
Торфобрикети: все і навіть більше про особливості альтернативного палива
Торф складно назвати новим видом палива. Його здавна використовували для отримання тепла. А ось торфобрикети на профільному ринку з’явилися відносно недавно. Їх особливі характеристики дозволили стати досить популярним засіб для обігріву приміщень і підігріву води.
Брикети з торфу можуть використовуватися, як для обігріву невеликих за площею приміщень, так і застосовуватися в промисловості, для отримання електроенергії. На них працюють теплові електростанції. У цій статті ми детально розглянемо всі особливості торфу і брикетів, одержуваних з нього.
Всі особливості торфу
«Матеріал» представляє собою органічну сировину. Вона утворюється при біохімічних процесах – в результаті гниття рослин на болотах, у районах, де високий рівень вологості, але мало кисню.
Зверніть увагу! У складі торфу – органічні матеріали. Це волокна, різні елементи, гумінові кислоти.
В принципі, з огляду на склад, показники і характеристики, торф можна вважати «юним» вугіллям. Тобто, через кілька десятків тисяч років він може стати повноцінним кам’яним або бурим вугіллям. Таке порівняння не надумане, оскільки за багатьма ключовими показниками торф і вугілля схожі.
Зате є одна істотна перевага – немає необхідності створювати складні інфраструктурні об’єкти для видобутку. Адже він не залягає на глибині, а знаходиться практично на поверхні. Тому кінцева собівартість видобутку – набагато нижча.
Якість торфу визначається за таким показником, як рівень зольності. Тобто, чим менше залишається продуктів згоряння, тим вище теплотворність. Даний показник вказується в процентах.
Походження
Показник зольності безпосередньо залежить від походження «викопного». Виділяється три категорії.
- Низинний. У ньому у великих кількостях міститься деревина. Відрізняється високою зольністю – іноді навіть до 50%. А ось тепла виділяє не так вже й багато. Тому його використовують не як паливо, а як сировину для виготовлення органічних добрив, що застосовуються на глинистих грунтах .
- Верхової. В основному складається із залишків рослин, в тому числі – мохів. Рівень зольності коливається в межах від 1 до 5%. Його рекомендується використовувати для виготовлення паливних матеріалів.
- Перехідний. З назви зрозуміло – це щось середнє між низинною і верховою «продукцією».
Види переробки
Торф, як чисте паливо не застосовується. Його необхідно спеціальним чином підготувати. Переробка дозволяє досягти оптимальних показників ефективності.
Торф розділяється на три категорії в залежності від особливостей переробки.
- Подрібнений. Його ще називають фрезерним. Розсип. Вона просто спалюється в зваженому стані.
- Кусковий. Або напівбрикетів. Ступінь пресування – низька. Його виробництво, тобто пресування, здійснюється безпосередньо на ділянках видобутку. Трактор із спеціальним обладнанням проїжджає по ділянці, формуючи невеликі брикети. Сушаться вони також в природних умовах – «на поле». Споживчі характеристики – не надто високі. До того ж, не постійні.
- Торфобрикет. Являє собою продукцію з високими показниками калорійності. Рівень стиснення – досить високий. Завдяки особливостям виробництва, його характеристики досягають показників кам’яного вугілля. Одна тонна такої продукції виділяє стільки ж тепла, як і:
- 1600 кілограм бурого вугілля;
- 4 кубічних метра дров.
Правильно пресовані брикети відрізняються стабільністю характеристик. Тому завжди можна розрахувати, скільки палива необхідно для досягнення тих чи інших цілей.
Технології виробництва брикетів з торфу
Процес виробництва не передбачає складних етапів. Все відносно просто і навіть, в деякій мірі, примітивно. Послідовність дій така:
- за допомогою спеціалізованого фрезера здійснюється видобуток торф’яної крихти;
- отримана крихта відправляється на сушку;
- при сушінні сировину обов’язково ворушуть, щоб досягти необхідного рівня вмісту вологи;
- підсушена сировина складається до моменту пресування;
- перед пресуванням проводиться додаткове досушування, щоб рівень вологості коливається в межах від 9 до 12%;
- наступний етап – сепарування висушеної крихти;
- потім – пресування в брикети.
При пресуванні необхідно дотримуватися певних температурних показників – від 200 до 350 градусів, в залежності від сировини, використовуваного обладнання та технології виробництва. Висока температура необхідна, щоб досягти високих показників щільності, міцності і оплавити оголовки брикетів – оплавлення дозволяє виключити їх руйнування.
Отримані брикети мають наступні параметри:
- розмір – 150 на 75 на 60 міліметрів (розміри можуть відрізнятися, в залежності від обладнання);
- рівень теплотворення – НЕ менше 4500 кілокалорій на кілограм;
- обсяги зольних добавок – не більш ніж 15%.
Торфобрикет – в відносно популярний вид палива, що застосовується при опаленні приватних будинків. Вироби добре підходять для котлів, в яких передбачено регулювання подачі повітря.
Зверніть увагу! Торф’яна зола може використовуватись в якості добрива – в ній багато мінеральних компонентів. Зокрема, фосфору, калію та інших.
Але найчастіше їх застосовують у великих, промислових котелень, різних підприємствах.
Основні переваги палива
Тепер поговоримо про те, якими перевагами володіє продукція з торфу. Позитивні характеристики наступні:
- екологічна безпека – при згорянні немає виділення отруйних речовин, сполук, токсичних та алергенних випарів;
- пожежна безпека – при згорянні не утворюється іскри;
- тривалість зберігання – горючість та інші технічні характеристики зберігаються протягом декількох років;
- простота зберігання – не потрібні особливі умови, не потрібно велика вільна площа;
- купити брикети з торфу оптом – ідеальне рішення, що дозволяють заощадити, особливо в порівнянні з використанням газу, вугілля, солярки;
- показники теплоутворення – вище звичайних дров і майже такі ж, як у традиційного вугілля.
Єдиний недолік – підвищені вимоги пожежної безпеки для надійного зберігання. Обумовлено це тим, що торф може легко спалахнути. Тому складувати такі брикети поруч з печами, котлами, іншими джерелами вогню або високої температури – не можна.
Торфобрикет NESTRO: поширений вид продукції
Під найменуванням Нестро випускаються круглі (або точніше – циліндричні) брикети з торфу. Вони не мають отвори всередині. Свою назву отримали від імені преса, на якому їх виготовляли вперше.
Продукція підходить для використання в наступних випадках:
- для твердопаливних котлів;
- для камінів і печей;
- для котельного обладнання;
- і навіть для приготування барбекю.
Нестро притаманні такі показники:
- діаметр від 75 до 80 міліметрів;
- довжина – від 10 до 35 сантиметрів;
- рівень вологості – не більше 12%;
- показники зольності – від 3 до 5%;
- теплотворність – від 4500 до 5000 кілокалорій на кілограм.
Зверніть увагу! Чи не виникає проблем з підпалом – вони швидко запалюються. У них стабільний, але не занадто швидке горіння (отже, і виділення тепла) – до 12 годин. Хоча на кінцеве час згоряння впливає відразу кілька показників – сила тяги, рівень вологості палива, температура в приміщенні і ін.
Продовжуючи розповідь про Нестро, слід зазначити і високу економічність такого палива. Всього лише одна тонна брикетів даного типу (має обсяг в 1,5 кубічних метра):
- дорівнює 2,5 тоннам вугілля;
- здатна замінити 2 тонни евродров;
- близько 7 кубометрів традиційних дров.
Для транспортування паливо пакується в мішки з поліпропілену. Він забезпечують захист від вологи. Складати мішки рекомендується в провітрюваних складських приміщеннях.
Зверніть увагу! Температурні показники навколишнього середовища не впливають на якісні характеристики торфобрикетів.
Використання брикетів даного типу – відмінна можливість раціонально та економно опалювати приміщення різного призначення і площі.
Рекомендації по використанню
- Торфобрикет швидко розгоряється. Для займання досить температури в 150 градусів. Щоб розпалити паливо, потрібно застосовувати деревну тріску. Або ж спеціалізовані рідини.
- Топку котла не можна забивати брикетами під зав’язку. Це дозволить виключити непередбачені ситуації, що провокують пожежі. Оскільки при горінні брикети розширюються, стають більшими в обсязі.
- Брикети можна розколоти на кілька частин. Тому вони можуть використовуватися навіть в маленьких котлах або печах.
Як обрати ідеальний режим опалення приватного будинку
Якщо ви раніше ніколи не використовували продукцію з торфу, можливо, вам знадобиться пара днів, щоб підібрати оптимальний режим. Для цього:
- підпаліть брикети;
- почекайте, поки температура в кімнаті досягне потрібних вам показників;
- покладіть ще брикетів;
- перекрийте піддув;
- заслінку труби потрібно закрити на три четвертих;
- так ви зможете підтримувати потрібну вам температуру в кімнаті максимально довгий термін.
В принципі, через дві-три топки ви вже зрозумієте, скільки саме брикетів потрібно і як саме їх використовувати.
Підводячи підсумок: де купувати торфобрикет
Якщо ви хочете купити торфобрикет, ціна якого буде максимально точно відповідати якості, звертайтеся в компанію «Крона Імпульс».
Ми працюємо на профільному ринку альтернативного палива вже багато років. На даний момент ми забезпечуємо екологічним твердим паливом понад 100 котелень не тільки в Україні, а й за кордоном. Не кажучи про безліч приватних споживачів та невеликих організацій.
Наші консультанти допоможуть підібрати оптимальний варіант палива, що ідеально підходить під ваші завдання, обладнання, приміщення. Також вони проведуть розрахунок необхідної кількості палива.
У нас на складах завжди є достатні обсяги палива, але також можливе виробництво на замовлення. Вартість продукції в такому випадку розраховується індивідуально, в залежності від цілого ряду чинників.
Нами ретельно продумана логістика, є власні складські й перевалочні пункти по всій території країни. Тому доставка в Україні здійснюється в максимально стислі терміни – для цього використовується залізничний та автомобільний транспорт. У разі поставок за кордон можливе використання водного транспорту.
Оптом ми можемо щомісячно поставляти до 20 тисяч тонн палива – виготовленого, як з торфу, так і з сировини іншого виду.