Изображение_Вибір твердого біопалива_1008
29.10.2018

Вибір твердого біопалива

Використання альтернативних джерел енергії – перспективний напрямок. Наприклад, сьогодні все більше людей хочуть дізнатися, як здійснювати вибір твердого біопалива. Оскільки воно дає можливість істотно заощадити на опаленні будівель і споруд різного типу. Наприклад, це можуть бути, як звичайні дрова, так і продукти переробки, спеціальним чином спресовані і оброблені. Звичайно, поки що не доводиться говорити про те, що біологічне паливо в найближчі роки здатне остаточно витіснити газ, вуглеводні. Але повноцінний розвиток галузі виробництва нових джерел енергії – великі перспективи для людства. Не дивно, що багато держав сьогодні приділяють підвищену увагу цій сфері. Всі матеріали даного типу розподіляються на три категорії:

 • тверде – дрова, пресовані відходи, залишки сільгосппродукції і т.і .;
 • рідке – біобутанол, біологічний дизель і т.і .;
 • газ – метан, біологічний водень і т.і.

Врахуйте! Ми будемо детально розглядати перший тип, розповівши, яке застосування твердого біопалива, яка його ціна в Україні і що потрібно враховувати при його виборі. Чому такий вид горючих матеріалів користується попитом? Є кілька незаперечних позитивних характеристик:

 • прийнятна вартість;
 • відносна легкість і простота доставки;
 • велика сировинна база – тверде паливо можна виробляти практично з будь-яких відходів;
 • низький рівень забруднення атмосфери – при спалюванні біологічного палива рівень викиду вуглекислого газу значно нижче, ніж при спалюванні традиційних вуглеводнів.

Крім того, постачальники твердого біопалива акцентують свою увагу і на тому, що їх продукція дає можливість забезпечити економічну безпеку. Адже досить налагодити всередині країни виробництво цієї продукції, і не доведеться витрачати валюту на закупівлю газу за кордоном. Сьогодні виробники в Україні, компанії з Києва і Дніпра, інших міст, що працюють на профільному ринку, пропонують клієнтам широкий асортимент продукції. Найбільш поширений варіант – брикети та гранули. Для їх виробництва використовуються:

 • деревна тріска;
 • лушпиння соняшнику;
 • торф.

Вони бувають різного кольору. Наприклад, світлі рекомендовані для камінів, а темні – для опалення будівель за допомогою печей, котлів.

До речі! Найпоширенішим варіантом біологічного палива є звичайні … дрова. Вони і понині активно застосовуються для опалення будинків. Однак їх енергетична цінність – низька. Використання дров – проводить до вирубки дерев, а щоб виросло нове дерево потрібно від 15 до 20 років.

Перевага пресованих матеріалів – в їх високій тепловіддачі. Вони набагато ефективніше дров.


Выбираем твердое биотопливо

Область застосування твердого біопалива

Здійснюючи вибір твердого біопалива, важливо враховувати, де саме і в яких умовах воно буде використовуватися.

Зверніть увагу! Не потрібно думати, що таку продукцію застосовують тільки для опалення приватного житла. Наприклад, існує теплова електростанція, що працює на твердому біологічному паливі. Сучасні котельні також підходять під цей вид матеріалів. Для твердопаливних котлів, печей на замовлення виготовляють паливні гранули і брикети. Вони володіють певними особливостями і характеристиками, відмінними рисами.

 1. Гранули – для їх виробництва застосовують подрібнені частинки рослинності (солома, лушпиння, торф, трава і т.і.). Діаметр таких гранул досягає 2,5 сантиметрів, а довжина коливається в межах від 1 до 5 сантиметрів.
 2. Брикети – являють собою циліндри або прямокутника, довжина яких коливається від 10 до 30 сантиметрів. Але тут є важливий момент – довжина не повинна бути більш ніж в 5-ть разів більше діаметру брикету.

Здавалося б, відмінності очевидні, але є й інші особливості кожного виду матеріалу. До речі, в Україні їх виробляють на замовлення в різних регіонах країни – в Дніпрі, в Києві. Також постачальники твердого біопалива присутні в західних регіонах.

Вартість твердого біологічного палива

Незважаючи на те, що сировина для виробництва продукції використовується однакова, кінцева ціна може істотно відрізнятися. Так, гранули обходяться дорожче. Вартість обумовлена ​​особливостями виробництва:

 • подрібнення сировини;
 • подальше нагрівання отриманої крихти;
 • пресування і гранулювання.

Та й само по собі обладнання, необхідне для виробництва гранул коштує дорожче, ніж те, на якому виготовляють брикети.

Особливості використання матеріалів різного виду

Брикети приваблюють споживачів не тільки через свою більш низьку вартість, але ще й тому, що їх можна використовувати в різних опалювальних системах:

 • печах;
 • твердопаливних котлах;
 • камінах.

При цьому такі системи не потрібно обладнувати спеціальні пальниками. Якщо ж говорити про гранули, то вони підходять тільки для спеціалізованих котлів з відповідними пальниками.

До речі! Брикети – відмінний варіант для мангалів. Вони забезпечують чудовий жар і рівномірне поширення тепла. Тому їх часто використовують в ресторанах з барбекю-меню. У вас є камін, біля якого ви любите проводити зимові вечори? У такому випадку рекомендується обирати брикети. Оскільки у них є ряд переваг:

 • зовні схожі з дровами;
 • дають гарний вогонь;
 • горять довго, з них не розлітаються іскри;
 • від них залишається дуже мало золи, а тому не виникне проблем з чищенням димоходу.

Гранули, ціна яких трохи вище, для камінів не підійдуть. Застосування твердого біопалива даного типу рекомендовано лише в котлах та печах.

На що звертати увагу при виборі

Якихось конкретних рекомендацій дати не вийде. В першу чергу враховуйте те, в яких опалювальних системах ви будете використовувати цей вид «дров». Далі – кінцеву якість продукції. Так, якісним брикетам притаманні такі характеристики:

 • щільність;
 • відсутність крошения і розломів;
 • відносна довжина.

Не варто вибирати дуже тонкі і короткі брикети – це говорить про те, що продукція була випущена з порушенням технології виробництва.

Порада! Якщо ви збираєтеся опалювати житловий будинок, краще відмовитися від брикетів і гранул, при виробництві яких використовувалися дерева хвойних порід. Оскільки в них міститься смола, а при горінні вона виділяє  летючі речовини, небезпечні для органів дихання. Не рекомендується обирати продукцію з відходів фанери – з тієї ж причини.

Енергетична цінність

Здійснюючи вибір твердого біопалива, пам’ятайте, що воно відрізняється підвищеною енергетичною цінністю. Доречі, такий показник, як теплотворна здатність досягає позначки в 4,5-5 кВт / кг – це більш ніж в півтора рази вище вугілля.

Постачальники твердого біопалива

Як ми зазначили вище, основну увагу слід приділяти якості продукції. Тому так важливо обирати відповідального постачальника, який пропонує тверде біопаливо, вироблене у відповідності з усіма стандартами і вимогами.

Крім того! У холодний період року важливі безперебійні поставки продукції! Доставка матеріалів в Україні і далі по країні може здійснюватися трьома видами транспорту:

 • водним;
 • автомобільним;
 • залізничним.

Саме в межах країни вибір способу безпосередньо залежить від обсягів партії і точки, в яку слід привезти замовлення. У деяких випадках можна обмежитися тільки вантажними автомобілями. Якщо ж відстань занадто велика, а партія – досить велика, то для збереження рентабельності краще довіритися залізниці.

Підприємство ТОВ «Крона Імпульс» – один з найбільш відповідальних постачальників твердого біопалива в нашій країні. Ми працюємо вже багато років і завоювали довіру клієнтів з України та країн СНД, прилеглих європейських держав.

Наші консультанти допоможуть вам підібрати високоякісне біологічне тверде паливо, в залежності від того, в яких опалювальних системах ви збираєтеся його використовувати.

Також ми здійснюємо доставку продукції даного типу – у нас ви можете замовити партію фактично будь-якого обсягу, починаючи від 22-х тонн.

Звертаючись до нас, ви гарантовано отримаєте адекватне обслуговування, оперативну реакцію, швидке формування партії і доставку за вказаною адресою! У нас є власні сортувальні та перевалочні пункти, тому ми зможе забезпечити ваші котельню паливом навіть в разі виникнення форс-мажорів.

 

Выбираем биотопливо

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK