Изображение_Закупівля лушпиння соняшника_2483
31.05.2019

Закупівля лушпиння соняшника

При виробництві твердого біопалива використовується рослинна сировина різних культур. Але найчастіше компанії-виробників цікавить закупівля лушпиння соняшника. З нього вдається виготовляти максимально якісне паливо з високими показниками теплоутворення. За умови, що купується лушпиння – якісне.

Відходи переробки насіння соняшнику використовуються у сфері альтернативної енергетики для отримання високоякісного твердого біологічного палива. Воно використовується в приватних домоволодіннях, на комунальних котельнях та промислових підприємствах для:

 • обігріву приміщень;
 • підігріву води;
 • отримання енергії.

Лушпиння насіння дозволяє отримувати якісні брикети, які характеризуються такими показниками, як:

 • механічна міцність;
 • щільність;
 • високий рівень тепловіддачі.

Також такі вироби – з низьким процентним вмістом вологи. У них – малі показники зольності. Тому брикети і дають багато енергії. Більше, ніж традиційні дрова.

Закупівля лушпиння соняшника: хто зацікавлений в ній

Закупка лузги подсолнечника

Україна – аграрна країна. У цьому немає сумнівів. Одна з пріоритетних культур, що вирощуються на сільськогосподарських угіддях – соняшник. З його насіння отримують олію.

Протягом багатьох років відходи переробки насіння доставляли багато незручностей олійно-екстракційним заводам. У нього мала вага при великому об’ємі. Вони виділяють неприємний запах. Часто спалахували. Їх утилізація вимагала багато вкладень і часу.

Однак розвиток альтернативної енергетики істотно спростило життя власникам і керівникам олійноекстракційних комбінатів. Тепер немає необхідності шукати способи утилізації відходів – їх закуповують компанії, що спеціалізуються на виробництві твердого біопалива.

Зверніть увагу! Лушпиння характеризується низькою насипною щільністю – всього 170 кілограм на метр кубічний. Щільність якісних брикетів – близько 1300 кілограм на метр кубічний. Мінімальна щільність (низькоякісної продукції) – близько 750 кілограм на метр кубічний. Рівень ущільнення – 5-10 разів. Тобто, на виробництво однієї тонни брикетів потрібно від 5 до 10 тонн лушпиння.

З кожним роком виробництво рослинного масла в Україні зростає. Відповідно, з’являється більше відходів. Що відкриває відмінні перспективи для виробників твердого біопалива.

Показники виробництва рослинного масла з насіння соняшнику в Україні

У 2018 році українські фермери зайняли під соняшник більше 6 млн. гектарів посівних площ. Це рекордний показник. Також вдалося вийти на рекордну середню врожайність – 23 центнери з гектара.

Все це призвело до збільшення обсягів переробки насіння. Так, за вересень – грудень 2018 року було перероблено понад 4,5 мільйони тонн насіння. Виготовлено – більше 2 мільйонів тонн рослинного масла. Ці показники на 10% вище, ніж за аналогічний період 2017 року.

Відповідно, зросла кількість відходів. Тому у виробників брикетів не повинно виникати проблем з сировиною. Однак є ряд нюансів.

Як здійснюється закупівля лушпиння

Для компаній, що спеціалізуються на виготовленні брикетів, важлива якість сировини. Зокрема, враховується вологість. Хоча згодом завжди проводиться робота, що доводить лушпиння до певних показників вологості.

Більш важлива вимога – чистота сировини. Тобто, відсутність в ній сторонніх домішок. Якщо наявність невеликої кількості рослинних добавок не є критичним, то присутність різного сміття, каміння, землі та іншого – серйозна проблема. Адже такі домішки негативно впливають на загальну якість виготовляється палива:

 • міцність;
 • горючість;
 • теплоутворення.

Головне – організувати закупівлю сировини. Тут можливо кілька варіантів розвитку ситуації. Наприклад, співпраця з трейдерами. У даному випадку не доведеться витрачати час і зусилля на пошук постачальника. Просто укладається договір і на підприємство постійно поставляється сировина.

Другий варіант – вихід безпосередньо на олійноекстракційні заводи та інші підприємства, що займаються переробкою насіння соняшнику. В такому випадку також слід працювати за договором, щоб постійно отримувати від заводу сировину.

Третій варіант – періодичний пошук постачальників через профільні сайти та біржі. Однак даний метод може привести до того, що одного разу раптом не виявиться достатньої кількості лушпиння. Виробництво буде простоювати.

Поставки лушпиння здійснюються різними видами транспорту. Все залежить від відстані між підприємствами та розвитку транспортної інфраструктури. Однак, з огляду на великі об’єми при малій вазі, найкраще проводити закупівлю сировини у постачальників, які знаходяться поруч з виробничими потужностями компанії, що спеціалізується на виготовленні твердого біопалива.

В цілому, організувати процес закупівлі лушпиння – не так вже й складно. З огляду на обсяги переробки соняшнику в Україні.

Чому паливні брикети користуються такою популярністю

Закупка лузги подсолнечника

Чому закупівля лушпиння соняшника настільки поширена в нашій країні? Тому що підвищеним попитом з кожним роком користуються брикети, що виготовляються з цієї сировини. Давайте коротко розглянемо їх основні переваги.

Зверніть увагу! Брикети – це невеликі циліндри, діаметр яких близько 6,5 сантиметрів, довжина досягає 14 сантиметрів. Щільність – до 1300 кілограм на метр кубічний. Теплоутворення – від 4900 ккал на кілограм. Вологість – не більше 8%, а зольність – від 1%.

1.Теплоутворення

Рівень віддачі тепла – вище, ніж у інших видів біологічного палива. І на рівні з іншими видами палива, яким є вугілля, природний газ.

2.Тривалість горіння

Вироби згорають рівним, високим полум’ям. Повний час згоряння якісної продукції – до 3 годин. Плюс – тління, яке продовжує час виділення тепла до 7 годин.

До відома! Вони зручні у використанні. Щільні та міцні, з рівною поверхнею. Не залишають скалок. Легкі.

3.Екологічна чистота

У процесі виробництва до сировини не додаються хімічні та інші компоненти. Тільки натуральні інгредієнти. Тому паливо не виділяє летких небезпечних сполук, здатних спровокувати алергічні реакції.

Зверніть увагу! Сірка та чадний газ виділяються мінімально. Їх практично немає.

Якщо продукція виготовлена ​​за сучасними стандартами безпеки, то в процесі горіння вона практично не виділяє диму. Навіть якщо труба з невеликою тягою, в приміщенні під час розпалу котла або печі, диму не буде.

4.Низький рівень зольності

Показник зольності коливається в середньому від 0,5 до 1,5%. Тому не потрібно часто чистити котел. Для порівняння наведемо показники зольності інших видів твердого палива:

 • дрова – вище 15%;
 • чорне вугілля – близько 20%;
 • буре вугілля – понад 40%.

Крім того, попіл лушпиння соняшника містить в собі різноманітні мінеральні речовини. Що робить його цінним добривом.

5.Простота зберігання та транспортування

Брикети невибагливі до умов зберігання. Досить просто забезпечити їм захист від вологи. Підійде звичайне крите вентильоване приміщення. Паливо рекомендується зберігати на піддонах. Щоб не притягувало вологу з землі. Властивості будуть зберігатися протягом багатьох років.

Не виникне проблем із транспортуванням. Вироби упаковуються в мішки. Можуть перевозитися будь-яким видом транспорту.

Технологія виробництва та якісні характеристики

Щоб розуміти, чому закупівля лушпиння соняшника настільки популярна, давайте коротко розглянемо основні етапи виробництва даної продукції. А також розповімо, що має безпосередній вплив на її якість, за якими параметрами можна визначити паливо високого теплоутворення.

Етапи виготовлення брикетів з лушпиння соняшнику

В основі технології – пресування сировини при високій температурі. Вона може досягати 350 градусів. Це гарантує міцність продукції. Сприяє оплавленню поверхні, що також забезпечує додаткову механічну міцність.

1.Підготовка сировини.

Починається все із закупівлі лушпиння. Як організувати цей процес – ми розглянули вище. Сировина доставляється на місце виробництва. Там проводиться його підготовка – зокрема, доведення до необхідного рівня вологи.

Важливо, щоб вологість не перевищувала позначки в 10%. В іншому випадку – виникає критична вологість. При якій досягти потрібного результату неможливо. Волога буде руйнувати вироби буквально зсередини. На поверхні утворюються тріщини.

Після цього матеріал може додатково подрібнюватись, щоб отримати частинки потрібної фракції. У випадку з лушпинням подрібнення проводиться для того, щоб роздрібнити злежалі частини та шматочки, що утворилися при виробництві рослинного масла.

2.Пресування.

Здійснюється стиснення при високому тиску. Під час цього процесу відбувається додаткове виділення енергії – в результаті тертя підвищується температура. Це сприяє отриманню більш надійних і міцних виробів.

Зверніть увагу! У деяких випадках на виробництво однієї тонни брикетів необхідно до 10 тонн сировини.

Для пресування можуть використовувати преси різних типів. Найбільш поширеними є поршневі та шнекові моделі.

Поршневі преси функціонують за циклічним принципом. Кожен окремий хід поршня дозволяє пресувати заданий обсяг лушпиння. Воно видавлюється через сопло. Виходять готові брикети. Обов’язково передбачений спеціальний маховик – він необхідний для того, що вирівняти навантаження, яке лягає на двигун пристрою. Перевага такого апарату – у низькому зносі самого поршня. А ось сопло зношується відносно швидко.

До відома! Поширенню поршневого обладнання сприяє його дешевизна та простота експлуатації.

Шнекові моделі – не такі важкі. Оскільки в них немає поршня, який і складає основну частину ваги поршневих пристроїв. Шнек забезпечує безперервний вихід готової продукції. Тому обов’язково передбачений спеціальний ніж, який нарізає її на частини. Основна перевага – більш висока щільність паливо, тиха робота. Недоліки – значна витрата енергії та бистре зношення шнека.

Якісні характеристики: що впливає на ефективність палива

На етапі закупівлі лушпиння соняшника, компанії-виробники твердого біопалива оцінюють якість сировини. На якість та енергоефективність готової продукції мають безпосередній вплив два показника:

 • щільність;
 • вологість.

Розглянемо більш детально кожен з них.

1.Щільність

Від неї залежить відразу кілька показників – стійкість до негативного впливу вологи, механічна міцність, калорійність.

Чим щільніший брикет, тим вище його якість. І тим більш висока кінцева калорійність. Чим нижче щільність, тим нижче рівень теплоутворення. Для підтвердження – кілька цифр: при щільності у 700 кілограм на метр кубічний виділяється близько 13 МДж на кілограм палива, а при щільності у 1200 кілограм на метр кубічний виділяється близько 25-27 МДж на кілограм палива.

2.Вологість.

Про важливість вологості ми вже згадували вище. Тепер трохи докладніше. Оптимальні показники вологості готового палива не повинні перевищувати 10%. В ідеалі – бути ще нижче приблизно до 4%. Такі брикети добре горять, виділяють достатню кількість енергії.

Якщо вологість становить більше 10%, поверхня готового виробу буде покрита тріщинами. З’являється висока крихкість. У продукції немає товарного вигляду. Вона не виділяє необхідної кількості тепла.

Підводячи підсумок

Брикети, що виготовляються з відходів сільськогосподарської продукції – сучасний вид палива, який користується все більшою популярністю. Їх переваги:

 • високе теплоутворення;
 • простота використання;
 • екологічна безпека;
 • можливість використовувати практично у всіх твердопаливних котлах і звичайних печах.

Головна перевага – тривале горіння та тління з виділенням тепла.

Для забезпечення безперебійного процесу виробництва важливо, щоб закупівля лушпиння соняшника здійснювалася регулярно. Як організувати цей процес, ми розглянули в першій частині статті.

Українська компанія ТОВ «Крона Імпульс» є відповідальним виробником, що використовує на своєму підприємстві тільки високоякісну сировину. Що дозволяє виготовляти енергоефективні брикети. Їх якість підтверджено різними сертифікатами, в тому числі – міжнародного зразка.

Компанія «Крона Імпульс» постачає свою продукцію не тільки українським споживачам. У ній зацікавлені країни і ближнього зарубіжжя. Тільки взимку 2018 року компанія забезпечувала безперебійну роботу понад 100 великих котелень.

Для зручності споживачів, створена власна мережа перевалочних і складських пунктів, що функціонують в різних куточках країни:

 • Дніпрі;
 • Львові;
 • Вінниці;
 • Харкові;
 • Запоріжжі;
 • Ізмаїлі та інших містах.

Таке розміщення забезпечує безперебійність поставок, виключає будь-які форс-мажори. Для поставок використовуються різні види транспорту – автомобільний, залізничний, морський і річковий.

Якщо у вас залишилися питання, хочете уточнити, як саме почати співпрацю з компанією «Крона Імпульс», бажаєте отримати додаткову інформацію, зв’яжіться з консультантами. Контакти представлені на цьому сайті. Вибирайте будь-який зручний для вас спосіб зв’язку – менеджери нададуть всю інформацію, що вас цікавить. В тому числі, сертифікати якості на продукцію, якщо в цьому є необхідність.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK