Изображение_Як визначити якість паливного брикету з лушпиння соняшника_2521
31.05.2019

Як визначити якість паливного брикету з лушпиння соняшника

Розвиток ринку альтернативної енергетики сприяє популярності твердого біопалива. У цій статті розглянемо, як визначити якість паливного брикету, виготовленого з лушпиння соняшника. Ми розповімо, як саме виготовляються такі брикети, в чому їх особливість і як визначити якість.

Брикети, що виготовляються з лушпиння соняшника, все активніше використовуються у приватних домоволодіннях і на комунальних котельнях. Їх популярність обумовлена ​​простотою використання та високими показниками теплоутворення. Вони завойовують не тільки вітчизняний ринок, а й європейський. Іноді їх ще прийнято називати евродрова.

Брикети з лушпиння соняшника: що це таке та чому вони настільки поширені

Відзначимо, що подібний вид біопалива виготовляються з різної сировини:

 • деревини;
 • лушпиння сільськогосподарських культур;
 • соломи;
 • очерету і т.д.

Але саме продукція з соняшника характеризується найбільшою тепловіддачею. Що дозволяє використовувати її не тільки у побутових котлах.

Для виробництва такого виду продукції використовується традиційний спосіб. Подрібнена сировина певного рівня вологості пресується при заданій температурі. Що дозволяє створити брикети високої міцності та відмінними якісними характеристиками:

 • висока щільність;
 • тривалий час горіння;
 • високий рівень теплоутворення;
 • компактність.

Зверніть увагу! Вироби не надто вибагливі до зберігання. Важливо забезпечити захист від прямого попадання вологи – цього достатньо, щоб брикети зберегли свої властивості протягом багатьох років.

Тепловіддача брикетів з лушпиння соняшнику набагато вище, ніж у традиційного твердого палива, якими є дрова. Їх необхідно значно менше. Що також підвищує зручність використання – не потрібно постійно підкладати у топку. Адже тривалість їх горіння також більша.

Тепловіддача: оцінки фахівців

Професіонали в галузі альтернативної енергетики відзначають таку особливість брикетів, виготовлених з лушпиння соняшника – на обігрів житлового приватного будинку площею до 50 квадратних метрів протягом однієї години достатньо всього лише 1 кілограм палива.

Що підтверджує – теплоутворення соняшникових брикетів значно вище дров. Обумовлено це не тільки щільністю. Основна перевага – і напевно головна якісна характеристика – рівень вологості. Зазвичай дрова мають вологість близько 40%, а добре просушені – близько 20%. Зате у брикетів даний показник не вище 8-9%. Залежно від якості вихідної сировини та умов виробництва.

Зверніть увагу! Брикети, виготовлені з деревної тріски та соломи, також поступаються соняшнику. Їх тепловіддача нижче приблизно на 15%.

Деякі відзначають, що гарні показники також у евродров, для виготовлення яких пресується торф. Однак подібна продукція вимагає використання особливих котлів. Тому їх прийнято застосовувати тільки у промислових і комунальних котельнях з відповідним обладнанням.

Простота використання

Как определить качество топливного брикета из лузги подсолнечника

Ще одна незаперечна перевага брикетів з лушпиння соняшника – простота використання. У таких виробів рівна, гладка поверхня, тому вони не залишають скалок

До того ж, вони не вимагають спеціалізованих котлів. Їх можна спалювати навіть у звичайних печах і будь-яких котлах, призначених для твердого палива. Тривалість горіння становить не менше півтори години, а то й значно більше. Тому не потрібно постійно чергувати біля котла, щоб не пропустити час чергового закидання партії палива.

Зверніть увагу! Якщо правильно скласти брикети, то вони будуть виділяти тепло кілька годин – спочатку при інтенсивному горінні, а потім жевріючи.

До зручності використання слід віднести і те, що після згоряння залишається зовсім мало «продуктів» та відходів. Показник зольності такого палива – не більше 5%. Тому не доведеться дуже часто чистити топку. Якщо у вас є присадибна ділянка – зола послужить майбутньому врожаю. Вона являє собою чудове добриво з високим вмістом мінералів.

Енергетична ефективність брикетів з лушпиння соняшнику

Дана продукція значно перевищує інші види твердого палива. У результаті досліджень вдалося встановити, що один кілограм виробів виділяє до 19 тисяч кілоджоулів, а то й значно більше – в залежності від якості. Це приблизно стільки ж, як і кращі марки кам’яного вугілля, що здавна використовуються для опалення, підігріву води та отримання енергії, необхідної для інших цілей.

2 тонни брикетів виділяють стільки ж енергії, як приблизно:

 • 1 тонна дизельного палива;
 • 1,3 тонни мазуту;
 • 3,2 тонни звичайних дров;
 • і майже 1 тис.кубів природного газу.

Наявність залишків натурального рослинного масла сприяє більшому виділенню тепла, що позитивно позначається на тривалості горінні.

Процес виготовлення: стислий опис

Как определить качество топливного брикета из лузги подсолнечника

Коротко розповімо про особливості виробництва твердого біопалива, де в якості сировини використовується лушпиння насіння соняшнику. Виробничий процес складається з наступних етапів:

 • закупівля та підвезення на фабрику сировини;
 • доведення до необхідних показників вологості;
 • подрібнення на спеціальному обладнанні;
 • подача підготовленої сировини на прес;
 • пресування при заданих температурних режимах;
 • охолодження та упаковка.

Якість паливного брикету багато в чому залежить від того, чи була витримана технологія виробництва. Основним обладнанням є прес. Він може бути однією з трьох різновидів:

 • шнековий;
 • поршневий;
 • екструзійний.

Зберігається готова продукцію на критих, вентильованих складах. Мішки встановлюють на піддони, щоб не продукція не втягувала вологу з землі або підлоги. Захист від прямого попадання вологи – основна умова збереження.

Якість паливного брикету та його основні характеристики

Справжня якість паливного брикету з лушпиння соняшника визначається його характеристиками. Вимоги до якості – суворі. Оскільки, якщо їх не дотримувати, вироби не забезпечать потрібними рівнем енергії, що виділяється в процесі горіння.

Якість продукції багато в чому залежить від виробника. Відповідальні компанії, що використовують сучасне обладнання, котрі чітко дотримуються прийнятої технології, випускають вироби, які відповідають всім стандартам. Їхня продукція – проходить обов’язкову сертифікацію, що є підтвердженням якості.

Основні показники якості:

 • міцність;
 • рівень вологості;
 • рівень зольність;
 • показники теплоутворення.

Щоб досягти відмінного результату, важливо відповідально підходити до підбору сировини та її підготовки:

 • рівень вологості – від 6 до 12%;
 • розмір подрібненої фракції – до 10 міліметрів, не більше;
 • відсутність сторонніх домішок.

Зверніть увагу! Невеликі вкраплення рослинних домішок допускаються. Хоча не прийнято змішувати сировину різного типу. А ось наявність сміття, грунту та інших негорючих матеріалів призводить до зниження якості продукції, що випускається.

У таблиці нижче наведені основні показники якісного брикету з лушпиння соняшнику.

ПродукціяЗола,%Вологість,%ЩільністьТеплота спалювання
Брикети з соняшникаВід 2,9 до 3,6Від 2 до 8Від 1 до 1,15 т/м.куб.Від 4900 до 5900 Ккал на кг

Це середні цифри «ідеального» палива. Більш точні показники залежать від декількох факторів:

 • тип сировини;
 • особливості виготовлення;
 • особливості зберігання;
 • та інших.

Щільність і калорійність

Зауважимо, що всі перераховані якісні характеристики щільно взаємопов’язані один з одним. Зокрема, відзначимо щільність. Від неї залежить відразу кілька додаткових показників готової продукції:

 • стійкість до негативного впливу вологи;
 • механічна міцність;
 • теплота згоряння – тобто, тепловіддача, калорійність.

Встановлено – чим менша щільність брикету, тим нижче його теплоутворення. Доказовою базою цього твердження є наступні цифри:

 • при середній щільності у 700-750 кілограм на метр кубічний калорійність не перевищує 14 МДж на кілограм, хоча часто буває навіть нижче – близько 12 МДж на кілограм;
 • при середній щільності у 1300 кілограм на метр кубічний калорійність може сягати до 30 МДж на кілограм.

Вологість вихідної сировини

Наступний важливий параметр, від якого залежить кінцева якість брикетів – вологість суміші, що використовується для виробництва. Як вже говорилося вище, вона повинна складати від 6 до 12%. Краще – не більше 10%, тоді вдасться досягти оптимальних механічних показників.

Оскільки після 10% починається так звана критична вологість. Суть її в тому, що при таких показниках досягти належної механічної міцності не вийде. Готова продукція буде покрита тріщинами. Можливо навіть розпад брикетів, висока крихкість. Вони будуть дуже швидко згоряти, не виділяючи потрібних обсягів тепла.

Зверніть увагу! Максимальний показник критичної вологості – 15%. Більш високі цифри не дозволяють виготовляти брикети. Тому що вони будуть буквально вибухати зсередини від надмірної вологості.

Рівень зольності

Ще один показник, від якого залежить якість продукції. Чим вище рівень зольності, тим більше речовин у паливі, що не згорають. Чим нижче – тим більше речовин, які повністю згоряють.

Брикети, що виготовляються з лушпиння насіння соняшнику, мають малу зольність. Тобто, вони практично повністю згоряють. Інтенсивне горіння переходить у тління залишків, при якому також виділяється достатньо енергії, необхідної для обігріву приміщення, підігріву води або забезпечення інших процесів, що потребують енергії.

Якість паливного брикету: довіряйте перевіреним виробникам

Сьогодні брикети з лушпиння соняшника використовують у різних сферах. Зокрема, вони відмінно зарекомендували себе:

 • при опаленні приватних будинків;
 • при обігріві комунальних, громадських будівель за допомогою отримання енергії в котельнях різного розміру;
 • при отриманні енергії на промислових підприємствах і т.д.

Щоб витрачені на придбання твердого біологічного топлива гроші не були витрачені даремно, слід довіряти тільки відповідальним, відомим виробникам.

Таким є компанія ТОВ «Крона Імпульс», що працює на профільному ринку багато років. Продукція виробника завоювала довіру не тільки українських споживачів. Брикети також експортуються і у довколишні держави. Тільки взимку 2018 року компанія забезпечувала постачання на більш ніж 100 великих котелень, не говорячи вже про безліч власників приватних будинків.

Такий успіх української компанії обумовлений декількома факторами, серед яких:

 • використання тільки високоякісної сировини;
 • правильна підготовка сировини для подальшого виробництва;
 • суворе дотримання технології;
 • застосування сучасного, продуктивного і наднадійного обладнання.

Продукція ТОВ «Крона Імпульс» відповідає всім стандартам і нормативам – теплоутворення, вологості, міцності та щільності. Це підтверджується відповідними сертифікатами – в тому числі, міжнародного зразка. За запитом клієнта менеджери компанії завжди готові надати документи. Вони також дадуть відповідь на всі запитання. Розповім, як саме організовується співробітництво.

Представництва, перевалочні та складські пункти ТОВ «Крона Імпульс» знаходяться у різних регіонах України – це такі міста, як:

 • Дніпро;
 • Вінниця;
 • Кропивницький;
 • Львів;
 • Ізмаїл;
 • Полтава;
 • Харків;
 • Запоріжжя;
 • Миколаїв і багато інших.

Подібне розташування представництв істотно прискорює доставку продукції споживачам. Для цього використовуються різні види транспорту:

 • вантажні автомобілі;
 • залізничні вагони;
 • морські та річкові кораблі, баржі.

Передбачена можливість замовити доставку до 20 тисяч тонн біологічного твердого палива на місяць. Компанія чітко дотримується взятих на себе зобов’язань. Завжди поставляє продукцію в зазначений термін – без зривів і форс-мажорів, незалежно від погодних умов. Тому, укладаючи договір про співпрацю, можете бути впевнені, що отримаєте брикети точно в строк, а ваші котельні не будуть простоювати.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK