Изображение_Тверде біопаливо та економія_3023
20.08.2019

Тверде біопаливо та економія

Тверде біопаливо все активніше завойовує профільний ринок. Споживачі оцінили багато позитивних характеристик продукції. Зокрема, йдеться про те, що його застосування – це реальна економія. Як при обігріві приватних будинків, так і будівель, що перебувають у комунальній власності, або використовуються у комерційних цілях.

Тверде біопаливо – це сучасна продукція, виготовлена ​​з біомаси. Під нею мають на увазі різні відходи рослинного походження. Найчастіше для виробництва використовують:

 • відходи сільськогосподарських культур – солому, лушпиння;
 • сіно;
 • деревну тріску;
 • і т.д.

Сировина ретельно готується та пресується. На виході виходять гранули (невеликого розміру) або брикети (євродрова) – габарити залежать від особливостей обладнання.

Чому тверде біопаливо – це економія

Изображение_2986

Створення нових джерел енергії – не мода, а необхідність. Родовища корисних копалин виснажуються. Вартість газу, вугілля, нафти стає дедалі більше. Їх використання для опалення та підігріву води призводить до значних негативних викидів до атмосфери, що негативно позначається на кліматі, екології.

Тому створенні альтернативи приділяється велика увага. Рослинне пресоване паливо стало користуватися популярністю у деяких країнах Європи більше 30 років тому. Поступово воно стало завойовувати й інші держави.

Зверніть увагу! При спалюванні брикетів і гранул з рослинної сировини не виділяється особливо небезпечних для навколишнього середовища газів. Всі виділення – практично нейтральні.

До того ж, створення твердих джерел енергії з відходів дозволило вирішити проблему утилізації відходів. Наприклад, гострою така проблема була для комбінатів, на яких накопичувалась велика кількість лушпиння соняшника. Воно при малій вазі займало багато місця, виділяло неприємний запах, мало високу схильність до займання. Пресування з неї брикетів – відмінний вихід і користь для всіх: переробних комбінатів, виробників, споживачів.

За оцінками аналітиків і дослідників профільного ринку, приблизно до 2020 року споживання даної продукції в Європі перевищить кілька десятків мільйонів тонн на рік. Хоча ці оцінки давалися кілька років тому. З тих пір ринок помітно зріс, твердопаливних котлів стало ще більше.

Пелети, гранули завоювали багато країн, серед яких варто виділити:

 • США;
 • Німеччину;
 • Данію;
 • Норвегію;
 • Швецію;
 • Фінляндію;
 • Францію.

Постійно зростають і обсяги виробництва. Кожна з перерахованих країн має власні потужності, там працює багато профільних компаній. Намагається не відставати від світових тенденцій і Україна, яка прагне впроваджувати нові технології та забезпечити енергетичну незалежність.

Серед українських компаній згадки заслуговує ТОВ «Крона Імпульс». Виробник працює на профільному ринку багато років. Йому довіряють не лише українські споживачі, але й в ближньому зарубіжжі. Компанія пропонує декілька видів палива, економія якого підтверджена. Як і підтверджено сертифікатами міжнародного зразка якість продукції, що випускається.

Сьогодні «Крона Імпульс» поставляє тверде паливо різного типу на більш ніж ста великих котелень. Не говорячи про тисячі приватних споживачів. Для забезпечення оперативних поставок створена власна мережа складів і перевалочних пунктів, є транспорт.

Всі переваги твердого палива з біологічної сировини

Використання відновлюваної сировини вигідно – виробництво не залежить від поставок природних копалин.

Якщо ж вас цікавить певна економія, то встановлено, що застосування брикетів або гранул вигідно з економічної точки зору. Оскільки вартість опалення житла нижче, ніж у разі використання:

 • традиційних дров;
 • вугілля;
 • газу;
 • дизельного палива або мазуту;
 • електрики.

Головний показник якості, ефективності – теплотворна здатність. Теплотворність – обсяг тепла, що виділяється при спалюванні.

Порівняльна таблиця теплоутворення різних видів палива

Паливо

Теплотворність (ккал на кілограм)

Брикети з деревини

Від 4600 до 5100

Чорне вугілля

Близько 4900

Буре вугілля

Не більше 4000

Брикети з торфу

Близько 3900

Звичайні соснові дрова

Близько 2200

Звичайні дрова з природним рівнем вологості

Близько 1500

 

Є й інші дослідження, показники, що дозволяють визначити, наскільки реальна економія, коли використовується сучасне тверде біопаливо. 1 кубічний метр паливних брикетів виділяє стільки ж енергії, як 10 кубометрів традиційних дров вологістю у 45%.

Теплотворність 1000 кілограмів пелет, можна порівняти з кількістю енергії, що виділяється:

 • майже 500 кубометрів газу;
 • 0,5 тонн «дизеля»;
 • 0,7 тонн мазуту.

Інші переваги

Є і ще ряд переваг, які вказують на те, що застосування пресованої продукції з рослинної сировини підвищує економічність домоволодінь у зимовий період.

1. Автоматизація котлів. Сучасні опалювальні прилади для гранул автоматизовані. Вони самостійно подають паливо за допомогою шнекових або інших механізмів. Тому немає необхідності витрачати час і зусилля на періодичне завантаження топкової камери.

2. Пожежна безпека. Брикети, гранули не іскрять, не вибухають, не коптять.

3. Мінімум уваги котлам. Твердопаливні котли не вимагають багато уваги з боку власників. Їх не потрібно часто обслуговувати.

4. Низький рівень зольності. Паливо залишає після себе не більше 1% золи від загальної ваги завантаження. До речі, золу можна використовувати, як мінеральне добриво на присадибній ділянці.

5. Простота зберігання та транспортування. Гранули, брикети не вимогливі до умов зберігання. Для них досить критого приміщення, що провітрюється.

Зверніть увагу! Установка твердопаливних котлів не передбачає узгодження з контролюючими органами. А це теж економія! В тому числі, й часу.

Слід зазначити і такий значний економічний ефект, як окупність твердопаливного котла. Установка нового обладнання повністю виправдає себе вже через 2-4 роки – залежно від обраного котла, площі опалювальної будівлі.

Тверде біопаливо та особливості його виробництва

Изображение_2983

Економія – це добре, але щоб ви розуміли, з чим будете мати справу, коротко розповімо про особливості виробництва. Воно передбачає кілька послідовних етапів.

Підготовка сировини

Здійснюється відразу кілька операцій, залежно від типу сировини, що використовується. Після її закупівлі та підвезенні на підприємство можливе проведення сортування, очищення. Оскільки важливо, щоб в ній не було сторонніх домішок, добавок, навіть сміття – вони негативно відбиваються на кінцеву якості продукції, показник теплоутворення.

Зверніть увагу! Не можна змішувати різні види сировини. Оскільки не вдасться досягти потрібної щільності, однорідності виробів при пресуванні. Тому – деревина окремо, лушпиння соняшника окремо, і т.д.

Якщо занадто високий рівень вологості, здійснюється просушка. Якщо сировина занадто суха – зволоження за допомогою обробки парою. Після чого – подрібнення. Оптимальний розмір фракції – не більше 4 міліметрів.

Пресування

Підготовлену сировину відправляють на пресувальну установку. Під час пресування вона розігрівається. Це необхідно для досягнення потрібної щільності і міцності. До того ж, під час пресування при високій температурі з рослинної сировини виділяється лігнін, який являє собою природну речовину, що зв’язує.

До речі! Якісна продукція не містить в собі додаткових хімічних і синтетичних елементів. Їх наявність вказує на низьку якість і навіть екологічну небезпеку брикетів.

Охолодження

Після пресування йде порізка на частки встановленого розміру та охолодження. Брикети мають оплавлену гладку поверхню. Вона говорить про високу міцність виробів. Також підвищує зручність використання продукції, на руках не залишається колючок, пошкоджень, якщо брати паливо без рукавичок.

Складування та підготовка до транспортування

Як вже говорилося вище, вироби не вимагають особливих умов до зберігання. Головне – забезпечити захист від попадання опадів і вологи. Тому ідеальним місцем є добре провітрюваний склад.

Гранули можуть транспортуватися насипом у кузовах вантажних автомобілів або залізничних вагонах, але обов’язково критих. Також гранули, брикети пакуються в водонепроникні мішки різного об’єму. Це спрощує навантаження та розвантаження.

Тверде біопаливо та економія: підсумовуємо всі переваги

На завершення статті підсумуємо все вищесказане та додамо ще кілька додаткових фактів. Це допоможе вам остаточно переконатися, що використання твердого палива з рослинної сировини вигідно у всіх відносинах.

 1. Висока теплотворність. Як мінімум у два рази вище, ніж у традиційних дров, дорівнює якісному вугіллю.
 2. Простота використання. Звичайні дрова необхідно просушити, щоб позбутися вологи – брикети можна використовувати відразу.
 3. Безпека. При горінні немає іскор, «пострілів», великих виділень диму, чадного газу та інших небезпечних речовин. Практично немає запаху. У деревної продукції – навпаки, є приємний аромат, а тому її рекомендується використовувати навіть для камінів, мангалів.
 4. Тривалість горіння. Тверде паливо горить набагато довше, ніж дрова, поповнювати топку доводиться набагато рідше. До того ж, навіть вуглинки перегорілих брикетів здатні давати багато тепла.
 5. Постійна температура. У процесі всього горіння підтримується постійно висока, однакова температура.
 6. Низький рівень зольності. Не перевищує 1%, якщо це дійсно високоякісна продукція. Тому не потрібно занадто часто чистити топку. До того ж, зола містить велику кількість мінералів і являє собою ідеальне добриво для саду, городу.
 7. Простота складування. Просто в критому та провітрюваному приміщенні. До того ж, не потрібно багато місця. Наприклад, дрова займають набагато більше місця, а від вугілля – залишається пил і бруд.
 8. Тривалий термін зберігання. Тверде біопаливо може зберігатися багато років, не втрачаючи своїх характеристик і властивостей. Тобто, закупивши його один раз, у наступні роки ви економите на поставках, розвантаженні і т.д.
 9. Зручне фасування. Готову продукцію фасують у мішки різного розміру, за запитом замовника. Тому не виникає проблем з навантаженням, розвантаженням – погодьтеся, але це теж економія.
 10. Можливість використання у різному обладнанні. Брикети добре підходять для різних видів паливних систем – твердопаливних котлів, звичайних печей, грилів, камінів і т.д. Але гранули рекомендується засипати тільки до спеціалізованих котлів.
 11. Низький рівень вологості. Це забезпечує високу ефективність горіння, виділення тепла. Навіть в люту зиму невелика кількість брикетів здатна обігрівати будинок протягом доби.

І найголовніше – якщо використовувати брикети у сучасних твердопаливних котлах високу ефективність, можна отримувати у 3-4 рази більше енергії, ніж при спалюванні традиційних дров. Адже нове обладнання сконструйовано таким чином, щоб сповна використати весь потенціал палива, значно підвищуючи коефіцієнт корисної дії.

Тому можна з упевненістю говорити, що тверде біопаливо та економія – два нерозривно пов’язаних поняття.

На завершення

Ми розповіли вам, чому тверде біопаливо – це реальна економія. Якщо ви бажаєте значно знизити витрати на опалення та підігрів води у зимовий час, рекомендуємо купувати якісні гранули і брикети.

Їх виробництвом займається відома українська компанія «Крона Імпульс», яка за роки свого існування завоювала навіть частину міжнародного ринку. Поставки ведуться з власних складських і перевалочних пунктів, розташованих в різних частинах України – це такі міста, як:

 • Львів;
 • Вінниця;
 • Кропивницький;
 • Запоріжжя;
 • Полтава;
 • Ізмаїл;
 • Одеса;
 • Ізюм;
 • та багатьох інших.

Така розширена мережа гарантує оперативні поставки у будь-який регіон України, виключає форс-мажори. Доставка ведеться різними видами транспорту, в залежності від знаходження замовника.

Якщо у вас залишилися питання, ви можете задати їх консультантам, зв’язавшись з ними за представленими на сайті контактам. Менеджери нададуть всю цікаву для вас інформацію, сертифікати якості та розкажуть, як організоване співробітництво, як будуть проходити поставки. Ви залишитеся задоволені високим рівнем обслуговування та якістю продукції, що закуповується.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK