Изображение_Всі етапи пресування сировини при виготовленні пелет з лушпиння соняшника_3310
16.10.2019

Всі етапи пресування сировини при виготовленні пелет з лушпиння соняшника

При виробництві пелет з лушпиння соняшника важливо чітко дотримуватися технології. Зокрема, етапів гранулювання. У цій статті ми детально розповімо, яка послідовність дій, які операції виконуються та використовується обладнання.

Адже кінцеву якість твердого палива – у тому числі, пелет з лушпиння соняшнику, безпосередньо залежить від контролю кожного етапу виробництва.

Чому для виробництва твердого біологічного палива використовують лушпиння насіння соняшника

Для початку давайте розглянемо всі позитивні характеристики палива даного типу. Адже воно стає все більш популярним, успішно конкурує з традиційними джерелами енергії. І навіть перевершує їх за деякими показниками.

Великі обсяги сировини

Тверде біопаливо виготовляється з відновлюваної сировини. Такою є і відходи, що одержують в процесі переробки сільськогосподарських культур. Лушпиння насіння залишається після пресування при виробництві соняшникової олії.

Олію отримують методом гарячого пресування насіння. Після преса залишається близько 12-15% (іноді навіть більше) відходів від початкової ваги насіння. На великих заводах обсяги відходів досягають кілька десятків тонн на тиждень. Утилізувати їх дуже складно. Мала насипна вага призводить до значних витрат на перевезення. Крім того, відходи схильні до займання, вони можуть тліти дуже довго, виділяють неприємний аромат.

Але було встановлено, що лушпиння має високий енергетичний потенціал. У нього – значна теплотворність. Тобто, під час горіння виділяється багато енергії, тепла. Завдяки таким характеристикам лушпиння стало затребуваним на ринку альтернативної енергії. Найбільш простий спосіб отримати якісне та ефективне паливо – пресувати з відходів пелети. Завдяки такому підходу вдається досягти стиснення у 5-10 разів.

Незаперечні переваги пелет з лушпиння соняшнику

Основна позитивна характеристика – найвищий рівень теплоутворення. Він досягає показника у 19000 кДж на один кілограм готової продукції. Це значно вище, ніж усереднені показники звичайних сухих дров і дорівнює показникам якісного вугілля.

Наведемо конкретні цифри. 2000 кілограм пелет з лушпиння соняшнику виділяють стільки ж енергії, як і:

  • 3200 кілограм дров;
  • 1000 литрів дизеля;
  • 1370 літрів мазуту;
  • майже 1000 кубометрів газу.

Очевидна тут і економічна вигода, і зручність використання. Серед інших переваг:

  • не високий рівень зольності – не більше 3% від початкової кількості палива;
  • не виділяються отруйні речовини;
  • стійкість до самозаймання;
  • дешева сировину;
  • простота транспортування та зберігання;
  • фактично нескінченний термін зберігання без втрати ефективності.

Основні характеристики палива з насіння соняшнику

Характеристика

Одиниця виміру

Показник

Діаметр

Міліметри

Від 8 до 10

Довжина

Міліметри

Від 8 до 25

Вологість

%

Близько 7

Леткі сполуки

% відношення до вихідної маси пелет

Близько 80

Зольність

%

Близько 3

Теплотворність

кДж/кг

Понад 19000

 

Пресування пелет з лушпиння соняшнику: особливості виробництва та опис етапів

Изображение_3298

Процес виготовлення схожий на алгоритм пресування гранул з інших варіантів сировини. Він передбачає наступні етапи:

  • подрібнення сировини для отримання дрібних фракцій (лушпиння само по собі дрібне, але при гарячому пресуванні насіння на олійноекстракційних заводах формуються шматки великого розміру);
  • передача дрібних фракцій до спеціальної камери для доведення до потрібних показників вологості;
  • пресування за допомогою спеціальної матриці;
  • процес формування передбачає використання не тільки високого тиску, а й високої температури – вона потрібна для того, щоб забезпечити надійне склеювання сировини без застосування синтетичних клеючих складових;
  • готова продукція надходить у спеціальну колону для охолодження й просіювання від решти частинок, які не вдалося гранулювати;
  • передача на склад або упаковка в мішки.

