Изображение_Торф_3856
23.12.2019

Торф

Торф – корисна копалина, що утворюється в основному, на болотистих місцях. Процес появи торфу відбувається в скупченнях залишків моху. У складі торфу – до 60% вуглецю. Характеризується високою теплотворною здатністю – максимальний показник сягає позначки до 24 МДж/кг. Основне призначення торфу – тверде паливо. Крім того, торф являє собою газоносний матеріал.

Торф у світі

Різні дані вказують, що світові запаси торфу коливаються в межах від 250 до 500 мільярдів тонн. Такі запаси дорівнюють 3% всієї суші планети.

Зверніть увагу! У північній частині Землі торфу значно більше, ніж у південній півкулі. Рівень запасів зростає в бік півночі. Наприклад, на території Німеччини торф’яники становлять трохи більш 4% всього грунту, а у Швеції – вже 14%, а у Фінляндії – понад 30%.

Призначення та використання торфу

Торф часто використовується для виробництва добрив, підвищення родючості грунту. Зокрема, виготовляються торф’яні суміші.

Також торф використовується в якості палива. Він характеризується високим рівнем теплоутворення. Класифікується на кілька груп. Зокрема, одна з основних класифікацій передбачає підрозділ торфу на кілька категорії в залежності від рівня вмісту золи:

  • малозольний – не більше 5%;
  • средньозольний торф – в ньому міститься від 5 до 10% попелу;
  • високозольний – у такому торфі міститься вище 10% попелу.

Зверніть увагу! Для визначення рівня зольності паливо спалюється у муфельній печі, а його залишок прожарюється при температурі близько 800 градусів за шкалою Цельсія.

Торф, як тверде паливо

Торф здавна використовується, як тверде паливо. Однак у чистому вигляді його застосовувати не вигідно – через високу зольність і вологість. Тому з нього спочатку виготовляють:

  • брикети;
  • гранули (пелети).

В процесі виготовлення торф пресується, зайва волога видаляється, що підвищує характеристики продукції, підвищується її рівень теплоутворення.

Сьогодні торфобрикети стають все більш поширеними. Якщо спочатку їх застосовували тільки у спеціальних печах, на теплоелектростанціях, то сьогодні стали використовувати і в побутових котлах.

Торф в Україні

У даний час на території України налічується понад 2,5 тисячі родовищ торфу. В основному вони перебувають у північних і західних регіонах країни, де найбільш заболочені регіони. Площа родовищ торфу дорівнює приблизно 10 тисячам квадратних кілометрів, а загальні запаси – 2,2 мільярди тонн.

На території країни функціонують великі заводи, переробні комплекси, мета яких істотно підвищити обсяги видобутку корисних копалин і забезпечити його якісну переробку на брикети, гранули. За останні роки, коли вартість природного газу та вугілля зросла, рівень використання торфу суттєво зріс – все частіше власники приватних будинків переходять на тверде паливо.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK