Изображение_Тверде біопаливо і екологія_2450
29.05.2019

Тверде біопаливо і екологія

Екологічний стан планети залишає бажати кращого. Не тішить ситуація і в нашій країні. Тверде біопаливо покликане поліпшити екологію. Адже на неї негативно впливають і опалювальні прилади – як в приватних будинках, так і у великих котельнях. Застаріле обладнання, застосування газу, мазуту, вугілля – все це провокує викиди отруйних речовин.

Один із способів мінімізувати викиди – проводити заходи з енергозбереження. Утеплення будівель призведе до зменшення споживання палива. У результаті чого – знизяться обсяги негативних викидів в атмосферу. Однак тільки цього буде мало. Також важливо проводити й інші заходи – наприклад, міняти обладнання у котельнях на сучасне, з високим ККД. Використовувати в якості палива – тверде біопаливо, що характеризується високими показниками екологічності.

Популярність природного газу: чим вона обумовлена ​​та до чого привела

Протягом багатьох років лідируючі позиції на ринку палива, що використовується для обігріву житла, громадських установ, і підігріву води, займав природний газ. Вся система опалення, що збудована у країні, орієнтована саме на нього. У деяких регіонах, містах застосування блакитного палива сягає 95% від всього ринку.

Що призвело до залежності країни від поставок, позбавила змоги створити енергетичну безпеку держави. Адже будь-який стрибок вартості газу, перебої у його поставках приводили до підвищення тарифів, збільшення витрат на опалення.

Спроби розвитку ринку твердого біопалива спостерігаються вже протягом 100 років. Перші з них робилися у Сполучених Штатах Америки. Криза тридцятих років минулого століття привела до необхідності пошуку альтернативних джерел енергії.

Однак варто було тільки цінами на нафту та газ знизитися, як про альтернативи швидко забували. І лише періодично активувалися пошуки у галузі – при черговому зростанні вартості корисних копалин.

У 80-ті роки минулого століття паливо, що отримують з біологічної сировини, стало завойовувати популярність. Першими його оцінили жителі Скандинавії. Потім – інших європейських держав. У нас відносне поширення подібний вид палива отримав близько 15-ти років тому. Поступово завойовуючи все більше та більше споживачів, що бажають заощадити.

Однак сьогодні ми будемо говорити не про економічну доцільність, а про позитивний вплив на екологічну обстановку.

Чому дехто каже про шкоду твердого біопалива екології

Поширене твердження – перехід на тверде біопаливо дозволить значно поліпшити екологічну обстановку на планеті. Хоча не всі згодні з цим – є думка, що воно навпаки ще більше погіршує ситуацію. Давайте розбиратися.

Потрібно розуміти, що противники такого переходу говорять не про тверде, а про рідке біопаливо. Так званому біодизелі. Для виробництва біологічного дизеля використовується ріпак та інші культури. У різних куточках планети під нього знищують ліси. Зокрема, мова йде про Бразилію. Там для створення плантації під вирощування ріпаку та інших культур переорюють ліси та савани. Що провокує утворення так званого «вуглецевого боргу». Тобто, знищені ліси могли переробити значно більше вуглекислого газу, ніж вдається знизити його викиди при використанні біодизеля.

Що стосується твердого біопалива слід сказати – його застосування дійсно істотно знижує рівень викидів вуглекислого газу. До того ж, для його виробництва немає потреби знищувати дерева. Воно виготовляється з відходів деревообробної, харчової та сільськогосподарської продукції.

Крім того, протягом багатьох років існувала проблема утилізації відходів. Наприклад, що утворюються на олійноекстракційних комбінатах. Ці відходи – лушпиння соняшника. При малій вазі воно має великі обсяги, легко запалюється, виділяє неприємний запах. При гнитті активно виділяється вуглекислий та інші гази. Що негативно позначається на навколишньому середовищі.

Зараз лушпиння соняшника використовується при виробництві пелет і брикетів. Вони мають високий рівень теплоутворення. При спалюванні не виділяють небезпечних речовин. А виділення вуглекислого газу значно менше, ніж при їх природному гнитті.

Тому можна з упевненістю говорити, що тверде біопаливо несе тільки користь планеті. Як з екологічної, так і з економічної точки зору.

Як тверде біопаливо покращує екологію

Твердое биотопливо и экология

Вище ми вже відзначали, що виробництво такого виду продукції, що використовується для опалення, передбачає використання відходів:

 • деревообробної галузі;
 • сільськогосподарської промисловості;
 • рослинництва;
 • тваринництва та інших.

Зверніть увагу! Все частіше у виробництві використовуються тверді побутові відходи. Наприклад, папір.

Тобто, немає необхідності знищувати реальні зелені насадження. Немає загрози і продовольчій безпеці.

Як галузь вирішує відразу кілька проблем

Розвитку даної сфери сприяє підвищення вартості природних ресурсів. Однак вона також допомагає вирішити відразу кілька проблем у різних нішах:

 • екологія – зниження викидів в атмосферу, зменшення обсягів парникових газів, безвідходне виробництво;
 • енергетика – отримання енергії з продуктів переробки відходів різного типу;
 • соціум – поява нових підприємства, створення додаткових робочих місць, суттєве підвищення комфорту працівників.

Крім того, як відзначають вчені, дослідники, такий напрямок, як біоенергетика сприяє:

 • розвитку промислового обладнання;
 • впровадженню інноваційних розробок;
 • створенню інфраструктури;
 • удосконаленню технологій виробництва

Все це призводить до оптимізації виробництва. Позитивно позначається на сфері енергетики та екології в цілому.

Пелети, як приклади екологічного біопалива

Твердое биотопливо и экология

Найбільш затребуваними на ринку твердого біопалива є пелети. Саме на їх прикладі і будемо розглядати екологічність всієї продукції даного типу.

Для виготовлення пелет використовується практично будь-яка біомаса, що характеризується достатніми показниками енергетичної цінності, і що має необхідні фізичні властивості для пресування.

Серед найбільш поширених видів сировини для виготовлення пелет виділяються:

 • деревна тріска, тирса, які утворюються в результаті лісозаготівель, обробки деревини і т.д.;
 • сільськогосподарські відходи – лушпиння соняшника, пшениці, проса, та інших зернових;
 • солома;
 • очерети та інші енергетичні рослини;
 • торф;
 • різні тверді побутові відходи.

Зверніть увагу!Кожна сировина використовується окремо. Тобто, не можна виготовити пелети, що складаються з деревини та лушпиння соняшника.

Процес виробництва відносно простий. Він передбачає наступні етапи:

 • заготівля сировини;
 • сушіння, доведення до необхідних показників вологості;
 • подрібнення;
 • пресування при певній вологості та високій температурі;
 • охолодження готових пелет;
 • передача на склад для зберігання.

Готова продукція, якщо вона виготовлена із сировини високої якості, характеризується щільністю. Вона не вибаглива до умов зберігання. Досить захистити її від негативного впливу вологи.

Зверніть увагу! В якості сировини можуть використовуватися гілки дерев, отримані в результаті обрізки зелених насаджень в межах міста. У такому випадку їх дроблять на місці обрізки. Що спрощує транспортування сировини на фабрику.

Пелети дійсно визнані найбільш екологічним видом палива. Кілька десятиліть тому вони стали популярними в європейських країнах. В нашій державі тільки завойовують довіру споживачів.

Не існує суворих вимог щодо зовнішнього вигляду. На зовнішній вигляд безпосередньо впливає сировина, з якого вони виготовляються Також від сировини та її якості залежать такі показники, як:

 • щільність;
 • міцність;
 • колір;
 • рівень теплоутворення.

Також у паливних гранул є ряд інших позитивних характеристик, енергетичних і екологічних властивостей. Вони добре проілюстровані в таблиці нижче.

ПаливоQp, МДж/кгS,%Ac,%СО2, кг/ГДж 
Вугілля15 – 251 – 310 – 560 

Мазут

421,21,578 
Газ35 – 380057 
Деревна тріска

10

 

020 
Деревні пелети15,50,110 
Пелети з торфу15 – 2101030 

Пелети із соломи

 

14,50,240 

 

Зверніть увагу! Таблиця демонструє, що пелети викидають найменші обсяги шкідливих речовин. Вони істотно перевершують за показниками екологічності природні копалини, якими є газ і вугілля.

Пелети користуються попитом у багатьох країнах, де активно переходять на альтернативні джерела енергії. І не тільки через їх екологічність. Споживачі оцінили високі показники теплоутворення. Звичайно, вони дещо поступаються газу або мазуту, але зате перевершують їх за іншими показниками.

У зарубіжних ЗМІ досить часто розглядають переваги твердого палива з натуральної сировини. Основний акцент – користь для екології. Однак, з огляду на вартість природного газу в західних країнах, там також передбачають і економічну вигоду.

Зверніть увагу! В європейських країнах широко поширена практика надання пільг і виділення субсидій тим, хто переходить на екологічні види палива. Це стимулює розвиток ринку.

При правильному підході до розвитку галузі, стимулювання ніші, використання інноваційних розробок дає змогу досягти помітних результатів у сфері екології і в нашій країні. Для цього слід переймати закордонний досвід, враховуючи особливості місцевості.

Зокрема, слід обов’язково підвищити роботу в сфері інформування населення, пропаганду твердопаливних котлів. В Україні цьому сприяє державна програма. Вона передбачає виділення грошей з бюджету на придбання твердопаливних котлів – розмір компенсації становить від 20 до 35% від вартості. Максимальний розмір компенсації – 12.000 гривень.

Яких результатів вдасться досягти при більш масштабному впровадженні твердопаливних котлів на екологічному паливі

Більш широке поширення сучасного обладнання для опалення будівель, що працюють на твердому біопаливі, надасть змогу не тільки знизити негативні викиди в атмосферу, а й досягти інших позитивних результатів.

 • Істотне збільшення енергоефективності домоволодінь і комунальних котелень.
 • Підвищення енергетичної незалежності.
 • Використання сучасного обладнання з високим коефіцієнтом корисної дії.
 • Раціональне використання біологічних відходів.

Створення нових робочих місць – попит на тверде біопаливо буде рости, а тому необхідно збільшити обсяги його виробництва.

Але, звичайно ж, основна перевага для майбутнього країни та планети в цілому полягає у зменшенні шкідливих викидів в атмосферу. Екологічна обстановка буде поліпшуватися.

Тверде біопаливо та екологія: підводячи підсумок

У цій статті ми детально розповіли про вплив твердого біологічного палива на екологічну обстановку на планеті. Застосування пелет, гранул і брикетів з біомаси різного типу дозволяє помітно знизити рівень негативних викидів в атмосферу.

Українська компанія «Крона Імпульс» займається виробництвом високоякісних брикетів і пелет. Ми завоювали довіру споживачів не тільки в Україні, але й в сусідніх країнах. Тільки взимку 2018 року нами було поставлене паливо на сотні котелень. Не кажучи про приватні домогосподарства.

Зверніть увагу! На всі види твердого біопалива є сертифікати якості. В тому числі, міжнародного зразка.

Продумана логістика дозволяє оперативно доставляти паливо в усі регіони України. У нас немає форс-мажорів і збоїв – ми завжди виконуємо взяті на себе зобов’язання. По всій країні працюють перевалочні та складські пункти. Зокрема, вони розташовані в наступних містах:

 • Львів;
 • Суми;
 • Вінниця;
 • Харків;
 • Полтава;
 • Ізмаїл;
 • Запоріжжя;
 • Дніпро;
 • Миколаїв;
 • Каховка;
 • Маріуполь та ін.

Доставка здійснюється наземним і водним транспортом, в залежності від місця розташування замовника. Ми готові забезпечити поставки до 20 тис. Тонн продукції щомісяця.

Якщо у вас залишилися питання щодо екологічних показників виробів, особливостей співпраці або будь-які інші, зв’яжіться з нашими консультантами за контактами, що представлені на сайті. Вони нададуть всю необхідну вам інформацію!

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK