Изображение_Євродрова_3788
23.12.2019

Євродрова

Євродрова – різновид твердого палива. Для виробництва найчастіше використовуються деревні тріски, стружка, інші відходи деревообробного та лісопромислового комплексу. Також можливе використання інших органічних відходів – наприклад, лушпиння соняшника, соломи і тому подібних.

Основні види євродров

Фактично виготовлення євродров передбачає наступні послідовні процеси:

  • заготівля сировини;
  • доведення до потрібних показників вологості;
  • пресування при високій температурі;
  • охолодження та передача на склад.

Зверніть увагу! Висока температура – важливий момент. Вона забезпечує виділення з сировини лігніну – рослинної речовини. Вона дозволяє надійно скріплювати сировину без застосування синтетичних сполук. Крім того, висока температура сприяє оплавленню поверхні брикетів – вони стають більш міцними, гладкими, не залишають скалок і ран на руках.

Євродрова, фактично, це ті ж паливні брикети. Їх розміри – приблизно такі, як у звичайних середньостатистичних дров. А ось форма залежить від особливостей матриці пресувального обладнання.

Виділяється три основних види євродров – розглянемо кожен трохи докладніше.

RUF

Або цеглинка. У них форма прямокутника. Для виготовлення використовуються гідравлічні преси. Назва євродрова отримали від імені німецької компанії, на пресах яких вони були вперше виготовлені.

NESTRO

Це циліндричні євродрова. Їх розміри складають від 6 до 9 сантиметрів в діаметрі і від 5 до 35 сантиметрів в довжину. «Нестро» виготовляють на гідравлічних або механічних пресах.

Pini Kay

Ще один різновид, що отримав свою назву від обладнання, на якому був вперше виготовлений. У них – форма багатогранника, наскрізний поздовжній отвір. Такий вид, на відміну від попередніх двох, обпалюється зверху, що дозволяє отримати оплавлену поверхню.

Євродрова та їх переваги. Таблиця

Переваги євродров

Показник

Опис

Екологічність

Виготовляються з біологічної сировини без додавання хімічних і синтетичних сполук. У процесі горіння не виділяють негативних речовин. Можна використовувати не тільки при опаленні, а й при приготуванні їжі, в камінах і мангалі.

Компактність

Євродрова – невеликого розміру. Крім того, у них правильна форма. Тому не виникає проблем з їх складуванням, вони не займають багато місця.

Простота зберігання

Не потрібні особливі умови, достатньо забезпечити захист від попадання вологи. Складувати можна у будь-яких критих і провітрюваних приміщеннях. Для додаткового захисту рекомендується складати не просто на підлогу, а на піддони.

Висока теплотворність

Завдяки щільності, євродрова горять довше звичайних дров. Навіть їх вугілля в процесі тління виділяють багато тепла. Тому використання такого палива дозволяє суттєво заощадити в опалювальний сезон.

Простота використання

Правильна форма та рівна поверхня спрощує використання євродров. Вони легко поміщаються в котельній камері, не травмують руки. Після них залишається мало попілу, а дим не забруднює димові канали – котли чистяться набагато рідше.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK