Изображение_Макуха з лушпиння соняшника як сировина для біопалива_3741
27.11.2019

Макуха з лушпиння соняшника як сировина для біопалива

При виробництві твердого біопалива все активніше використовують макуху з лушпиння соняшника. Сировина з соняшника дозволяє виготовляти високоякісну продукцію, що характеризується високим рівнем теплоутворення. У цій статті ми детально розглянемо, інформацію стосовно лушпиння.

Як прийнято використовувати макуху з лушпиння соняшника

Лушпиння, макуха з лушпиння соняшника утворюється при переробці насіння і отриманні соняшникової олії. До речі, саме цим і приваблює виробництво рослинної олії з соняшника – виробництво можна зробити практично безвідходним. Адже з сучасних сортів насіння соняшнику можна отримати близько 60% рослинної олії та близько 35% зворотних відходів, які використовуються в інших цілях.

Три види відходів

  1. Лушпиння утворюється, коли насіння готують до вилучення олії.
  2. Шрот – при процесі екстрагування.
  3. Макуха – якщо олія вичавлюється за допомогою преса.

Всі ці відходи можна використовувати для тих чи інших цілей. Зокрема, одне з найбільш поширених раніше напрямків – застосування макухи і шроту в тваринництві. Великий вміст мінералів, вітамінів і білка зробили макуху і шрот відмінним варіантом для виробництва кормів для свиней. Як було встановлено, такі корми сприяють суттєвому підвищенню продуктивності тварин.

Де ще прийнято використовувати лушпиння та макуху соняшника

При відділенні ядер насіння соняшнику на заводах і фабриках, що спеціалізуються на виробництві рослинної олії, збиралося близько 14% (від 10 до 20 відсотків) лушпиння від загального обсягу сировини. Роками на підприємствах гостро стояла проблема утилізації. Мала вага, але великі обсяги провокували значні витрати. Тим більше, відходи характеризувалися легкою займистістю, що створювало додаткові труднощі.

Благо, знайшлося кілька способів, як можна використовувати і лушпиння окремо, і макуху з соняшника:

  • в якості сировини при виготовленні кормових дріжджів, етилового спирту;
  • в якості кормової добавки;
  • як органічне добриво в садівництві;
  • для вирощування грибів;
  • для виробництва біогазу.

Однак один з основних напрямків використання макухи – це виробництво твердого біопалива: пелет і брикетів. Таке паливо все активніше завойовує профільний ринок, маючи безліч переваг:

  • високий рівень теплоутворення;
  • екологічність;
  • простота транспортування та складування;
  • малий викид вуглекислого газу;
  • зручність використання.

Завдяки розвитку вітчизняного ринку твердого біопалива проблема утилізації лушпиння та макухи на олійноекстракційних підприємствах вирішилася.

Макуха з лушпиння соняшника для виробництва біологічного твердого палива

Изображение_3408

Тверде біопаливо завойовувати український ринок почало більше 10-років тому. Однак спочатку це було складно. Споживачі звикли до використання традиційних джерел енергії, корисних копалин. Зростання вартості природного газу, проблеми з поставками вугілля призвели до популяризації альтернативного палива.

Спочатку сировиною для його виробництва були:

  • солома;
  • деревна тирса;
  • торф.

Однак якраз близько десяти років тому, коли внутрішній ринок ще тільки починав формуватися, виробники твердого біопалива звернули увагу на лушпиння соняшника. Благо, в Україні такої сировини багато – обсяги виробництва тільки у 2006 році становили майже 1,9 млн. Тонн олії з насіння соняшника. Відповідно, вже тоді формувалися величезні обсяги відходів.

Ухвалення державних цільових програм розвитку українського села провокували зростання обсягів врожаю соняшнику. Відповідно, прогнозувалося і збільшення обсягів відходів на олійноекстракційних підприємствах.

Трохи статистичних даних

Якщо проаналізувати попередні роки, спостерігається стійка тенденція щодо збільшення обсягів посівних площ соняшнику. Це зростання почалося ще у 80-х роках минулого століття. Фермерам вигідно вирощувати цю культуру, як і вигідно переробляти її власникам профільних заводів.

Застосування сучасних технологій, техніки, внесення добрив сприяє і зростанню врожайності культури. В даних Державної служби статистики України говориться, що протягом останніх 20-ти років українські аграрії постійно і неухильно нарощували обсяги посівних площ, виділених під соняшник.

У 2018 році, як і попередні два роки, під посіви культури виділялося більше 20% від усіх існуючих посівних площ. Це більш 6 000 000 гектарів. Популярність рослини цілком обгрунтована – це високий рівень рентабельності культури. Як відзначають фахівці, у 2017 році рівень рентабельності сягав до 41%. Хоча абсолютний максимум був зафіксований у 2015 році – тоді рентабельність склала 80%.

Урожайність соняшнику в Україні

Рекордні обсяги зібраного врожаю були зафіксовані у 2018 році. Тоді сільгоспвиробники встановили рекорд – 14,2 мільйонів тонн соняшнику. За даними Держстату середня врожайність досягла позначки у 23 центнера з гектара. У попередні роки обсяги зібраного врожаю були значно менше.

Рік
Урожайність, млн. тонн

2016

13,5

2015

11,2

2014

10,1

2013

10,9

 

Збільшення обсягів посівних площ, зростання врожайності призводить до того, що ростуть і обсяги відходів, що з’являються при переробці насіння на олійноекстракційних заводах.

Як використовувалася лушпиння раніше

Відносно недавно основна частина лушпиння, а також макуха з лушпиння соняшника вивозилися на звалища. Це складно назвати цивілізованою утилізацією. Трохи пізніше її стали спалювати в котлах для отримання пару, гарячої води, обігріву приміщень – основна частина відходів прямувала на задоволення потреб в енергії самих підприємств, що займаються виробництвом рослинної олії.

Зверніть увагу! Інструкцією від 2005 року, розробленої Держстатом України, всі підприємства зобов’язані вести суворий облік лушпиння, макухи, що з’являються при переробці насіння. Лушпиння, яке направляють на отримання енергії, прирівнюється до вторинних ресурсів.

Багато підприємств стали впроваджувати нові технології отримання енергії – встановлювати відповідні котли, орієнтовані на спалювання лушпиння. Використання таких котлів допомогло підприємствам:

  • не потрібно нести витрати на утилізацію;
  • не потрібно постійно вивозити відходи на звалище – а це кілька десятків тонн на добу;
  • економія на енергоресурсах.

Однак при спалюванні лушпиння, макухи в чистому вигляді повністю не розкривався потенціал цього виду палива. Щоб досягти більшої ефективності, підвищити рівень теплоутворення, макуху з лушпиння соняшника рекомендується пресувати, виготовляючи з неї брикети та пелети – тверде біопаливо. Сучасне обладнання і верстати дозволяють виробляти міцні й щільні брикети, які завдяки своїм характеристикам користуються попитом не тільки в Україні, а й за її межами.

Проміжний підсумок

З огляду на все вищесказане, робимо логічний висновок – макуха з лушпиння соняшника є відмінною сировиною для виробництва альтернативних джерел енергії. При закупівлі сировини для виготовлення пелет і брикетів особлива увага приділяється якості лушпиння. Воно повинно бути не надто вологим, не прілим, не мати сторонніх речовин і предметів – землі, грунту, каменів та інших негорючих елементів.

Українська компанія ТОВ «Крона Імпульс» – провідний виробник твердого біологічного палива. Ми спеціалізуємося на виготовленні пелет і брикетів з лушпиння соняшнику. Наша компанія використовує сучасне високопродуктивне обладнання. На всі види продукції є сертифікати якості, відповідності незалежних лабораторій.

Ми поставляємо брикети і пелети не тільки в межах України, а й за кордон. Уже у 2018 році на нашому паливі працювало понад 100 великих котелень, не кажучи і про тисячі приватних домоволодінь.

Якщо ви зацікавлені в якісному, енергетично ефективному паливі, замовляйте його у нас. Ми гарантуємо поставки в будь-який регіон України, чітко в обумовлені терміни, без форс-мажорів.

Макуха з лушпиння соняшника: особливості палива, що виготовляється

Изображение_3411

Окремо розповімо про всі переваги твердого біопалива, що виготовляється з відходів переробки соняшника.

1. Теплотворність

Основний показник якості – це рівень теплоутворення. «Соняшникові» брикети за цим показником виграють у інших видів палива:

  • традиційних дров;
  • бурого вугілля;
  • брикетів, виготовлених з іншої сировини.

Тільки високоякісне кам’яне вугілля має більш високі показники теплоутворення, та й ця перевага незначна.

Зверніть увагу! Одного кілограма брикетів з соняшника досить, щоб обігрівати житлове приміщення площею 50 квадратних метрів протягом однієї години.

Більше енергії виділяє тільки один вид брикетів – з торфу. Однак вони не підходять для домашнього використання, вони створені для спеціалізованих, великих промислових котлів.

2. Тривалість горіння

Чим ще хороша макуха з лушпиння соняшника для виробництва гранул і брикетів? Тим, що у такої продукції тривале горіння. Наприклад, дрова перегорають набагато швидше. А ось соняшникове паливо горить близько півтори-двох годин. Але, що найголовніше – період тління продовжується до 6-8 годин. І під час тління також виділяється велика кількість тепла.

3. Висока щільність

У чому запорука великої тепловіддачі? У щільності виробів. Чим вище показник, тим довше перегорає паливо і, відповідно, більше виділяє тепла.

До речі! У щільності є ще одна позитивна характеристика – це компактність брикетів. Їх просто транспортувати, не виникає проблем при складуванні.

Тривалість горіння гарна ще й тим, що підкладати паливо до котла, пічі доводиться значно рідше.

4. Низький рівень зольності

Відсоток золи всього лише близько 5% – іноді трохи вище, іноді трохи нижче. Тому не доводиться часто чистити котел, піч. Крім того, зола від такого палива містить багато корисних мінералів, а тому являє собою майже ідеальне добриво.

5. Екологічна чистота

При виробництві не використовуються синтетичні добавки і хімічні сполуки. Пресування проводиться при високій температурі, що й забезпечує спікання частинок. Тому при горінні не виділяються небезпечні летючі речовини, алергени.

Обсяги вуглекислого газу, що виділяються незначні, так що і атмосфері особливої ​​шкоди не завдається.

6. Простота зберігання

Ніяких особливих вимог щодо складських приміщень не пред’являється. Головне, щоб паливо було захищене від опадів, вологи. Тобто, досить критого приміщення, що провітрюється. Щоб брикети не вбирали вологу з підлоги, землі, їх рекомендується укладати на піддони.

Зверніть увагу! Не виникає проблем з транспортуванням палива. Воно може бути упаковано в великі мішки або ж перевозитися на піддонах, покритих щільною плівкою.

7. Вартість

Ціна брикетів з лушпиння соняшнику вище, ніж звичайних дров. Однак потрібно враховувати інші характеристики продукції. За такими показниками, як тепловіддача, тривалість горіння біопаливо суттєво перевершує дрова. Тому його застосування більш вигідно. За один опалювальний сезон в результаті вдасться добре заощадити.

Макуха з лушпиння соняшника: на завершення

Як бачите, макуха з лушпиння соняшника – це дійсно високоенергетична сировина, що дозволяє отримувати якісне тверде біопаливо. З огляду на аграрні перспективи України, галузь виробництва брикетів буде тільки розвиватися.

Компанія ТОВ «Крона Імпульс» пропонує високоякісні брикети з лушпиння соняшника. Ми працюємо на профільному ринку вже багато років, завоювали довіру багатьох клієнтів. Працюємо, як з приватними споживачами, так і з великими котельнями – комунальними або ті які опалюють окремо стоячі великі будівлі.

На всі види палива є сертифікати якості, видані незалежними лабораторіями. Ми надаємо всі документи за запитом клієнтів.

Нами була створена власна мережа складів, перевалочних пунктів, щоб оптимізувати логістику. Вони знаходяться в різних регіонах України. Це не тільки великі міста, а й невеликі населені пункти. Зокрема, склади та перевалочні пункти розташовані в наступних містах:

  • Ізюм;
  • Слов’янськ;
  • Конотоп;
  • Ковель;
  • Прилуки;
  • Південне;
  • Ізмаїл;
  • Котовськ;
  • Дніпро;
  • Житомир;
  • та інших.

Доставка здійснюється різними видами транспорту – вантажними автомобілями, кораблями, поїздами. Певний вид доставки визначається в залежності від віддаленості замовника, обсягу замовлення та транспортної розв’язки.

Щомісяця ми готові поставляти до 20 тисяч тонн твердого біопалива. Всі поставки ведуться суворо за договором. Ми чітко дотримуємося взяті на себе договірні зобов’язання, не зриваємо поставки – ви можете бути впевнені, що не залишитеся без тепла.

Є питання? Хочете перевірити сертифікати якості? Зверніться до наших консультантів! Вони дадуть відповідь на всі питання, нададуть додаткову інформацію та всі документи.

Форма заказа. UK
Feedback Popup. UK