На кожному етапі передбачений суворий контроль якості. Завдяки чому і вдається досягти щільності, міцності й високого теплоутворення готової продукції. В Україні провідним виробником твердого біопалива є компанія ТОВ «Крона Імпульс». На всі види продукції є сертифікати якості – у тому числі, міжнародного зразка. Компанія постачає тверде біопаливо в усі регіони України та довколишні держави.

Споживачами продукції компанії є великі котельні і власники приватних будинків, комунальні підприємства та промислові організації.

Щоб було зрозуміліше, як проходить процес гранулювання пелет з лушпиння соняшнику, розглянемо докладніше, яке саме обладнання використовується, як саме воно функціонує. Звичайно ж, в статті наведені загальні характеристики обладнання. У деяких випадках вони можуть відрізнятися, в залежності від особливостей машин і механізмів.

1. Дробарка

Оптимальний варіант – пневматична молоткова. Вони гарантують високу продуктивність. У такій дробарці передбачений механічний спосіб подачі сировини. Ідеальний варіант – шнековий транспортер. За допомогою нього сировина подається всередину дробарки. У ній – ударні молотки, які обертаючись з дуже великою швидкістю, проводять подрібнення.

Величина одержуваних фракцій безпосередньо регулюється за допомогою встановлених всередині сит. Зазвичай виходять фракції розміром від 3 міліметрів до 1 сантиметра, не більше. Кінцева продуктивність дробарки залежить від встановлених розмірів фракції. Також на продуктивність впливають фізико-хімічні характеристики вихідної сировини.

При виборі дробарок орієнтуються на такі параметри, як:

  • простота конструкції;
  • ефективність і продуктивність;
  • надійність;
  • підвищений ресурс як молотків окремо, так і всієї дробарки в цілому.

2. Накопичувальні бункери

Наступний етап – передача подрібненого лушпиння до спеціального накопичувального бункеру. Для цього використовується транспортер шнекового типу. Можливі й інші варіанти подачі, але шнек – ідеальний спосіб.

Бункери зазвичай виготовляються з особливо міцних і довговічних матеріалів, здатних витримувати підвищене навантаження, як в цілому, так і на окремі складові вузли та елементи. При виготовленні таких бункерів приділяється особлива увага зварним швам елементів, що рухаються. Товщина певних матеріалів, стінок підбирається в залежності від навантажень, особливостей експлуатації обладнання.

3. Прес

Його ще називають гранулятор. Основний елемент виробничого ланцюжка пелет з лушпиння соняшнику. Найчастіше преси універсальні. Тобто, вони дозволяють виготовляти не тільки продукцію з лушпиння, а й інших варіантів сировини:

  • тирси;
  • соломи;
  • торфу;
  • і т.д.

Однак преси повинні налаштовуватися для певного виду сировини, його характеристик та особливостей. Завдяки чому і вдається досягти максимальної щільності та міцності пелет.

Кінцева продуктивність підприємства безпосередньо залежить від ефективності преса. Будь-який гранулятор працює за принципом екструзії – тобто, мається на увазі продавлювання сировини за допомогою спеціалізованого вала і ковзанок через матрицю з отворами заданого розміру.

Сировина, що направляється на катки, гранулюється при підвищеній температурі – зазвичай вона коливається в межах від 250 до 300 градусів за шкалою Цельсія. Висока температура необхідна для того, щоб виділявся лігнін – це рослинна речовина. Його наявність дозволяє виключити додавання синтетичних клеїв і інших хімічних сполук. Кінцева продукція виходить екологічно чистою.

Важливо, щоб в грануляторах використовувалися максимально якісні комплектуючі матеріали, а саме обладнання було правильно налаштовано. Основний елемент преса – матриця. Кращі характеристики у матриць німецького та італійського виробництва. Вони здатні витримувати високі навантаження та забезпечують максимальну якість готової продукції. Зокрема, завдяки таким матрицями пелети з соняшника будуть чітко відповідати міжнародному стандарту якості EN Plus. Біопаливо даного стандарту затребуване на профільному європейському ринку.

4. Транспортер

Необхідний для транспортування продукції. Транспортери відрізняються. Все залежить від потреб компанії, яка займається випуском твердого біологічного палива.

Як варіант, стрічка може бути:

  • без борту;
  • з гофробортом;
  • відкрита;
  • в коробі;
  • і т.д.

Зверніть увагу! Відрізняються і стрічки, які використовуються на транспортері. Це може бути стрічка з тканини БКНЛ (суворе полотно) з металевими скребками або стрічка з поліуретану.

Транспортери мають певні обмеження в експлуатації. Зокрема, заборонено експлуатувати обладнання:

  • при занадто великому нахилі;
  • при передачі липких, дрібнодисперсних або інших матеріалів з підвищеною щільністю.

В такому випадку слід встановлювати шнекові або стрічкові на роликах «інструменти» для передачі виробів.

Зверніть увагу! Як вже говорилося вище, контроль якості продукції здійснюється на всіх етапах виробництва. Однак кінцеві якісні характеристики твердого біологічного палива залежать не тільки від сировини, але й від використовуваного обладнання.

Гарний транспортер відповідає таким критеріям:

  • надійність конструкції;
  • простота експлуатації;
  • надійність мотора, редактора, роликів;
  • відповідність вимоги для транспортування пелет;
  • енергоефективність.

5. Колона для охолодження

Готові вироби обов’язково повинні проходити етап охолодження і сушіння. Як зазначалося вище, пресування проводиться при температурі понад 250 градусів. У твердого біопалива температура після гранулювання становить понад 80 градусів.

Важливо знизити температуру пелет з лушпиння соняшнику до температури навколишнього середовища. А також усунути пил, сміття і не спресовані частки. Це робиться для того, щоб забезпечити належну щільність пелет і запобігти їхньому передчасному розшаруванню, деформуванню.

Тому гранули перенаправляються у спеціальну колону, в якій і здійснюється сушка та охолодження. Для цих цілей використовуються потоки повітря, що подаються всередину камери вентиляторами. Сильний штучний вітер не тільки знижує температуру палива, але й здуває сміття.

Сучасні колони охолодження відповідають наступним принципам:

  • використання потужних комплектуючих;
  • ефективне охолодження;
  • автоматизація процесів;
  • довговічність та надійність роботи.

6. Дозатор

Фінальний етап виробництва пелет з лушпиння соняшнику передбачає фасовку. Як і будь-які інші сипучі продукти, гранули фасуються в мішки різного об’єму. Спеціальне обладнання допомагає досягти максимальної точності дозування та виключити цей етап проведення робіт безпосередньо на складі. Що призводить до зменшення витрат на підготовку продукції до відправлення.

Етапи виробництва пелет з лушпиння соняшнику: на завершення

Изображение_3295

У статті докладно представлені всі етапи пресування сировини при виготовленні такого виду твердого біологічного палива, як пелети з лушпиння соняшнику. Також ми зупинилися на обладнанні, яке застосовується на кожному з окремих етапів.

Як бачите, процес – складний, багатоступінчастий. Важливо строго контролювати якість на кожному окремому етапі. Використовувати тільки надійне обладнання, яке гарантуватиме максимально можливу міцність і щільність пелет.

Компанія ТОВ «Крона Імпульс» використовує у себе тільки перевірене і наднадійне обладнання. Завдяки чому вдається випускати тверде паливо, що відповідає встановленим стандартам якості.

Якщо ви зацікавлені у надійному постачальнику, звертайтеся до «Крона Імпульс». Компанія створила власну мережу складських і перевалочних пунктів, розташованих в різних частинах України. Такий підхід дозволяє гарантувати безперебійні поставки у будь-яку пору року. В тому числі, і закордонним споживачам. Щомісяця компанія здатна забезпечити поставки до 20 тисяч тонн біопалива.

Залишилися питання? Хочете ознайомитися з сертифікатами якості? Звертайтеся до консультантів компанії «Крона Імпульс» – вони дадуть відповідь на всі ваші питання і розкажуть, як буде організовано співпрацю.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK