Изображение_Торфобрикети: все і навіть більше про особливості альтернативного палива_1190
03.12.2018

Торфобрикети: все і навіть більше про особливості альтернативного палива

Торф складно назвати новим видом палива. Його здавна використовували для отримання тепла. А ось торфобрикети на профільному ринку з’явилися відносно недавно. Їх особливі характеристики дозволили стати досить популярним засіб для обігріву приміщень і підігріву води.

Брикети з торфу можуть використовуватися, як для обігріву невеликих за площею приміщень, так і застосовуватися в промисловості, для отримання електроенергії. На них працюють теплові електростанції. У цій статті ми детально розглянемо всі особливості торфу і брикетів, одержуваних з нього.

Всі особливості торфу

«Матеріал» представляє собою органічну сировину. Вона утворюється при біохімічних процесах – в результаті гниття рослин на болотах, у районах, де високий рівень вологості, але мало кисню.

Зверніть увагу! У складі торфу – органічні матеріали. Це волокна, різні елементи, гумінові кислоти.

В принципі, з огляду на склад, показники і характеристики, торф можна вважати «юним» вугіллям. Тобто, через кілька десятків тисяч років він може стати повноцінним кам’яним або бурим вугіллям. Таке порівняння не надумане, оскільки за багатьма ключовими показниками торф і вугілля схожі.

Зате є одна істотна перевага – немає необхідності створювати складні інфраструктурні об’єкти для видобутку. Адже він не залягає на глибині, а знаходиться практично на поверхні. Тому кінцева собівартість видобутку – набагато нижча.

Якість торфу визначається за таким показником, як рівень зольності. Тобто, чим менше залишається продуктів згоряння, тим вище теплотворність. Даний показник вказується в процентах.

Походження

Показник зольності безпосередньо залежить від походження «викопного». Виділяється три категорії.

 1. Низинний. У ньому у великих кількостях міститься деревина. Відрізняється високою зольністю – іноді навіть до 50%. А ось тепла виділяє не так вже й багато. Тому його використовують не як паливо, а як сировину для виготовлення органічних добрив, що застосовуються на глинистих грунтах .
 2. Верхової. В основному складається із залишків рослин, в тому числі – мохів. Рівень зольності коливається в межах від 1 до 5%. Його рекомендується використовувати для виготовлення паливних матеріалів.
 3. Перехідний. З назви зрозуміло – це щось середнє між низинною і верховою «продукцією».

Види переробки

Торф, як чисте паливо не застосовується. Його необхідно спеціальним чином підготувати. Переробка дозволяє досягти оптимальних показників ефективності.

Торфобрикети: все і навіть більше про особливості альтернативного палива

Торф розділяється на три категорії в залежності від особливостей переробки.

 1. Подрібнений. Його ще називають фрезерним. Розсип. Вона просто спалюється в зваженому стані.
 2. Кусковий. Або напівбрикетів. Ступінь пресування – низька. Його виробництво, тобто пресування, здійснюється безпосередньо на ділянках видобутку. Трактор із спеціальним обладнанням проїжджає по ділянці, формуючи невеликі брикети. Сушаться вони також в природних умовах – «на поле». Споживчі характеристики – не надто високі. До того ж, не постійні.
 3. Торфобрикет. Являє собою продукцію з високими показниками калорійності. Рівень стиснення – досить високий. Завдяки особливостям виробництва, його характеристики досягають показників кам’яного вугілля. Одна тонна такої продукції виділяє стільки ж тепла, як і:
 • 1600 кілограм бурого вугілля;
 • 4 кубічних метра дров.

Правильно пресовані брикети відрізняються стабільністю характеристик. Тому завжди можна розрахувати, скільки палива необхідно для досягнення тих чи інших цілей.

Технології виробництва брикетів з торфу

Процес виробництва не передбачає складних етапів. Все відносно просто і навіть, в деякій мірі, примітивно. Послідовність дій така:

 • за допомогою спеціалізованого фрезера здійснюється видобуток торф’яної крихти;
 • отримана крихта відправляється на сушку;
 • при сушінні сировину обов’язково ворушуть, щоб досягти необхідного рівня вмісту вологи;
 • підсушена сировина складається до моменту пресування;
 • перед пресуванням проводиться додаткове досушування, щоб рівень вологості коливається в межах від 9 до 12%;
 • наступний етап – сепарування висушеної крихти;
 • потім – пресування в брикети.

При пресуванні необхідно дотримуватися певних температурних показників – від 200 до 350 градусів, в залежності від сировини, використовуваного обладнання та технології виробництва. Висока температура необхідна, щоб досягти високих показників щільності, міцності і оплавити оголовки брикетів – оплавлення дозволяє виключити їх руйнування.

Отримані брикети мають наступні параметри:

 • розмір – 150 на 75 на 60 міліметрів (розміри можуть відрізнятися, в залежності від обладнання);
 • рівень теплотворення – НЕ менше 4500 кілокалорій на кілограм;
 • обсяги зольних добавок – не більш ніж 15%.

Торфобрикет – в відносно популярний вид палива, що застосовується при опаленні приватних будинків. Вироби добре підходять для котлів, в яких передбачено регулювання подачі повітря.

Зверніть увагу! Торф’яна зола може використовуватись в якості добрива – в ній багато мінеральних компонентів. Зокрема, фосфору, калію та інших.

Але найчастіше їх застосовують у великих, промислових котелень, різних підприємствах.

Основні переваги палива

Тепер поговоримо про те, якими перевагами володіє продукція з торфу. Позитивні характеристики наступні:

 • екологічна безпека – при згорянні немає виділення отруйних речовин, сполук, токсичних та алергенних випарів;
 • пожежна безпека – при згорянні не утворюється іскри;
 • тривалість зберігання – горючість та інші технічні характеристики зберігаються протягом декількох років;
 • простота зберігання – не потрібні особливі умови, не потрібно велика вільна площа;
 • купити брикети з торфу оптом – ідеальне рішення, що дозволяють заощадити, особливо в порівнянні з використанням газу, вугілля, солярки;
 • показники теплоутворення – вище звичайних дров і майже такі ж, як у традиційного вугілля.

Єдиний недолік – підвищені вимоги пожежної безпеки для надійного зберігання. Обумовлено це тим, що торф може легко спалахнути. Тому складувати такі брикети поруч з печами, котлами, іншими джерелами вогню або високої температури – не можна.

Торфобрикет NESTRO: поширений вид продукції

Під найменуванням Нестро випускаються круглі (або точніше – циліндричні) брикети з торфу. Вони не мають отвори всередині. Свою назву отримали від імені преса, на якому їх виготовляли вперше.

Продукція підходить для використання в наступних випадках:

 • для твердопаливних котлів;
 • для камінів і печей;
 • для котельного обладнання;
 • і навіть для приготування барбекю.

Нестро притаманні такі показники:

 • діаметр від 75 до 80 міліметрів;
 • довжина – від 10 до 35 сантиметрів;
 • рівень вологості – не більше 12%;
 • показники зольності – від 3 до 5%;
 • теплотворність – від 4500 до 5000 кілокалорій на кілограм.

Зверніть увагу! Чи не виникає проблем з підпалом – вони швидко запалюються. У них стабільний, але не занадто швидке горіння (отже, і виділення тепла) – до 12 годин. Хоча на кінцеве час згоряння впливає відразу кілька показників – сила тяги, рівень вологості палива, температура в приміщенні і ін.

Продовжуючи розповідь про Нестро, слід зазначити і високу економічність такого палива. Всього лише одна тонна брикетів даного типу (має обсяг в 1,5 кубічних метра):

 • дорівнює 2,5 тоннам вугілля;
 • здатна замінити 2 тонни евродров;
 • близько 7 кубометрів традиційних дров.

Для транспортування паливо пакується в мішки з поліпропілену. Він забезпечують захист від вологи. Складати мішки рекомендується в провітрюваних складських приміщеннях.

Зверніть увагу! Температурні показники навколишнього середовища не впливають на якісні характеристики торфобрикетів.

Використання брикетів даного типу – відмінна можливість раціонально та економно опалювати приміщення різного призначення і площі.

Рекомендації по використанню

 1. Торфобрикет швидко розгоряється. Для займання досить температури в 150 градусів. Щоб розпалити паливо, потрібно застосовувати деревну тріску. Або ж спеціалізовані рідини.
 2. Топку котла не можна забивати брикетами під зав’язку. Це дозволить виключити непередбачені ситуації, що провокують пожежі. Оскільки при горінні брикети розширюються, стають більшими в обсязі.
 3. Брикети можна розколоти на кілька частин. Тому вони можуть використовуватися навіть в маленьких котлах або печах.

Як обрати ідеальний режим опалення приватного будинку

Якщо ви раніше ніколи не використовували продукцію з торфу, можливо, вам знадобиться пара днів, щоб підібрати оптимальний режим. Для цього:

 • підпаліть брикети;
 • почекайте, поки температура в кімнаті досягне потрібних вам показників;
 • покладіть ще брикетів;
 • перекрийте піддув;
 • заслінку труби потрібно закрити на три четвертих;
 • так ви зможете підтримувати потрібну вам температуру в кімнаті максимально довгий термін.

Торфобрикети: все і навіть більше про особливості альтернативного палива

В принципі, через дві-три топки ви вже зрозумієте, скільки саме брикетів потрібно і як саме їх використовувати.

Підводячи підсумок: де купувати торфобрикет

Якщо ви хочете купити торфобрикет, ціна якого буде максимально точно відповідати якості, звертайтеся в компанію «Крона Імпульс».

Ми працюємо на профільному ринку альтернативного палива вже багато років. На даний момент ми забезпечуємо екологічним твердим паливом понад 100 котелень не тільки в Україні, а й за кордоном. Не кажучи про безліч приватних споживачів та невеликих організацій.

Наші консультанти допоможуть підібрати оптимальний варіант палива, що ідеально підходить під ваші завдання, обладнання, приміщення. Також вони проведуть розрахунок необхідної кількості палива.

У нас на складах завжди є достатні обсяги палива, але також можливе виробництво на замовлення. Вартість продукції в такому випадку розраховується індивідуально, в залежності від цілого ряду чинників.

Нами ретельно продумана логістика, є власні складські й перевалочні пункти по всій території країни. Тому доставка в Україні здійснюється в максимально стислі терміни – для цього використовується залізничний та автомобільний транспорт. У разі поставок за кордон можливе використання водного транспорту.

Оптом ми можемо щомісячно поставляти до 20 тисяч тонн палива – виготовленого, як з торфу, так і з сировини іншого виду.

 

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK