Изображение_Як зробити правильний вибір виду біопалива?_2340
16.06.2019

Як зробити правильний вибір виду біопалива?

Вибір виду біопалива актуальний для власників твердопаливних опалювальних апаратів. Такий спосіб обігріву приміщень набув широкого поширення в світі в кінці минулого століття. Зараз він гарантує високу ефективність при низьких витратах, а також турботу про навколишнє середовище. Фахівці вважають, що майбутнє – за подібними енергетичними ресурсами, здатними знизити споживання нафти і газу. Вибір біопалива допомагає зупинитися на оптимальному варіанті, повністю відповідає запитам за вартістю, калорійностю та іншим характеристикам.

Все біологічне пальне підрозділяється на три категорії: тверде, газоподібне та рідке. Найбільш безпечним з точки зору екології є тверде. Сюди входять традиційні і звичні, вже багато століть, дрова, також пелети, брикети та навіть гранули. Незважаючи на те, що поява такого енергетичного ресурсу можна назвати сміливим і революційним кроком, першими варіаціями були звичайні дрова. Вони використовуються й сьогодні, але значно рідше, зважаючи на малу енергетичну цінність та інші функцiональнi властивостi. Власники відповідної спецтехніки зараз легко можуть підібрати більш вигідний і практичний товар.

Вибір виду біопалива: чи варто зупинитися на деревині?

При необхідності користуватися в побуті малими обсягами, пріоритетними стають дрова. Оскільки їх легко купити, транспортувати та зберігати. Деревина відносно дешева та поширена. Але має ряд недоліків.

 • Виділення значної кубатури займистого газу.
 • Потребує тривалого періоду поновлення (десятки років).
 • Зберігання потребує чимало вільного місця, де необхідно дотримуватись також спеціальний режим температури і вологи.

Відходи як цінний ресурс для нагріву

Сьогодні вибір виду біопалива нерідко зупиняється на залишках, спресованих в пелети, біо-брикети або гранули. Саме така продукція більш доцільна з економічної точки зору і вигідна в експлуатації. Користувачі відзначають ряд переваг для побуту та промисловості. Саме пелети і брикетну продукцію споживач може придбати на кращих умовах в компанії «Крона Імпульс». В якості основи застосовуються:

 • Лушпиння соняшнику.
 • Солома.
 • Виноградна лоза.
 • Тирса.
 • Сливові і інші фруктові кісточки.
 • Торф.
 • Соняшнику, гречки, бавовни, кукурудзи стебла.
 • Кора дерев.
 • Горіхова шкаралупа та ін.

Основним критерієм при виборі біопалива є енергетична цінність. Основа для виготовлення гранульованих елементів і біобрикетів – продукція сільського та лісового господарства, меблевої промисловості. Єдиний нюанс при виробництві – їх не можна змішувати між собою.

Особливості пелетів і брикетів для опалювальної техніки

Пелетами називають невеликі циліндричні гранули, виконані методом пресування. Розмір однієї одиниці, в середньому, може варіюватися від 3 до 6 міліметрів в діаметрі і від 0,5 до 7 сантиметрів по довжині.

 • Деревні переважно виконуються з тирси дуба, осики, сосни, ялини, вільхи. Деревина – найкращий вибір виду біопалива для побутового застосування. Золи утворюється мінімум (відсоток зольності не вище 1%), а калорійність майже максимальна, що гарантує ефективний обігрів приміщення.
 • Лушпиння соняшнику або солома – гарний варіант для великих та промислових об’єктів. Показники зольності трохи вище, тому апаратура частіше потребує чищення.
 • Окремо варто виділити пелети або брикети з торфу. Виготовляються у заболоченій місцевості. Користуються популярністю завдяки відмінній калорійності та легкості в експлуатації.

Переваги пелетів очевидні: вони створюються з відходів, тому екологічні, недорогі і зручні в зберіганні та транспортуванні. Для побутового використання та для невеликих промислових партій пелети фасуються в зручні герметичні упаковки, що дозволяють зберігати їх в будь-якому приміщенні.

Брикети відрізняються від пелетів габаритами: вони візуально нагадують невеликі цеглини з спресованих залишків. За ККД брикети і пелети приблизно однакові, проте використовуються для різних варіацій агрегатів.

Чим відрізняються і якими бувають котли?

Вибір виду біопалива залежить від особливостей пристрою, в якому воно буде застосовуватися.

 • Пелетні призначені для топки гранульованими біоматеріалами. Мають спеціальний відсік, куди завантажується паливна сировина. Одна з головних переваг такого оснащення полягає в повній автоматизації процесу. Користувачеві досить вчасно поміщати пальне. При наявності такого обладнання варто звернути увагу на калорійність. Чим вона вища, тим ефективнішим буде обігрів. Завантаження чого-небудь іншого, крім гранул і пелетів, призведе до проблем із обладнанням.
 • Піролізні агрегати працюють на дровах. Потребують участі з боку користувача. Закладки слід робити через кожні 6-10 годин. Найбільшого ККД можна досягти, обираючи максимально сухі дрова. Таким чином, збільшується теплотворність, а сама техніка прослужить більше без додаткового ремонту.
 • Твердопаливні, призначені для змішаних варіацій. Тривалість горіння на одній закладці варіативна, так само, як і можливість використовувати мікс: і деревину, і гранули, і тирсу або ж торф.

В інструкції до кожного агрегату вказано найвдаліше для використання пальне. Ні в якому разі не можна використовувати для пелетних котлів чисті тирсу або для твердопаливних пелети. Це призведе до швидкої поломки техніки.

Як зробити вибір виду біопалива, виходячи з характеристик сировини?

Здійснювати покупку рекомендується, відштовхуючись від наступних показників:

 • Калорійність. Че означає кількість теплової енергії, що звільняється в процесі згоряння одного кілограма біопального при абсолютній сухості. Чим вона більше, тим більше тепла отримує володар при аналогічній використанiй масі.
 • Вологість є відносним показником, що визначається в процентному співвідношенні обсягу вологи до кількості одиниці матеріалу. Підвищений вміст вологи негативно впливає на процес – перешкоджає виробленню тепла, збільшує витрату сировини, а також швидше призводить до непридатності технiки.
 • Зольність являє собою масу попелу, яка залишається після процесу згоряння. Розраховується, як маса золи до аналогічної величини вхідного пального. Вимірюється в процентному співвідношенні.
 • Впливають на потужність котла і фізичні особливості сировини, що завантажується. Якщо вона дрібнофракційна (представлена дрібними частинками), то потужність буде значно вище. Також збільшується і час однієї закладки. Чим більше одна одиниця, тим швидше вона згорить з меншою віддачею тепла.

Оптимальним варіантом сьогодні фахівці визначають лузгу з соняшнику, яка підходить для побутових і промислових цілей. Низькі показники зольності і вмісту вологи укупі з високою калорійністю роблять саме цей матеріал вибором №1 для багатьох споживачів.

Як відбувається процес горіння?

Вибір виду біопалива буде необгрунтованим без розуміння алгоритму процедури горіння. Можна виділити чотири основні стадії, в ході яких відбувається перетворення вихідного біоматеріалу в енергію.

 1. Випаровування вологи. Саме тому так важливо обирати сухі дрова і / або пелети, брикети. Чим вище рівень вологості, тим довше сировина буде розпалюватися. Зупиніть свій вибір біопалива на максимально сухому варіанті, прискоривши процес обігріву та мінімізувавши випаровування.
 2. Піроліз або виділення горючих газів: водню, вуглецю, метану і так далі.
 3. Третя фаза супроводжується згорянням виділених газів. Для правильного проходження цієї фази має бути достатня кількість кисню. Саме тому важливо забезпечити доступ свіжого повітря в приміщення, де розташовується нагрівальне обладнання. У разі застосування сипучого палива, зверніть додаткову увагу на техніку безпеки. Легкозаймисті матеріали повинні розташовуватися від димоходу не ближче, ніж на відстані в двадцять метрів.
 4. На четвертій стадії згорають залишки.

Після завершення всього процесу в котлі залишається зола. Техніку необхідно регулярно чистити або ж вибирати паливо з мінімальним відсотком зольності.

Чи є недоліки у біопального?

Для багатьох користувачів очевидний вибір виду біопалива, з огляду на його незаперечні переваги:

 • Бюджетна вартість.
 • Поновлювання. Залишки від сільського і лісового господарств з’являються щодня. Немає необхідності добувати його складними і дорогими способами з надр землі. Досить забезпечити коректну сушку до необхідного рівня вологості і спресувати отримане у відповідні форми.
 • Легкість у транспортуванні. На відміну від вугілля або нафти, дрібні гранули легко можна помістити в звичайний пакет або іншу ємкість – і доправити до будь-якої точки. Самі по собі вони не запалюються, тому ще і більш безпечні при перевезеннях на довгі відстані.
 • Охорона навколишнього середовища. Будь-який біоматеріал буде корисніше і безпечніше для природи, ніж звичайні джерела енергії. Сумарний обсяг вуглекислого газу, що виділяється при використанні перших падає до 65 відсотків. Деякі сільськогосподарські культури, які застосовуються для створення подібного біосировини, споживають CO2, тож поліпшують ситуацію з так званим парниковим ефектом.
 • Доцільним вибір виду біопалива буде і з економічного боку. Якщо газ, нафту, вугілля розташовані по земній кулі нерівномірно, тому вимагають транспортування, то сільськогосподарські культури і відходи тваринництва можна знайти практично повсюдно.

Чи є недоліки? Серед них відзначають велику витрату води, необхідність використовувати додаткові добрива і той факт, що не будь-які кліматичні умови підійдуть для створення біосировини. Однак, для споживачів мінуси невідчутні. Користувач зі свого боку отримує якісне і вигідне паливо, що надає мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище і дозволяє заощадити гроші.

Вибір виду біопалива: коротка підсумкова інструкція

 1. Вивчіть особливості придбаного твердопаливного пристрою: з яким матеріалом він працює, яке максимальне завантаження та т.i. Встановіть обладнання з недостатнім доступом повітря для правильного та ефективного горіння. Не забувайте дотримуватися техніки безпеки, оскільки іскри можуть призвести до неконтрольованого спалаху.
 2. Ознайомтеся з характеристиками запропонованого матеріалу. Місткість вологи повинна бути мінімальною, калорійність – максимальною.
 3. Зольність – показник, який також необхідно враховувати. Чим він нижчий, тим рідше доведеться чистити ємність від забруднень і тим краще і довше вона працюватиме без додаткового ремонту.

При купівлі зупиняйтеся виключно на перевірених виробниках, що мають сертифікати державного та / або міжнародного зразка. Саме такі пропозиції легко знайти на сайті нашої компанії «Крона Імпульс». Це збереже споживача від купівлі неякісного товару, здатного завдати шкоди техоснащенню. «Крона Імпульс» пропонує різноманітне тверде екопаливо, роблячи акцент на найбільш калорійному та економному лушпинні соняшнику в пеллетах. Завдяки представництвам і власним фасувальним пунктам, ми можемо гарантувати оперативну доставку по Україні і країнам СНД, забезпечуючи тепло для побуту та промисловості на кращих умовах. Ми маємо в своєму розпорядженні великими обсягами різноманітної сировини, що дозволяє покупцеві придбати потрібну масу продукту на вигідних умовах. Доставка здійснюється за будь-якої погоди в упаковці, зручній для замовника. Проконсультуватися з питань підбору підходящого типу сировини легко з представниками «Крона Імпульс» за контактними номерами телефонів.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK