Изображение_Торфобрикет_3842
23.12.2019

Торфобрикет

Торфобрикет – паливні брикети, для виробництва яких використовується такий вид корисних копалин, як торф. Такий різновид палива користується все більшою популярністю, особливо – після зростання вартості природного газу, вугілля. Якщо раніше торф призначався, в основному, для великих котелень і ТЕС, то зараз – і для обігріву приватних будинків. Обумовлена ​​популярність палива високим рівнем теплоутворення.

Однак високий рівень зольності та вологості безпосередньо у самому торфі не дозволяли сповна використовувати його потенціал у звичайних (побутових) твердопаливних котлах і печах. Тому торф спочатку пресується на спеціальному обладнанні – в результаті чого виходять повноцінні паливні брикети. За своїми теплотворними характеристиками вони перевершують дрова і буре вугілля. Крім того, вони дуже компактні, не вимагають особливих умов зберігання – досить просто захистити їх від вологи.

Торфобрикет: новий поширений вид палива

Брикети з торфу виготовляються на спеціалізованому обладнанні. Після пресування виходять невеликі, але рівні, однакові цеглинки. Після стиснення торф сильно зменшується у розмірах. Але разом з тим підвищується його щільність, що позитивно відбивається на утриманні горючих речовин – в одному кілограмі брикетів їх набагато більше, ніж в такій же кількості звичайного торфу. Тому зростає і кінцева тепловіддача!

Зверніть увагу! Процес виробництва також передбачає видалення зайвої вологи. Її обсяг зменшується до 9-12%. І лише після цього торф пресується при високому тиску і температурі близько 300 градусів. Висока температура забезпечує склеювання частинок і оплавлення поверхні – брикети набувають міцність, щільність, рівність.

Зразкові характеристики торфобрикетів (можуть незначно змінюватися в залежності від особливостей виробництва)

Параметр

Показник

Габаритні розміри брикету

15 на 7 на 6 сантиметрів

Вміст сірки

Близько 0,2%

Рівень зольності

Не вище 15%

Показник вологості

Не більше 18%, хоча часто менше

Рівень теплоутворення

Від 4500 Ккал на кілограм і вище

Торфобрикети можуть використовуватися практично у всіх видах твердопаливних котлів і таких же печах.

Застосування торфобрикетів

 • При опаленні приватних будинків, котеджів.
 • У невеликих твердопаливних котельнях, що подають тепло, гарячу воду до кілька будинків, великі установи.
 • У великих комунальних котельнях.
 • На ТЕС.
 • Для обігріву промислових підприємств.

Торфобрикет і його переваги: ​​перелік основних причин, чому варто використовувати такий вид палива

 1. Економія. Якщо порівнювати з деякими іншими видами палива, то економія може досягти 400%.
 2. Високий рівень теплоутворення. Один кілограм готових торфобрикетів здатний виділяти від 4500 до 5500 Ккал енергії. Цей показник дорівнює бурому вугіллю і значно вище, ніж у інших поширених видів твердого палива.
 3. Тривалість горіння. Торфобрикет горить до 8-9 годин, і навіть коли переходить в режим спокійного тління, здатний виділяти великі обсяг тепла. У той час, як час горіння бурого вугілля становить всього 2-3 години.
 4. Універсальність. Для опалення торфобрикетами немає необхідності проводити переобладнання котельні. Зазвичай їх можна використовувати у твердопаливних котлах різного типу і марки, хоча попередньо потрібно уточнити цей момент.
 5. Компактність. Габарити у брикетів невеликі. Вони зручні для складування, транспортування. Рівні краї, правильна форма сприяє економії місця. Так, 1 тонна торфобрикетів займає приблизно 1 квадратний метр простору.
 6. Простота зберігання. Не виникає труднощів зі зберіганням. Брикети в цілому стійкі до вологості, але від прямого попадання води їх все-таки рекомендується захистити.
 7. Тривалий термін зберігання. Навіть через кілька років правильного зберігання торфобрикети повністю придатні для використання, вони не втрачають свою теплотворність та ефективність.
 8. Користь попелу. Що залишається після спалювання торфобрикетів попіл може використовуватись в якості добрива для садів і городів.
Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK