиння соняшника та зернових культур та інші відходи агропромислового комплексу. Саме з таких відходів формуються брекети і пелети для твердопаливних котлів.

Серед усіх варіантів біопалива лідирує пелет, що виготовляється з лушпиння соняшника. У ній є залишки рослинного масла, що забезпечує додаткову горючість і виділення тепла. Говорячи про основні переваги цього виду палива, варто виділити:

 • екологічну безпеку і відсутність хімічних викидів при горінні;

 • економічність – невисока ціна стане ще більш привабливою, якщо організувати оптові закупівлі;

 • простота транспортування і подальшого зберігання.

Рівень тепловіддачі пелет перевищує навіть вугілля, а ось рівень зольності – вкрай низький. Що робить лушпиння соняшника чи не ідеальним для промислового застосування. Загальний рівень ККД даного виду палива коливається в межах від 85 до 95%. Потужність котлів, що працюють на соняшникових пеллетах, досягає 1200 кВт.

Якщо вас зацікавило альтернативне біопаливо – ми організуємо безперебійні поставки пелет, що виготовляються з соняшнику, в будь-який регіон України!

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK