Изображение_Унікальна розробка зі Швеції: вуглецево-негативне біологічне паливо_1308
24.12.2018

Унікальна розробка зі Швеції: вуглецево-негативне біологічне паливо

Скандинавія традиційно приділяє особливу увагу розвитку альтернативної енергетики. Нещодавно шведська компанія NextFuel презентувала інноваційну розробку – вуглецево-негативне біологічне паливо. Особливість полягає в невеликому виділенні вуглекислого газу. В тому числі, якщо порівнювати його з іншими видами біопалива.

Розробка була винесена на суд широкої громадськості в перших числах грудня на Всесвітній конференції ООН, що проводиться в Польщі і присвяченій глобальним змінам клімату.

Дослідники компанії NextFuel представили свій унікальний реактор, який дозволяє виготовляти альтернативне паливо з різних культур. Наприклад, з кукурудзи, пшениці. Однак розробники орієнтуються, в першу чергу, на дикорослі трави, з яких не виробляють їжу.

Зокрема, мова йде про виготовлення паливної продукції зі слонової трави. Як встановлено ботаніками, до 20% вуглекислого газу ця рослина зберігає у своїй кореневій системі.

Слонова трава, як джерело унікального біологічного палива

Ця трава росте дуже швидко. Всього за 3 місяці здатна досягати висоти в 4 метри. Збирати рослину з одного поля можливо кілька разів протягом року – якщо це дозволяють кліматичні умови.

Унікальна розробка зі Швеції: вуглецево-негативне біологічне паливо

Як відзначають дослідники зі Швеції, при спалюванні брикетів з цієї трави, вуглекислого газу виробляється на порядок менше, ніж коренева система отримала під час зростання рослини.

Зверніть увагу! Виходячи з цього, вуглецевий цикл слонової трави виявляється негативним!

Особливості випуску продукції

Технологія виготовлення інноваційних брикетів передбачає наступні етапи:

  • на полях збирається трава;
  • «урожай» підсушується;
  • підготовлена сировина направляється у спеціальну установку – спеціально створений реактор з герметичним барабаном;
  • протягом півгодини сировина піддається впливу – за цей час з неї повністю видаляється кисень, а трава розділяється безпосередньо на саме паливо і на утиль-сміття;
  • викидаються в процесі виробництва гази вловлюються обладнанням і направляються на отримання тепла і / або виробництво електрики для самої установки.

До речі! Брикети від NextFuel призначені для використання навіть на промислових підприємствах різного типу, електростанціях, обладнаних вугільними котлами. Для переходу на новий вид палива не доведеться навіть налаштувати проектор і / або зміни режиму роботи обладнання.

Унікальна розробка зі Швеції: вуглецево-негативне біологічне паливо

Для підтвердження ефективності розробки, шведськими фахівцями було проведено дослідження. В ході їх вдалося встановити – використання альтернативного біопалива зі слонової трави на звичайному заводі з виробництва цементу зменшує рівень викидів вуглекислого газу більш ніж на 100% в порівнянні з традиційним твердим паливом, яким є вугілля.

Обсяги необхідного для роботи підприємства палива не зростуть, адже показники теплоутворення нових брикетів в цілому схожі з кам’яним вугіллям.

Перший завод шведського стартапу працює в Австрії

Шведська розробка швидко знайшла інвесторів, які зацікавилися новим біопаливом. Перший завод, що випускає брикети за цією технологією, почав свою роботу в Австрії. У біопаливо на основі слонової трави інвестувала австрійська корпорація Andritz, що допомогло шведам у розвитку і розширенні своїх досліджень.

Планується, що вже через 12 місяців, в кінці 2019 року, шведська технологія буде реалізована на двох промислових підприємствах – американському заводі і на підприємстві з виробництва цементу в одній з країн Східної Африки.

На цьому NextFuel не збирається зупинятися. У найближчій перспективі – створення сучасних підприємств з великою кількістю робочих місць в країнах, що розвиваються. Напрямок діяльності таких підприємств – вирощування і заготівля сировини, тобто слонової трави.

 

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK